Skocz do zawartości

Otwarcie własnego sklepu internetowego


telr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałabym Was zapytać bezpośrednio o rady, bo im więcej czytam postów, informacji, tym bardziej zaczynam się gubić.

Nigdy nie prowadziłam żadnego biznesu, sprzedaży ani pracowałam w sklepie stacjonarnym czy internetowym, ale bardzo chciałabym sprzedawać

polskie

wolne od jakichkolwiek powiązań z testami na zwierzętach ( interesują mnie jedynie marki potwierdzone jako cf przez Stowarzyszenie Kosmetyki Bez Okrucieństwa. Niestety wiele firm przypisuje sobie, że są wolne od powiązań z testami na zwierzętach, ale nie jest to prawdą)

wegańskie

Kosmetyki za granicą, gdzie aktualnie mieszkam.

Dlatego chciałabym prosić o rady od czego zacząć, jak to zorganizować. Chciałabym sprzedawać online, ale nie wiem, czy stworzyć własny sklep internetowy, jak wygląda wysyłka, jeżeli chodzi o firmę, czy najlepiej podpisać jakąś umowę z kurierem/ pocztą i wtedy można zaoferować klientom korzystniejszą cenę wysyłki? O czym pamiętać przy tworzeniu sklepie internetowego? Czy najlepiej zlecić to komuś?

Towar: czy szukać hurtowni i z niej brać towar do sprzedaży, czy najlepiej kontaktować się z firmami, których kosmetyki chciałoby się sprzedawać?

Jaka współpraca jest najlepsza, jak to w ogóle wygląda?

Tak naprawdę jakie należy podjąć kroki po kolei, żeby zacząć sprzedawać?

Jeżeli ktoś jest dystrybutorem jakiś produktów, to też chętnie zapoznam się z radami, podzielem się doświadczeniem.

Jakie oprogramowanie sprzedażowe wybrać https://iszczecinek.pl/pl/651_materialy_partnera/21725_oprogramowanie-sprzedazowe-dla-firm.html ? 

Polskie kosmetyki są świetne, a ten pomysł już od dawna chodzi mi po głowie i nie chciałabym z niego rezygnować, tylko dlatego, że jeszcze nie wiem, jak to zorganizować.

Za wszelkie rady dla osoby kompletnie zielonej w prowadzeniu własnej działalności w sprzedaży mile widziane.

Z góry wszystkiem serdecznie dziękuję.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 months later...
  • 5 months later...
  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Według mnie w przypadku tego rodzaju działalności, należy też zadbac o formy wysyłek. Bo nie wystarczy otworzyć działalność e-commerce, trzeba też sie do niej przygotować również pod kątem logistycznym. W tym należy zadbać przede wszystkim o dostawcę opakowań jak ten https://pakolandia.pl/ który zaopatrzy sklep w kartony, folię bąbelkową, tasmy jednym zamówieniem

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...