Skocz do zawartości

qwerty do 900zł


Rekomendowane odpowiedzi

w tych telefonach co wymieniłem nie ma qwerty ?

fakt musiałem coś źle zobaczyć ale oba telefony raczej są gorsze od htc desire z i noki e7. Kurcze każdy telefon ma wady i zalety wybór ciężki. Napiszę jak to z mojej perspektywy wygląda.

Porównanie 2 telefonów co jeden ma leprze inny ma gorsze na takiej zasadzie. Niby telefon głównie do smsów i rozmów ale czasem coś innego się przyda

Noka E7:

+konstrukcja

+bateria

+wykonanie

-kiepskie widgety

-mało aplikacji

-system już nie wspierany

*host usb

HTC Desire Z:

+dużo aplikacji

+dużo widgetów

+prawdopodobnie "wspierany" do nowszych systemów(http://www.xda-developers.com/)

-bateria

-android

-konstrukcja

Mógł by ktoś powiedzieć coś na temat nawigacji, aparatu fotograficznego, jakości rozmów czy mocy latarki?

Odnośnik do odpowiedzi

Noka E7:

+konstrukcja

+bateria

+wykonanie

-kiepskie widgety

-mało aplikacji

-system już nie wspierany

*host usb

Widgety jak widgety jest kilka i jakoś dają radę - nie wiem czego od nich wymagasz ale ja najpotrzebniejsze znalazłem bez problemów.

Aplikacji w Ovi (znaczy Sklepie Nokia) jest obecnie nieco ponad 100tys. (a przynajmniej taką wartość gdzieś ostatnio widziałem) - myślę że powinno ci to wystarczyć i znajdziesz coś dla siebie, zazwyczaj i tak nie zainstalujesz więcej niż 20 aplikacji.

Symbian ma otrzymywać wsparcie do 2016 a E7 ma koło czerwca dostać Belle FP1 (z niepotwierdzonych jeszcze źródeł) w między czasie może się pojawić jeszcze kilka mniej znaczących poprawek i aktualizacji aplikacji systemowych - bardziej bym się obawiał o wsparcie w Desire Z.

Hack dla E7 jest banalnie prosty i jest na niego kilka sposobów, co do serwisu - ja nie miałem z serwisem Nokii problemów jeszcze (naprawa w ciągu jednego dnia, od tamtej pory wszystko OK), ale wiem że niektórym się zdarzały problemy z przeciągającymi się naprawami i usterkami "nie do usunięcia" ( na szczęście wtedy najczęściej wymieniali telefon na nowy bez szemrania).

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Widgety jak widgety jest kilka i jakoś dają radę - nie wiem czego od nich wymagasz ale ja najpotrzebniejsze znalazłem bez problemów.

Aplikacji w Ovi (znaczy Sklepie Nokia) jest obecnie nieco ponad 100tys. (a przynajmniej taką wartość gdzieś ostatnio widziałem) - myślę że powinno ci to wystarczyć i znajdziesz coś dla siebie, zazwyczaj i tak nie zainstalujesz więcej niż 20 aplikacji.

Symbian ma otrzymywać wsparcie do 2016 a E7 ma koło czerwca dostać Belle FP1 (z niepotwierdzonych jeszcze źródeł) w między czasie może się pojawić jeszcze kilka mniej znaczących poprawek i aktualizacji aplikacji systemowych - bardziej bym się obawiał o wsparcie w Desire Z.

Hack dla E7 jest banalnie prosty i jest na niego kilka sposobów, co do serwisu - ja nie miałem z serwisem Nokii problemów jeszcze (naprawa w ciągu jednego dnia, od tamtej pory wszystko OK), ale wiem że niektórym się zdarzały problemy z przeciągającymi się naprawami i usterkami "nie do usunięcia" ( na szczęście wtedy najczęściej wymieniali telefon na nowy bez szemrania).

Nokia N8 jest od E7 jest lepsza tylko jeśli chodzi o aparat? Za GPS coś się płaci? Jakąś aktywacje czy jakaś opłata miesięczna? Co daje hack? Da się ustawić tapete na pulpit? Co do serwisu nokii to słyszałem o tym na jednej z video-recenzji może jakoś znajdę. Co muszę o noki wiedzieć biorąc pod uwagę, że ostatnie nokie to 6310i oraz 3310(aktualnie)?

