Skocz do zawartości

Formatowanie baterii - jak to zrobic?


Mathew

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojecia jak zformatowac baterje! Kto mi powiejak ja z formatowac? Wiem tylko tyle ze trzeba ja formatowac 12 godz! Ale od czasu podłączenia do ładowania mam czekac 12 godz? Czy od czasu naładowania baterji do pełna trzeba czekac 12 godz? Prosze o jak najszybsza odpowiedż!

Odnośnik do odpowiedzi
  • 5 months later...

Od kupna telefonu musisz baterie sformatować 3 krotnie.Napoczątku ją rozładuj na maksa aż się sama tobie wyłączy i ładuj na wyłączonej przez około 16 godzin.Po naładowaniu znowu ją rozładuj na maksa i ładuj 16 godzin i tak zrób 3 razy.

Odnośnik do odpowiedzi
Akumulator sie FORMUJE. Formatowanie to usuwanie danych wiec jak bys sformatowal baterie to by miala 0 pojemnosci ;)

Formatowanie nie oznacza usuwania!! Formatowanie jest to przywracanie fizycznego (początkowego) stanu danej jednostki w celu przywrócenia cech danego przedmiotu. Formatowaniem nie możemy nic usunąć, co najwyżej zamazać !!

Nie mylcie pojęć.

Sformatowanie baterii polega na dokładnym jej rozładowaniu, bezpośrednio po zakupie (poprzez używanie telefonu, aż ten sam się wyłączy), a następnie ładowaniu do pełna przez kilkanaście godzin.

W tym celu najlepiej zostawić ładujący się telefon na noc. Nie należy przerywać ładowania i najlepiej na ten czas wyłączyć telefon, gdyż odbieranie czy inicjowanie połączeń może zakłócić proces formatowania. Po całkowitym naładowaniu baterii, rozładuj ją do zera (podczas zwykłego użytkowania aparatu). Proces ładowania i rozładowywania najlepiej powtórzyć trzy razy. Po sformatowaniu akumulator osiąga maksymalną wydajność.

Co to jest formatowanie baterii?

Formatowanie baterii to prosty zabieg, jakiemu poddaje się wszystkie nowe baterie telefonów oraz stosować regularnie wobec tych baterii, które mają efekt pamięciowy (Ni-Cd, Ni-MH).

Co to jest efekt pamięci?

Najważniejszą cechą baterii używanych w telefonach komórkowych jest tzw. -efekt pamięci-. Polega on na tym, iż niektóre typy baterii tracą na swojej pojemności i zdolności regeneracji, gdy są ponownie ładowane przed całkowitym rozładowaniem.

Odnośnik do odpowiedzi

Ogniwa elektryczne (używając języka polskiego) formujemy.

W naszym języku format oznacza zupełnie co innego niż forma lub formowanie.

Formowanie to w tym przypadku doprowadzanie do dobrej formy.

Słowo "formatować" to tzw. anglicyzm.

Podsumowując, baterie się formuje (ale tylko te starsze, bo baterie polimerowe nie potrzebują formowania).

Odnośnik do odpowiedzi

formatowanie

"inform." przygotowanie dysku twardego lub dyskietek do pracy przez nadanie im odpowiedniego formatu

Pochodzi to ze słownika, wiec nie rozśmieszaj mnie że nie ma formatowania, bo w takim razie chyba z podstaw informatyki byś oblał :bye:

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież baterie trzeba sformatować/formować jak jest nowa... W zaprzyjaznionej firmie która sprzedaje baterie, karzą nadal to robić klientom, wieć trzeba to zrobić, żeby dłużej chodziły. Faktem jest że obecnie baterie nie pisiadają efektu pamięci... :D, a polimerówek nie trzeba foramtować< ja jednak zawsze to robiłem>

Odnośnik do odpowiedzi

normalnie czytam was i smieje sie w glos, niezly macie temat do dyskusji :beated: , ja powiem tylko tyle ze jak kupowalem telefony w plusie , idei(oragne) to zawsze sprzedawca mi mowil zebym sobie baterie sformatowal na nie sformowal, formowac mozna sobie babki z piasku i wogole zakonczcie juz ten temat, baterie sie formatuje i koniec a kto twierdzi inaczej jest poprostu :P smieszny :D

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 months later...

Przez pierwsze 3 ładowanie powinieneś rozładować tel. do końca tak aby się sam wyłączył i ładować przez 12. Nie wydaje mi się żeby miało to wpływ że ładjuesz baterie zwiększając przy tym godz. ładowania.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...