Skocz do zawartości

Zepsuta nowa bateria czy telefon ? (Galaxy S4)


Mątwa

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam samsung galaxy s4 od 2014 roku, od pewnego czasu moja stara bateria strasznie szybko się rozładowywała (1-2% na minutę) i były rózne problemy typu, że telefon się wyłączał mając 10%. Myśląc że problem tkwi po stronie baterii postanowiłem kupić nową. Zamówiłem ze sklepu https://www.absorb.pl/ , bateria przyszła, moja stara jest MADE IN MALAYSIA, a nowa MADE IN CHINA jeżeli to jest istotne. Na początku było widać dużą różnicę i postanowiłem w domu ładować do 100% obie baterie i obie przynosić do szkoły (jeżeli to ważne to obie trzymałem w portfelu z kartą bankową). Jak stara mi się w szkole rozładowała do końca to zmieniałem sobie na nową i starczała do końca dnia a w domu znowu ładowałem. Dodaje też, że zawsze w domu używam telefonu podczas ładowania. Dzisiaj z obu baterii % schodzą podobnie (czyli szybko), i pojawił się nowy problem. Nowa bateria dzisiaj miała 30% i telefon się wyłączył. Spróbowałem go włączyć i miał 30 procent tak jak przed wyłączeniem i po sekundzie (podczas odblokowywania telefonu) znowu się wyłączył i tak z 3 razy dopiero po podłączeniu ładowarki i korzystania z telefonu się przestał wyłączać. Fizycznie nowa bateria zauważyłem, że troche spuchła i jak ją wkładam to dół troszkę odstaje więc żeby docisnąc ją (bo myślałem że przez to telefon się wyłączał) przykleiłem troche taśmy do klapki która by ją troche wpychała. Naładowałem do 80 i korzystałem bez ładowania i po chwili zawibrował i się wyłączył. Telefon zostawiam zawsze w nocy na ładowaniu i dopiero rano odłączam chociaż po 2 godzinach snu jest już naładowany. Bateria często pracuje w temperaturze od 30-35 stopni przy ładowaniu. Więc pytam o rade, przez co nowa bateria się szybko rozładowuje i telefon się wyłącza na 30% i co mam zrobić, oddać telefon z obiema bateriami do serwis czy może kupić nową baterię bo ta ma wadę fabryczną ? Odzwyczaić się od swoich nawyków typu właśnie korzystanie z telefonu i ładowanie go jednocześnie ? (z tym miałbym problem). A może wina leży po stronie oprogramowania ? Reset do ustawień fabrycznych ? (nigdy nie robiłem). Proszę o szybką odpowiedź i pomoc.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...