Odnośnik do odpowiedzi

Nokia N8 jest od E7 jest lepsza tylko jeśli chodzi o aparat? Za GPS coś się płaci? Jakąś aktywacje czy jakaś opłata miesięczna? Co daje hack? Da się ustawić tapete na pulpit? Co do serwisu nokii to słyszałem o tym na jednej z video-recenzji może jakoś znajdę. Co muszę o noki wiedzieć biorąc pod uwagę, że ostatnie nokie to 6310i oraz 3310(aktualnie)?

N8 ma jeszcze transmiter FM.

GPS jest bezpłatny (jeśli nie wyłączysz wspomagania wyszukiwania sygnału pożre parę kilobajtów aby pomóc w łapaniu satelit), podobnie jak program Nokia Maps (wieczna licencja za free) i aktualizacje map (mapy są offline instalowane w pamięci urządzenia więc pobierasz je raz np. przez wifi lub kabel USB i korzystasz za darmo).

Hack w sumie daje dostęp do plików systemowych (a więc niektórych modyfikacji) no i omija certyfikaty (tak, tak piractwo itd.).

Co musisz wiedzieć o Noki? To ze w przeciwieństwie do 3310 z E7 możesz trafić na jakąś wadliwą (3310 się psuły w ogóle? :D ) i będziesz musiał spacerować do serwisu ;) Na szczęście E7 nie miała jakichś wad fabrycznych więc musisz naprawdę mieć pecha i trafić na jakiś felerny egzemplarz.

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Nokia 3310 moja jest juz popsuta:D bateria na 0 ona twierdzi, że 2 kreski...

"Poza tym, od strony materiałów, spasowania oraz wykonania nie ma się prawie do czego przyczepić. Prawie, ponieważ testowany przez nas egzemplarz miał minimalnie krzywo osadzony względem obudowy ekran. Większość użytkowników prawdopodobnie by tego nie zauważyła, pedanci powinni jednak przyjrzeć się z bliska przy zakupie. Inne modele, które widziałem, nie miały tej wady. Świadczyć to może o procesie produkcyjnym dopuszczającym podobne przypadki albo o tym, że testowany egzemplarz miał niewątpliwą przyjemność odwiedzić wcześniej serwis, gdzie źle go poskładali."

źródło

Odnośnik do odpowiedzi

Nokia 3310 moja jest juz popsuta:D bateria na 0 ona twierdzi, że 2 kreski...

Wina lichej baterii ;)

Świadczyć to może o procesie produkcyjnym dopuszczającym podobne przypadki albo o tym, że testowany egzemplarz miał niewątpliwą przyjemność odwiedzić wcześniej serwis, gdzie źle go poskładali.

Na 99% serwis - mnie N8 też trochę nie bardzo poskładali - tzn. przed naprawą spasowana była idealnie, po jest nieco gorzej.

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Na 99% serwis - mnie N8 też trochę nie bardzo poskładali - tzn. przed naprawą spasowana była idealnie, po jest nieco gorzej.

No właśnie więc serwis średni. Pio075 jak już będę wybierał coś z allegro po 25 to będę mógł liczyć na twoją pomoc jak i w kwestii wyboru aukcji jak i potem ogarnięcia?

Odnośnik do odpowiedzi

Jasne miałem na N8 wszystko od Symbiana^3 v14 bodajże, przez Anne aż do Belle;)

W E7 miałem kontakt z Anną tylko ale wnętrzności są i tak te same :D

Co konkretnie chcesz wiedzieć??

Odnośnik do odpowiedzi

Po 1 czy na Belli dużo szybciej działa? Dopiero od Belli da sie ustawić tapetę? Każdą wersję da się zhackowac? Czy warto zaktualizować do Belli a może do czegoś innego? Jak mogę utracić gwarancję na stałe? Na jakiejś aukcji czytałem, że downgrade z Belli do Anny to utrata gwarancji prawda to?

Odnośnik do odpowiedzi

Belle jest moze nieco szybsza ale szału nie ma ;)

Na każdym symbianie można zmieniać tapetę.

Tak annę jak i belle można hackować.

Moim zdaniem zdecydowanie warto - alternatywy i tak nie ma, a nowy układ (ekran główny, belka powiadomień) jest dużo wygodniejszy.

Utracić na stałe - rozkręcając telefon.

Downgrade z Belle do anny jest niezwykle trudny więc na twoim miejscu bym nie kombinował i jeśłi już zmieniasz to tylko w górę.

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Ponoć do Noki e7 zamawianej w salonach noki dodają 6 miesięczną licencję na world traveler.

