Skocz do zawartości

Wymiana szybki w iphone 6s a jego autentyczność


neffris

Rekomendowane odpowiedzi

Przez przypadek upuściłem telefon kolegi iphone 6s, przez co w rogu telefonu stłukła się szybka, nie uszkodził się jednak sam wyświetlacz telefonu. Telefon niestety jest już po gwarancji. Zaoferowałem, że pokryje koszty naprawy, (z tego, co patrzyłem na stronach internetowych, jest to wydatek około 300-400 złotych). Kolega jednak stwierdził, że za taką cenę dostanie podróbkę szybki do iphona co znacznie obniży jego wartość, kiedy będzie chciał go odsprzedać. Powiedział, że naprawa w odpowiednim salonie z użyciem oryginalnych części wyniesie go 600 złotych. Sam nie jestem użytkownikiem telefonów marki apple, stąd mam pytanie, czy taka naprawa faktycznie tyle wynosi i czy ewentualna wymiana szybki w innym salonie ma tak duży wpływ na ogólną wartość telefonu. Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam, jeśli wątek został zamieszczony w złym miejscu.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Cześć, dzień dobry! 

 

Jeżeli chodzi o wymianę szybki w iPhone'ie 6s to wszystko zależy w jakim salonie to zrobisz - autoryzowany salon rzeczywiście może zażyczyć sobie nawet do 600 zł, natomiast jest pewien serwis, który tutaj już linkowałem przy jednym z tematów - www.gorepair.pl - tam podczas zgłaszania usterki mają opcje do wyboru "zamiennik" lub "oryginał". Jeżeli znajomemu tak bardzo zależy na tym aby część była oryginalna to wycena jest na 339 zł, w przypadku zamiennika - 229 zł. 

 

Serwis już raz polecałem na tym forum przy okazji tematu z Samsungiem S7 Edge ale to tylko dlatego, że serwis mam bardzo dobrze sprawdzony (przy okazji wymiany mojego jak na tamten moment mało popularnego Oneplus 2).

Mam nadzieję, że pomogłem! :)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 9 months later...
  • 3 weeks later...

Cześć,dzięki za info odnośnie serwisu apple .

We Wrocławiu udało mi się naprawić mój telefon za naprawdę dobrą cenę (rozbita szybka).

w serwisie gsm  http://applebiotic.pl/ we Wrocławiu jest dużo serwisów apple,ale ten do którego podałam link jest naprawdę profesjonalny i niedrogi ...

bez ryzyka i w miarę  szybko.

Pozdrawiam

Daria

 

 

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...