Skocz do zawartości

Leczenie kanałowe zeba


Jakczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 
Tak się składa że moja mama jest stomatologiem :D
Generalnie powiem tak - większość zabiegów stomatologicznych nie jest szczególnie bolesna i nie wymaga znieczulenia bo co najwyżej będziesz czuł coś przypominającego łaskotanie w ząb, ale jeśli chodzi o leczenie kanałowe to sprawa jest nieco inna - przeprowadza się je zazwyczaj głęboko w środek zęba, generalnie nie jest to jakiś skrajny ból nie do wytrzymania, powiedzmy że porównywalny do takiego mocnego uszczypnięcia przytrzymanego przez kilka sekund. 
Poproś o znieczulenie jak jesteś wrażliwy na ból, ja wolę bez znieczulenia bo bardziej boli mnie zastrzyk ze znieczuleniem w dziąsło niż samo leczenie kanałowe :P
Ale zdecydowana większość moich znajomych mówi że o wiele lepiej jest ze znieczuleniem więc raczej jestem pojedynczym przypadkiem.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie masz się czego bać.

Po pierwsze lepiej wyleczyć teraz niż zapuścić. Grozi Ci wielki ból jak również potem trzeba będzie zeba wyrwać a zostanie Ci jedynie implant.

 Po drugie obecnie gabinety stomatologiczne dysponują takimi znieczuleniami, że naprawdę nie będziesz niczego czuł. Zerknij sobie tutaj: https://mojegliwice.pl/is,leczenie-kanalowe-endodontyczne---kiedy-jest-wskazane-i-na-czym-polega,270925,827041.html  - na stronie jest opisane jak wyglada leczenie endodontyczne.

Polecam zorientować się czy w danym gabinecie jest możliwość wykonania leczenia endodontycznego pod mikroskopem z uwagi na to, ze takie leczenie jest o wiele bardziej dokładne. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 years later...

Dostaniesz znieczulenie i prawie nic nie będziesz czuł. Nie jest to tak naprawdę aż takie straszne w tych czasach. W Szczecinie doskonale zajęliby się Tobą w Gabinecie Lubińska na ulicy Mazurskiej 3/1. Leczenie kanałowe to jedno z podstawowych leczeń dentystycznych, nic strasznego.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...