1 Czy taki kupiony z allegro też może to mieć?

2 Czy da się zhackowanego?

3 Co to tak na prawdę daje?

Obecnie jako dodatku do noki używam ipoda Touch i się przyzwyczaiłem trochę. Na pewno będę go dalej używać.

4 Czy symbian Anna/Bella jest intuicyjny?

5 Trudno użyć tego hot-spota wifi?

6 Czy jest możliwość kontroli pakietów pobranych i wyslanych na hotspocie?

7 Na włączonym telefonie da się wymienić kartę sim podczas pracy tak by została ona prawidłowo wykryta?

8 Dużo czasu zajmuje włączenie systemu?

9 Jakie wady ma symbian?

10 Co zrobić by zwiechy były jak najrzadsze?

Odnośnik do odpowiedzi

1. Tak

2. Nie rozumiem pytania.

3. Pisałem już.

4. Moim zdaniem - Tak, wiele innych osób tez tak uważa.

5. Nie - instalujesz jedną aplikację, włączasz, podajesz SSID ew. hasło do sieci i uruchamiasz.

6.Kontroli w sensie? Jełśi chodzi o ilość danych to w ustawieniach masz fajna pozycję która pokazuje ci wszystkie właściwości aktualnego połączenia (szybkość, czas trwania, ilość danych wysłanych/odebranych, aplikacje które z niego korzystają). Do tego dla Belle jest Widget pokazujący ilość danych przesyłanych przez sieci 3G/2G z możliwością ustawienia limitu.

7. Nie przy wyjęciu karty SIM telefon automatycznie uruchamia się ponownie.

8.Nigdy nie mierzyłem ale przy kilkunastu zainstalowanych aplikacjach start do momentu "ogarnięcia" zajmuje koło 1min (bardzo orientacyjnie).

9. Czasem potrafi się ściąć względnie położyć jakiś widget lub aplikację po czym po ponownym uruchomieniu wszystko jest OK. Do tego system stopniowo zasyfia sobie dysk C: (trzeba okresowo go czyścić). Poza tym przydała by się większa rozdzielczość.

10. Na C: Instaluj tylko istotne programy, poza tym jak już mówiłem okresowo czyścimy C: i zamykamy aplikacje których nie używamy.

Odnośnik do odpowiedzi

2. Rozwinę to tak skąd można mieć te "testowe" aplikacje na zhakowana nokie

3. Czyli tak na prawdę poza piratami nie ma nic szczególnego?

5. Jaka aplikację?

6. Da się zblokować ciągłą transmisję danych?

9. Jak czyścić te dane?

Nowe pytania:

A1. Szczerze Nokia E7 czy HTC Desire Z chodzi o same parametry urządzenia kwestii systemowych nie mieszaj?

A2. Sybian czy Android a może coś innego?

A3. Jakieś forum o hackowaniu i takich sprawach możesz polecić?

A4. Jakie aplikacje polecasz?

A5. Host-USB wymaga aplikacji? Jeżeli tak to jakiej?

A6. Czy z racji nowszego czyli bardziej rozbudowanego systemu da się porównać tą nokię do czegoś starszego na słabszych parametrach (chodzi o podobną prędkość działania)?

A7. Jak ocenisz prędkość ładowania się stron?

Odnośnik do odpowiedzi

2. Internet, fora symbianowe, ipmart.

3. Dostęp do plików systemowych - modyfikacje wyglądu, zmiana "efektów", łatki itp. jest tego trochę

5. Np. joikuspot

6. W belle masz wyłącznik danych pakietowych w górnej belce, w Annie trzeba w opcjach ustawić dane pakietowe na: Zawsze pytaj

9. Aplikacją Mobile cleaner

A1. Ja wziąłbym E7 bo jest świetnie wykonana a nie korzystam na tyle dużo z internetu żeby przeszkadzała mi przeglądarka w Symbianie

A2. Zależy od telefonu ;) Ja staram się systemów nie polecać.

A3. Takie rzeczy to już ewentualnie na PW (patrz - regulamin mi zabrania ;) )

A4. Na pewno Picsel Smart Office, Mobile Cleaner i Operę Mobile do tego Microsoft Apps 2.0. Reszta wg. uznania :)

A5. Nie, funkcja jest zaszyta w system i obsługuje się systemowy menedżer plików.

A6. Do starszych Noki? Nie, nie ma porównania :D

A7. Średnio, do tego płynność przewijania jest kiepskawa. Opera radzi sobie lepiej ale dalej nie jest idealnie - generalnie jeśłi będziesz używał telefonu głownie do przeglądania internetu to E7 może być męcząca.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...