Skocz do zawartości

Nowy telefon za ~1k*


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jak w temacie szukam najlepszego telefonu w cenie około 1k.
Mam nadzieje zakupić używany w kwocie ~600-700zł.

Zależy mi w kolejności na:
Dual SIM
Wydajność (top procesor i 3/4GB RAM)
Dobry ekran w miarę możliwości FHD
Bateria wystarczająca na więcej niż jeden dzień normalnego użytkowania
Rozmiar najlepiej 5" z groszami, ewentualnie 5,5
Przyzwoity aparat
Szybkie ładowanie


Na forach szeroko polecane są telefony Xiaomi tylko mam problem z rozszyfrowaniem modeli i ich specyfikacji.
Redmi, Note, Pro, Prime, 4, 3. Mi4?
Czy to najlepszy tel z tych z numerem 4 w nazwie? Czy te z numerem 3 w nazwie są nowsze/lepsze?
Jedyne co na razie się domyślam to że modele Note mają większy ekran 5,5 cala.
Jedne ze snapdragonem, inne z mediatekiem, nie orientuję się w mobilnych CPU, który proc jest mocniejszy?
Ponadto nie wszystkie osiągają jedną z dość istotnych częstotliwości jeśli o Polskę chodzi.
Czy ktoś byłby uprzejmy je jakoś pokrótce uszeregować według ich bebechów?

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi

Im wiekszy numerek w danej serii tym tel nowszy np note 4 jest nowzy od note 3, mi 5 jest nowszy od mi 4. Z Twoich wymogów najlepszą opcją byłby redmi note 4. Występuje w dwóch wersjach 3gb i 4 gb ram. 3 gb w sklepach typu sferis czy euro kosztował swego czasu 700-800 zł

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

@tag najlepiej rozglądaj się za procesorem Snapdragon, są wydajniejsze od Mediateków. Ten wyżej wspomiany przez kolegę 4X ma snapa 435, w sferisie mają też Note 4 na Snapdragonie 625, tyle że już trochę ponad budżetem, ale bardzo wydajne urządzenie jak za tą cenę.

Do 1k możesz jeszcze w Mi5 celować, choć w  sklepach może nie być łatwo dorwać za taką kwotę, na allegro bardziej

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, J.T.93 napisał:

 najlepiej rozglądaj się za procesorem Snapdragon, są wydajniejsze od Mediateków.

Z tym stwierdzeniem do końca nie mogę się zgodzić. Porównaj sobie wspomnianego przez Ciebie snapa 625 z helio x20. Są stosowane w podobnych telefonach np helio jest w note 4 w konfiguracji 4/64 gb. Wydajniejszy jest już helio (nie znacznie ale jednak zawsze), snap jest nowocześniejszy i pracuje w technologii 14nm a helio 20nm.

Odnośnik do odpowiedzi

To kwestia dyskusyjna,  cyferki w benchmarkach to nie wszystko ;)

Do pewnych zastosowań Span będzie lepszy, w innych MediaTek. Do tego Helio X20 może mieć te same problemy co starsze układy Qualcomma - przegrzewanie się. Jak już wspomniałeś, Mediatek wykonany jest w technologii 20 nn, a im większy proces technologiczny, tym układ jest większy, mniej energooszczędny i generuje więcej ciepła.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...