Skocz do zawartości

Komunikacja zabroniona przez osoby trzecie. Pomóżcie to obejść.


Śmiały

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ten dział wydał mi się najbardzien trafny, ale jeśli się mylę proszę o przeniesienie.

Wracając do tematu. Mam problem z komunikacją (sms / poł. gł) z inną osobą. Nie będę ujawniał z kim, dlaczego itd. Chciałbym te info zachować dla siebie. Otóż, jak pisałem wyżej, mam problem. Jest on spowodowany zakazem przez osoby trzecie, zakaz jest nałożony na osobę z którą wspólnie chcielibyśmy się w spokoju komunikować smsami / i dzwonić do siebie.

Sam zakaz nie jest uzasadniony żadnym przepisem prawnym lecz raczej jest to 'widzimisię' tych którzy go nałożyli z powodów totalnie absurdalnych.

Złamanie tego zakazu nie łamie żadnego prawa, nawet moralnego. Oboje jesteśmy pełnoletni, chcemy tylko w spokoju ze sobą pisać i rozmawiać. Aby bardziej zobrazować zakaz, można go porównać do zakazów dawanych przez rodziców dzieciom (i to dosłownie dzieciom) które są na ich utrzymaniu.

Osoba objęta zakazem (dalej poszkodowany) posiada telefon z numerem na abonament. Umowa jest podpisana na osobę narzucającą zakaz (dalej hmmm... tyran?). W rezultacie ma pełną kontrolę nad tym numerem i telefonem (który był wzięty razem z umową).

Aby sprawdzić czy się kontaktujemy, tyran sprawdza bilingi oraz jeden z komunikatorów internetowych. W tej chwili pozostał nam tylko jeden sposób komunikacji, nie zdradzę jaki - mam nadzieję, że rozumiecie dlaczego. Niestety sposób ten wymaga połączenia z internetem a jak wiadomo nie zawsze i nie wszędzie on jest.

Chcemy to jakoś obejść, lecz nie bardzo wiemy jak. Numeru w bilingu nie ukryjemy, kupienie drugiej karty sim może zostać odkryte ponieważ wymaga wymiany idt... drugi tel. podobnie.

Zastanawiam się nad użyciem dual sim (rozdzielacz) ale nie wiem czy i jak to działa.

Może ma ktoś z was jeszcze jakiś pomysł i gdyby mógł pomóc potrzebującym byłbym dozgonnie wdzięczny :)

Pozdrawiamn (nie)śmiały :)

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj nie macie wielu opcji manewru;

polecam kupić jakieś dwa telefoniki typu Nokia 108 (tanie, podstawowe) i dwa startery z playa, włączyć taryfę "rok ważności konta" i doładować. Wtedy macie pełną konspirację i darmowe połączenia i smsy do siebie. 

Jeżeli drugi telefon stanowi problem to pozostaje opcja z dualsimem, ale to wymaga zmiany aparatu na taki z obsługą dual :)

Odnośnik do odpowiedzi

Drugi tel nie wchodzi w grę, mogłby być łatwo odkryty nawet przez przypadek.

A jak ma się sprawa z adapterami dual sim dostępnymi na allegro za 15 zł? Czy umożliwiają korzystanie z obu simek bez potrzeby wyłączania telefonu?

Rozglądałem się po allegro i najdroższe, właśnie za te 15zł, podobno dodają nowe menu typu simteligent...

Telefon jest z androidem i może jest jakaś appka współpracująca z takimi adapterami, by np. przypisująca kontakt do danej karty sim, lub chociaż dodająca opcję wyboru simki której chcemy użyć.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 weeks later...

Ja bym jednak proponował inny komunikator zainstalowany w aplikacjach na smartfonie. Podejrzewam, że ta osoba (tyran) nie zna wszystkich komunikatorów, na początek proponuję spróbować z WhatsApp jeśli nie ma być coś oczywistego... 

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...