Skocz do zawartości

Premiera smartfonu Samsung Galaxy S III


Buff007

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung zaprezentował w Londynie najbardziej oczekiwany smartfon tego roku - Samsung Galaxy S III. To prawdziwy konkurent iPhone 4S i rozwiązań Apple.

Samsung_Galaxy_III_Galaxy_5750931.jpg

Samsung Galaxy S III będzie miał wyświetlacz o przekątnej 4,8", w technologii HD Super AMOLED o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli. Do tego dojdzie aparat o rozdzielczości 8 megapikseli i bateria o pojemność 2100 mAh (naprawdę sporo). Wszystko zamknięte obudowie o grubości 8,6 milimetra i wadze 188 gramów. Design miał być zainspirowany przez "wodę, wiatr, liście i kamyki" - powiedział prezes dywizji urządzeń mobilnych Samsunga.

Zupełną nowością ma być ekran, który rozpoznaje ruch naszych oczu. Samsung Galaxy S III ma być niczym "dobry przyjaciel" - cytując ludzi Samsunga. W realizacji tego założenia pomoże kilka funkcji. Zaczynając od Smart Stay, która włączy/wyłączy ekran zależnie od tego, czy na niego patrzymy! Dalej mamy S Voice, czyli swoisty odpowiednik Siri z iPhone 4S - to nic innego, jak możliwość uruchamiania niektórych aplikacji (np. informacje o pogodzie) przy pomocy głosu.

Na tym nie koniec, bo kolejne nowości to S Bean (wymiana plików pomiędzy telefonami przy wykorzystaniu NFC i Wi-Fi Direct), Direct Call (umożliwia błyskawiczne wykonanie telefonu do osoby, z którą np. piszemy SMS-y, wystarczy podnieść słuchawkę) oraz Social Tag (odznaczanie zdjęć znajomych na podstawie informacji z m.in. Facebooka).

Bardzo ciekawie zapowiada się także możliwość bezprzewodowego ładowania telefonu - wystarczy położyć go na specjalnej ładowarce. Takie rozwiązania już istnieją, ale producenci telefonów oficjalnie jeszcze z nich nie korzystali na szeroką skalę.

Reklama Samsung Galaxy S III"

http://www.youtube.c...d&v=_JkkkdH6zTQ

Smartfon pojawi się w 145 krajach u 296 operatorów. Pierwsi telefon otrzymają Europejczycy. I nastąpi to 29 maja! Wersja obsługująca 4G pojawi się latem. Dostępne będą modele z pamięcią 16GB, 32GB i 64GB. W dwóch kolorach. Samsung Galaxy S III to oficjalny telefon Igrzysk Olimpijskich w Londynie. - Samsung Galaxy S III to "ludzki telefon", który rozumie potrzeby użytkownika - podsumował całą premierę prezes dywizji mobilnej Samsunga.

Samsung_Galaxy_III_Galaxy_5750942.jpg

Pełna specyfikacja Samsung Galaxy S III:

- wyświetlacz: 4,8" HD Super AMOLED, rozdzielczość 1280 x 720 pikseli,

- procesor 1.4GHz, Exynos 4 Quad,

- pamięć RAM 1 GB,

- grubość 8,6 mm/ waga 133 g,

- aparat: główny 8 mpix /przedni 1,9 mpix,

- komunikacja: WiFi a/b/g/n, NFC, GPS i GLONASS i Bluetooth 4.0,

- system: Android 4.0 z TouchWiz,

- dodatkowe funkcje: S Voice, Smart Stay, Direct Call, S Bean.

Prezentacja anglojęzyczna:

http://www.youtube.c...d&v=6JLVhuv8qZI

Trochę historii

Samsung_Galaxy_III_calej_5750938.jpg

Koreańskiemu Samsungowi udało się zrobić to, co było nieosiągalne dla wszystkich innych firm konkurujących z Apple na płaszczyźnie smartfonów - stworzyć urządzenie, które jest realną alternatywą dla iPhone'a w oczach użytkowników. Taką alternatywą stała się marka Galaxy, a szczególnie Samsung Galaxy S II. Potwierdza to zarówno milionowa sprzedaż na świecie, jak i zwycięstwa w plebiscytach przeprowadzanych przez branżowe media, także przez INTERIA.PL. Teraz poznaliśmy następcę tego modelu - Samsunga Galaxy S III.

Co wiedzieliśmy o Samsung Galaxy S III przed konferencją?

Sprzęt będzie miał układ bazujący na Cortex-A9, jego nazwa to Exynos 4 Quad. Został wykonany w procesie technologicznym 32 nm. Prawdopodobne możemy liczyć na taktowanie 1,4 GHz. Oprócz czterech rdzeni pewniakiem wydaje się być Android 4.0. Dalsze plotki mówią o 4,7-calowym ekranie Super AMOLED, 16 GB wbudowanej pamięci, a także aparacie o rozdzielczości 12 mpix (zatem to się nie sprawdziło!).

Podobnie w sferze domysłów pozostaje cena - prawdopodobnie około 2300-2400 zł.

Samsung_Galaxy_III_5750948.jpg

Samsung_Galaxy_III_5750950.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Szumu było dużo, super obudowa, świetny design i co?

Wypuścili potworka który wygląda jak rozgnieciony Galaxy MIni.

