Skocz do zawartości

[1500zł] - wydajny android na studia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od października zaczynam studia, szukam telefonu który starczy mi na min. 2 lata pozwalając przez cały okres użytkowania cieszyć się nienaganną wydajnością.

Aktualnie korzystam z huawei'a p8 lite, więc przesiadka na dowolny telefon z wyższej półki będzie pewnie dla mnie ogromną zmianą. 

Cechy na które zwracam uwagę:

-przede wszystkim, telefon może być używany, byle w dobrym stanie i  byle miał min. rok gwarancji 

-czytelny w słońcu wyświetlacz

-nienaganny aparat, np. w przypadku gdy będę na uczelni żeby zrobić zdjęcia do notatek, jak i do ogólnego użytku, tak aby jakość fotografii nie wyglądała jak z taniego chińczyka, żeby zdjęcia były ostre i wyraźne, w miarę możliwości bez szumów

-stabilność pracy (mając obecnie telefon ze stajni huawei'a, czuję się z nim strasznie, ciągle się tnie, nie chcę powtórki z rozrywki rok po kupnie nowego telefonu) co za tym idzie wsparcie systemu 

-bateria fajnie gdyby wytrzymała przynajmniej większość dnia, nie jestem uzależniony od korzystania z telefonu, więc nie powinno być ciężko, ale prawie cały czas mam odpalone wi-fi w domu albo transfer danych poza domem

-gwarancja dla mnie jest ważnym elementem, przez nią wykluczyłem np. pixel'a, który mimo że dla mnie świetny, to nie ma go w polskiej dystrybucji z tego co się dowiedziałem, a po kupnie z zagranicy przy ewentualnej usterce to byłaby dla mnie zbyt długa rozłąka podejrzewam i dużo zachodu przy reklamowaniu. Nie wiem jak z oneplusem 5t, nad którym też myslałem.

 

Temat zakładam teraz, aczkolwiek telefon mogę kupić nawet pod koniec września, jeśli jest jakiś powód dla którego warto poczekać, budżet mogę delikatnie naciągnąć ale wolałbym znaleźć coś w tej cenie (jak napisałem, mogą być telefony używane). Dodam tylko że w tych pieniądzach, może 100zł więcej, znalazłem pare LG V30 i Samsungów galaxy S8 na stronach aukcyjnych, jeśli warto to dajcie znać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 5.06.2018 o 22:50, J.T.93 napisał:

LG G6 jest dobrym wyborem, bardzo szybki i wydajny, prawie czysty system Android, super ekran Full Vision 18:9, dobry aparat. Kosztował jeszcze niedawno ok 1700 zł, teraz można go za niecałe 1500 kupić, np. https://www.sferis.pl/p/513749.html tutaj, z 2-letnią gwarancją

O tym samym pomyślałem. Dostał właśnie aktualizację do Oreo. Nie trzeba S8 czy LG V30 aby zagwarantować sobie płynność działania na 2-3 lata. G6 ma, jak już zostało zauważone, bardzo dobry wyświetlacz, dodam tylko że kąty widzenia są nad wyraz dobre, smartfon nie będzie nieczytelny w słoneczny dzień. Aparat to również, bądź co bądź, plus tego smartfona, bateria może i nie powala, ale wystarcza na jeden dzień aktywnego użytkowania jak najbardziej.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Oglądałem dzisiaj w sklepie samsunga galaxy s9, s8, lg g6. Dwa pierwsze nieosiągalne w moim budżecie za nówki, g6 rzeczywiście fajnie się prezentuje. Aczkolwiek chciałbym coś więcej się dowiedzieć czemu nie polecacie zakupu używanego, 3-4 miesięcznego lg v30? Mój brat kupił rok temu iphone'a 6s, wszystko było ok, potem wymienił na aktualny jego telefon - iphone 7, też wszystko jest ok. Dla mnie to nie jest przeszkoda, że telefon z drugiej ręki, ale jestem mało obeznany w tym temacie wię cchętnie poczytam o wadach zakupu używanych telefonów. Jak napisałem, rozważam maksymalnie kilkumiesięczne telefony, które mają przynajmniej półtora roku gwarancji w momencie zakupu.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o telefony używane to ja raczej preferowałbym kupić z wymienną baterią. Bo możesz wziąć z zajechaną i potem się robi problem. Jeśli chodzi o telefony używane również uważałbym np na takie gdzie ludzie brali na abonament czy coś bo operator może go dezaktywować.

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 23.06.2018 o 23:46, wuodar napisał:

cchętnie poczytam o wadach zakupu używanych telefonów.

Jeśli mają jeszcze 1-1,5 roku gwarancji to żaden problem :-) No ale dochodzi właśnie ta ekstremalna sytuacja o której wspomniał kolega wyżej, jeśli smartfon brany był na raty a sprzedawca zacznie zalegać z płatnościami, operator może nałożyć blokadę. Póki co te techniki stosuje na pewno Plus, T-Mobile też coś wspominał. A wspomniana V30 jest oferowana przez T-Mobile. Jeśli sprzedawca jest ok, może Ci podać Ci numer IMEI urządzenia, sprawdzisz go na stronie operaotra.

Warto też dopytać czy gwarantem jest producent urządzenia czy reseller.

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 1.07.2018 o 13:19, J.T.93 napisał:

Jeśli mają jeszcze 1-1,5 roku gwarancji to żaden problem :-) No ale dochodzi właśnie ta ekstremalna sytuacja o której wspomniał kolega wyżej, jeśli smartfon brany był na raty a sprzedawca zacznie zalegać z płatnościami, operator może nałożyć blokadę. Póki co te techniki stosuje na pewno Plus, T-Mobile też coś wspominał. A wspomniana V30 jest oferowana przez T-Mobile. Jeśli sprzedawca jest ok, może Ci podać Ci numer IMEI urządzenia, sprawdzisz go na stronie operaotra.

Warto też dopytać czy gwarantem jest producent urządzenia czy reseller.

Dodatkowo, nie ma możliwości bezinwazyjnego dostania się do markerów, co wykluczyłoby ew. niespodziewane "przygody", które zaliczyć mógł smartfon. Telefon, to nie monitor, jest to urządzenie skrajnie mobilne, nie wiesz w jakich warunkach, ile czasu przebywał.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Co do baterii wymiennych to będzie problem głównie z racji tego, że większość smartfonów ma jednak niewymienną baterię. Poza tym jeżeli ma być to telefon z drugiej ręki to warto aby jednak mimo wszystko posiadał gwarancję, w przypadku 3-4 miesięcznego modelu to żaden problem.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...