Skocz do zawartości

Skrypt sklepu internetowego


igormk

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do założenia e-sklepu internetowego. Będzie to duże wyzwanie natury logistycznej. Pytaniem otwartym pozostaje w związku z tym kwestia wyboru zarówno skryptu e-sklepowego oraz jakiegoś oprogramowania sprzedażowo-magazynowego.

Najlepiej gdyby to wszystko było kompatybilne ze sobą, współpracowało. Gdyby dawało możliwość wyświetlania aktualnych stanow magazynowych. Sam skrypt aby dawał możliwość wykonywania szybkich płatności za zakupy czy obsługę kurierską. Może ktoś już to wcześniej przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć na co należy zwracać uwagę?

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualnie masz dosyć dużo rozwiązań. Mam tutaj na myśli krypty które instalujesz zarówno na własnym serwerze oraz takie, które dzierżawisz, na zasadzie umowy outsourcingu.

Oba rozwiązązania mają swoich zwolenników i przeciwników. Wiele zależy od Twojej wiedzy programistycznej, bo w przypadku własnych rozwiązań, instalowanych na własnym serwerze może być tak, że nagle pojawi się jakiś błąd i zonk.

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem szczerze, że z tych dwóch opisanych sytuacji chyba preferowałbym zrobić to na zasadzie dzierżawy (outsoutsingu). Czyli płacę za usługę wynajęcia e-sklepu i kwestie napraw, usuwania usterek itd leży po stronie usługodawcy.

Oczywiście wszystko ma swoją cenę, pytanie ile to będzie kosztowało? Jaki będzie ostateczny koszt takiej usługi? Które rozwiązania sprawdzą się w praktyce?

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Dobra opcja, jednak polecam nie nastawiać się w pierwszej kolejnosci na sukces. Bo załóżenie sklepu internetowego to nie wszystko  LIczy się tutaj również, a może przede wszystkim odpowiednia reklama do tego sklepu online. Handel w sieci zyskuje na popularności ale sklepów jest wiele, wiele z nich również się reklamuje. Tak więc musisz walczyć tutaj

cenami oraz jakością asortymentu

ciekawą oraz wygodną stroną (musi byc responsywna, tutaj nie ma zmiłuj)

jak również pozycją w przeglądarce jak również działaniami w social media. Nie wiem czy nawiązałeś już kontakt z agencja reklamową, ale jeśli nie to polecam ich: https://www.greenweb.pl/ Firma ma bardzo duże reklamowe doświadczenie. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 11 months later...
  • 1 month later...

 Plus shopera? Po roku jeśli Ci nie pasuje to przerzucasz wszystko do nowego sklepu ( łącznie z url’ami ). Plus? Zajmujesz się sprzedażą, a nie pieprzeniem ze sklepem, co dają platformy open source. Miałem woo, miałem prestashop, wszedłem na Shoper i na pewno nie jest idealny, ma pełno wad, ale ja mogę się zając sprzedażą, a nie lataniem dziur i szukaniem rozwiązania dla nagłego focha i braku sklepu przez dwa dni. Na Shoper jestem od roku i ani razu nie miałem sytuacji żeby sklep przestał działać, czy żeby coś technicznie się posypało.

Zresztą polecam zajrzeć sobie raczej na stronę http://www.elblag.net/artykuly/jak-wybrac-odpowiednia-platforme-b2b-dla-twojego-biznesu,44535.htm Jest tutaj przegląd poszczególnych platform dla biznesu. 

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...