Hardware jest naprawdę niezły ale po wyglądzie spodziewałem się więcej. No i po jaką cholerę są te przyciski skoro standardowo mamy ICS który ich nie wymaga...

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Raczej SIII - mimo, że jest paskudny to jednak Note jest za duży ;)

Dobra pisałem z perspektywy filmików i artykułów, a dziś w moje ręce wpadł na chwilę Samsung Galaxy SIII w kolorze marble white.

Co mogę o nim powiedzieć - wygląda lepiej niż na zdjęciach choć, szczególnie tył, dalej mnie nie przekonuje. Nie wiem jak wersja niebieska, ale z oczywistych względów nie trafiłem na nią ;)

Obudowa sprawia niezłe wrażenie mimo, że to plastik (no dobra Poliwęglan) to z powłoką Hyperglaze nie wygląda tak tanio jak na SII. Do poskładania całości nie mam zastrzeżeń.

Jest to spory klocek - nieco mniejszy od Note, ale jednak jest duuuuży. Do ogarniania ekranu palca mi brakowało i najlepiej korzysta się z niego obiema rękami (ręce mam niemałe ;) )

Sam ekran wygląda świetnie, a PenTile nie rzuca się w oczy (trzeba się przypatrzeć z bliska).

Oczywiście całość jest cholernie szybka, nie ważne z włączonym Pop up Play czy nie wszystko jest super płynne. Po części to na pewno zasługa tego, że ten egzemplarz był całkowicie czysty i nie miał zainstalowanych żadnych dodatkowych aplikacji - android jednak nieco zwalnia gdy ma zainstalowanych kilkadziesiąt aplikacji. Nie podoba mi się za to TouchWizz - Holo theme z ICS jest zdecydowanie ładniejszy. Co prawda efekty wody itp. wyglądają efektownie ale jednak wolałbym tam ujrzeć czystego 4.0. W sumie nie wiem czemu mówię o płynności systemu - lagi na 4 rdzeniowym procesorze nie powinny mieć miejsca ;)

Co dalej - aparat robi naprawdę dobre foty, chociaż w świetle emitowanym przez świetlówki automatyczny balans bieli jakoś sobie dziwnie radził i biel była żółtawa. Spodobało mi się jednak ciągłe ustawianie ostrości - po włączeniu aplikacji aparatu ten od razu łapie ostrość i czeka na zrobienie zdjęcia, punkt pomiaru można zmienić a przy przesunięciu ostrość jest ustawiana na nowo. Przydatne szczególnie w przypadku braku spustu migawki. Do wideo nie mam zastrzeżeń bardzo płynne 1080p ;)

Oglądanie filmów na tym ekranie to prawdziwa przyjemność, świetne kolory, duża rozdzielczość - coś pięknego ;) O pop up play już wspominałem, moim zdaniem to zbędny gadżet ale działa świetnie.

O takich rzeczach jak czuły ekran nie muszę chyba wspominać :P

Generalnie Samsung pozytywnie mnie zaskoczył pod względem szybkości i wyświetlacza (spodziewałem się nieco bardziej widocznego PenTile (coś a'la SGS gdzie na ikonach była siatka), ale jest OK). Nadspodziewanie dobrze wypadła obudowa, tworzywo jest przyjemne w dotyku i przynajmniej na białej wersji odciski nie rzucały się w oczy. Design jednak nie powala, i mimo że w rzeczywistości wygląda lepiej to dalej nie jestem do niego przekonany.

Nie pytajcie mnie o takie rzeczy jak jakość na słuchawkach bo miałem go w łapkach przez chwilę i przejrzałem tylko podstawowe funkcje.

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej nie ma szans. Musiałem poudawać zainteresowanego żeby się nieco pobawić :D

A jeszcze na głowę nie upadłem żeby wyłożyć 3000zł na telefon :P Szczególnie, że dla studenckiej kieszeni to raczej spore obciążenie ;)

Problemem może być też to, że ta ładowarka jest obecnie niedostępna i trzeba by poczekać na jej premierę w sklepach.

Chyba ze trafi się głupi który powierzy mi do testu taki sprzęt wraz z ładowarką bezprzewodową (to chyba tylko przedstawiciel samsunga ) :lol:

Odnośnik do odpowiedzi

To szkoda, chciałbym wiedzieć jak to działa w praktyce, a S III z czasem na pewno stanieje, zwykła kolej rzeczy, S II też kiedyś tyle kosztował, a teraz za 1500 już można go mieć ;) A z tą zabawą, jak to zrobiłeś ? U operatora, czy jakoś ci go przesłali ?

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Do tego jestem nieletni i nie mam własnej umowy więc też nie mam na co liczyć.

Spoko T-mobile ma zrobić stoisko jak z iPhonem więc każdy będzie mógł podejść i czule pogłaskać :D

Ogłoszenie dla chcących pomyziać SGS3 ;)

Kto ma blisko do Kielc to może się wybrać do Galerii Echo gdzie Samsung ma swoje stoisko (obok empiku i New Yorkera) i chyba ze cztery SGS3 w obu kolorach do pooglądania i wypróbowania ;)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Chyba sobie żartujesz, jest zupełnie inny aparat, zupełnie inny procesor, inna ilość ramu. Jak i sam rozmiar ekranu. Zorientuj się w temacie zanim zaczniesz się wypowiadać.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...