Skocz do zawartości

Samsung Nexus - problem z SMS


Riwus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przyznam, że jestem zielony w temacie smartfonów. Przez około 10 lat miałem do tej pory same nokie i byłem z nich zadowolony. Niestety nadszedł czas na zmiany - potrzeba internetu.

Niestety zauważyłem, że mój samsung nexus dziwnie ustawia mi smsy. Okazuje się, że jeden SMS to dla niego 66 znaków! Szlag mnie trafił, bo tradycyjnie sms to 160 znaków i rachunek, jaki dostałem naprawdę mnie "zaskoczył" :/

Wiecie może, jak ustawić by w nexusie sms miał 160 znaków a nie 66? Próbowaem jakiś różnych nakładek typu swype, ale one też przyjmują, że jeden sms to 66 znaków.

Jak sobie z tym poradzić? Bo jak tam dalej pójdzie, to będę musiał sprzedać nexusa, mimo, że naprawdę dobrze się na nim surfuje po internecie i korzysta z aplikacji ze android marketu/play marketu.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do odpowiedzi

Wiadomości>Ustawienia>Tryb wprowadzania>Alfabet GSM

No i teraz wyjdzie całą moja ignorancja... :/

Klikałem, szukałem, sprawdzałem, ale nijak nie widzę w żadncych ustawieniach możliwości zaznaczenia czegoś takiego jak "Alfabet GSM"

W opcji: Klawiatura i wprowadzanie tekstu mam tylko wybór: Klawiatura Android /Wprowadzanie głosowe

Niestety kiedy wchodzę w "Klawiatura android" nie widzę nic związanego z alfabetem GSM.

Pewnie coś źle szukam albo też nie w tym miejscu, zatem jeśli mógłbym prosić o łopatologiczne wytłumaczenie...

Wybaczcie kłopot i z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do odpowiedzi

Wchodzisz do wiadomości (masz mieć widok wszystkich rozmów) następnie wciskasz przycisk "opcji" wysunie ci się lista z których wybierasz ustawienia.

Zapomniałem w sumie zapytać jaką wersję Androida masz i który to Nexus ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Hej,

Nexus to to cuś co Samsung wypuścił razem z Googlem :)

Fajna zabaweczka poza tym, że raz na tydzień nie wiedzieć dlaczego ni z tego, ni z owego podczas korzystania.. wyłącza się :/

Ale ja nie o tym. Wracająć do SMS: Nexus siedzi ponoć na czystym androidzie w wersji 4.01 Ice Cream.

I jak wchodzę tam, gdzie pisałeś o tym, że powinny być: Ustawienia>Tryb wprowadzania>Alfabet GSM

To niestety nic takiego tam nie mam :/ Takich ustawień nie da się tam odnaleźć. Można wybrać Ustawienia Pamięci, limit wiadomości sms, ustawienia raportów a nawet wybrać dzwonek, ale nic z Alfabetem nie ma... niestety :(

Odnośnik do odpowiedzi

Pytałem bo jest jeszcze Nexus S :)

Dla takiego ci podawałem.

Hmmm z Andkiem 4.0 nie miałem dłuższego kontaktu i nie mam pojęcia gdzie może leżeć ta opcja i czy w ogóle jest.

A w ustawieniach wprowadzania (klawiatury) masz coś podobnego? Musimy trochę podziałać po omacku :D

Odnośnik do odpowiedzi

W pozycji "Klawiatura Android - Polski" Jakie masz jeszcze opcje?

Jeśli się z tym nie uporamy dzisiaj to jutro wybiorę się do jakiegoś RTV Euro AGD dopadnę jakiś Tablet z Andkiem 4.0 i ci to sprawdzę ;)

Odnośnik do odpowiedzi

W pozycji "Klawiatura Android - Polski" Jakie masz jeszcze opcje?

Witam w kolejnym dniu zmagań :) I chyba najprościej będzie kolejne screeny dać:

Pierwszy ekran w pozycji "Klawiatura Android - Polski"

http://i41.tinypic.com/dwvo6x.png

dalsza część:

http://i43.tinypic.com/255q15t.png

I ustawienia zaawansowane:

http://i41.tinypic.com/wiwy2x.png

Jeśli mogę służyć jeszcze jakimś ekranem, to nie ma sprawy. I ogromne dzięki za pomoc!

Odnośnik do odpowiedzi

Idę jutro do RTV i to obadam

Tutaj nic takiego nie widzę.

Przyznaję bez bicia, że zanim tu cokolwiek napisałem, troszkę czasu spędziłem klikając po różnych ustawieniach i nic mi nie pomagało :/

Ale żeby ułatwić jakiekolwiek poszukiwania, jeśli będziesz miał czas: Android 4.0.2 Galaxy Nexus

OGROMNE dzięki za dotychczas poświęcony mi czas.

Już coś wiem, tylko nadal nie wiem, jak to obejść.

Otóż zastosowanie jakiegokolwiek polskiego znaku powoduje, że ilość znaków spada ze 160 do 66.

A źle się pisze bez polskich znaków, bo trzeba obchodzić automat :/

Jakieś pomysły, jak przekonać telefon, że polski znak nie jest gorszy?

Odnośnik do odpowiedzi

To jasne że tak się dzieje bo, przy kodowaniu z polskimi znakami liczba znaków musi spaść.

W starszych wersjach androida była taka opcja, tutaj pewnie tez gdzieś jest.

Ostatnio nie miałem czasu żeby dorwać coś z nowszym androidem ale spróbuję najszybciej jak będzie to możliwe znaleźć coś i to sprawdzić.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...