Skocz do zawartości

Wifi w plusie


plus122

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie, teraz zmieniam telefon na smartfona w wifi. Jeszcze nigdy nie mialem telefonu z wifi, wiec chcialbym sie zapytac jak z tego korzystac aby nie narazic sie na koszty?? Czy odrazu po odnalezieniu hotspota przez telefon moge normalnie wykonywac czynnosci takie jak roznego rodzaju aktualizacje, przegladanie stron internetowych i sluchanie radia?, czy najpierw jeszcze musze gdzies wejsc . Prosze pomocy bo sie obawiam ze naciagne sie na niepotrzebne koszty ;/

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli telefon pokaże dostępne sieci w zasięgu i połączysz się z którąś to możesz korzystać bez obaw.

Wiele smartfonów ma opcje wyłączania transmisji danych pakietowych - bardzo przydatna opcja.

Jeżeli masz na kartę warto pomyśleć o jakimś pakiecie internetowym - w plusie 7zł na miesiąc i nie narazisz się na żadne dodatkowe koszty :)

Odnośnik do odpowiedzi

to znaczy mowisz o takim przypadku w ktorym telefon pyta przez co ma sie polaczyc tak? to by bylo fajnie. Ale nie wiem czy cos takiego bedzie w nokii 500 ktora chyba wybiore. a ja mam w abonamencie, ale to wydawac kolejne 7 zloty na internet to troche szkoda xd, dlatego biore telefon z wifi ;p

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli włączysz wi-fi telefon będzie się pytał przez którą sieć ma się połączyć (tzn. nie chodzi mi tu o wybór pakiet/wifi, tylko który router wybierasz:))

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

w zasadzie sam mozesz wyszukać sieć jeżeli wiesz,ze masz zasięg wi-fi. Wtedy łączysz się znia i nic Cię to nie kosztuje. Poza tym jak juz ktoś wspomniał powyżej,każda sieć ma dosyc tanie pakiety internetowe uii wtedy również korzsytasz z neta,z tym że za opłatą miesięczna,to jest 5 lub 7 zł w zależnosci od sieci i pakietu danych.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 7 months later...

Co według was jest bardziej opłacalne - korzystanie z wifi w telefonie (tylko na wyjazdach, w domu mam psp i komputer... choć właściwie na wyjazdy też będę brał PSP), czy może kupowanie co miesiąc za 5 zł internetu z Plusa i korzystanie z niego praktycznie wszędzie? Pytam bo zastanawiam się czy kupić telefon z wifi czy bez.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Oczywiście w dzisiejszych czasach kup telefon z wi-fi,nie widze powodu dla którego miałbyś nie mieć tej funkcji. Jest bardzo przydatna,szczególnie kiedy jesteś na wyjazdach czy ogólnie gdzię sgdzie jest dostęp do sieci. Pakiet internetowy można mieć swoją drogą i te dwie rzeczy nie kolidują ze sobą :)

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...