Skocz do zawartości

Jaki antywirus mobilny


J.T.93

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
Zacząłem się poważnie zastanawiać nad instalacją antywirusa na smartfonie, wiadomo, zagrożenia czyhają z każdej strony. Co sądzicie o takiej ochronie, czy warto? Nie mam zbyt mocnego urządzenia, 2 GB Ram, obawiam się czy nie zacznie go to niepotrzebnie spowalniać...

Mam 2 typy, Bitdefender lub Kaspersky, znalazłem sklep gdzie do końca miesiąca jest dodatkowo 15% rabatu z okazji ECSM - https://www.sferis.pl/Cyberbezpieczenstwo

A kasperskim na PC czytałem dobre opinie, podoba mi się też opcja filtru połączeń i wiadomości tekstowych, dzięki któremu smartfon odbiera tylko pożądane rozmowy i wiadomości SMS, wydaje się to być bardziej rozwinięte niż czarna lista z Androida.

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 23.10.2018 o 20:19, J.T.93 napisał:

Mam 2 typy, Bitdefender lub Kaspersky, znalazłem sklep gdzie do końca miesiąca jest dodatkowo 15% rabatu z okazji ECSM - https://www.sferis.pl/Cyberbezpieczenstwo

Jeżeli weźmiemy pod lupę stosunek cena/jakość, to zdecydowanie polecam Ci Bitdefender Security for Mobile - oprócz kompleksowej ochrony przed wirusami posiada też funkcję anti-theft, w przypadku gdy Twój smartfon znajdzie się w niepowołanych rękach, a ta osoba próbuje go odblokować, smartfon wykona jej zdjęcie i wyśle je wraz z lokalizacją do Bitdefender Central. Na plus też lekkość oprogramowania - nie obciąży smartfona w odczuwalny sposób. Za tę cenę nie ma większego sensu się zastanawiać, to wychodzi niecała złotówka za miesiąc ochrony. 

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze obawiałem się tych funkcji antykradzieżowych, przez to czuję się trochę jak obserwowany... Producent zna moją lokalizację pewne, ma dostęp do aparatu, bo trzeba takie uprawnienia nadać. Trochę to ryzykowne.

Poczytałm trochę więcej o programach, często polecany jest Eset. Również posiada funkcję antykradzieżową, bardziej im zaufam jednak. Ale i drożej tochę, 19 zł z tym kodem rabatowym SferisECSM 

Mam nadzieję że przełoży się to na jakość :-)

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...