Skocz do zawartości

Co zrobić ze starą komórką?


Almaden

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze znajdziesz kogoś kto skupuje telefony - choćby na części.

Są też specjalne strony gdzie można taki telefon oddać ale dają za to śmieszne pieniądze i moim zdaniem nie warto.

Odnośnik do odpowiedzi

Czy sklepy elektronicznego nie mają obowiązku przyjąć ich do utylizacji. Podobnie jest z akumulatorami(samochodowymi), ale w tym przypadku dostajesz zniżkę przy zakupie nowego.PZDR

Odnośnik do odpowiedzi

Podobnie jest z akumulatorami(samochodowymi), ale w tym przypadku dostajesz zniżkę przy zakupie nowego.PZDR

Nie dostajesz żadnej zniżki tylko musiałbyś dopłacić gdybyś nie przyniósł starego (taka forma kary).

Nie słyszałem nigdzie o obowiązku przyjmowania zużytych telefonów do utylizacji przez sklepy. Utylizowanie elektroniki przeprowadzać należy na własną rękę w specjalnych punktach.

Odnośnik do odpowiedzi

Są też specjalne strony gdzie można taki telefon oddać ale dają za to śmieszne pieniądze i moim zdaniem nie warto.

Hmm... nie chciało mi się wierzyć, ale masz rację. Coś takiego znalazłem https://www.starytelefon.pl/Strona_Glowna Niby pokazują całkiem niezłe te ceny i odbierają na własny koszt.

To jak oni skupują wg cennika jaki jest dostępny na tej stronie? Ktoś kiedyś z czegoś takiego korzystał?

Odnośnik do odpowiedzi

Tak tylko cwaniaczki skupują telefony które śmiało sprzedasz na allegro drożej.

Dla przykłądu za Nokię N8 proponują mi 370zł -za SPRAWNĄ N8!!!

tutaj cytat z ich strony:

Każdy działający telefon powinien:
  • Włączać się i wyłączać
  • Musi posiadać sprawny wyświetlacz
  • Być w pełni funkcjonalny (dopuszczalne są normalne ślady użytkowania)
  • Musi posiadać baterię (akcesoria możesz zatrzymać)
  • Nie może być połamany lub zalany

Za telefony, które nie spełniają tych warunków oferujemy do 80% ceny katalogowej

Za taką N8 na allegro dostanę 600zł bez żadnych problemów, za swoją dostałbym spokojnie 800-850zł.

Jeśli telefon ma jakieś uszkodzenia dostaniesz DO 80% ceny czyli jeśłi będzie to zalany śmieć po upadku nie dostaniesz nic albo jakieś śmieszne grosze.

Dalej:

Telefon, który trafi do nas od Ciebie, w pierwszej kolejności będzie testowany w celu sprawdzenia poprawności działania.

Czyli telefonik sprawdzają i jeśłi im się nie spodoba albo coś nie działa tną z kasy - wspominałem już, że pieniądze przelewają dopiero po takiej ekspertyzie?

A teraz kwintesencja ich zielonej działalności:

Wszystkie otrzymane telefony segregujemy na te, które nadają się do ponownego wykorzystania oraz te, które należy poddać recykligowi końcowemu. Ponieważ pierwszym etapem procesu recyklingu jest ponowne wykorzystanie, dołożymy wszelkich starań, aby Twój telefon komórkowy został ponownie wykorzystany.

Policzmy za N8 dadzą mi te 370zł z przesyłką i innymi kosztami będzie ich to kosztowało do 500zł - oni w ramach ekologicznego podejścia do tematu mogą ją sprzedać na allegro/we własnym sklepie za 600-650zł.

Całkiem fajny biznes i to pod modnym szyldem - eko.

Jestem całkowicie przeciwny takim inicjatywom - nie ma to nic wspólnego z troską o środowisko, jest za to łatwym sposobem na zarobienie niezłego grosza i to minimalnym kosztem.

Oczywiście zapomniałem o szczytnym haśle

Staramy się, aby jak największa ilość z pozyskanych telefonów była ponownie wykorzystana, głównie na rynkach rozwijających się, gdzie barierą w dostępie do technologi telekomunikacyjnych jest cena nowych aparatów.

Tylko kto im to sprawdza...

Odnośnik do odpowiedzi

O widzę, że serwis jest ci dobrze znany!

Czyli telefonik sprawdzają i jeśłi im się nie spodoba albo coś nie działa tną z kasy - wspominałem już, że pieniądze przelewają dopiero po takiej ekspertyzie?

Słuchajcie ale na stronie piszą, że mają ponad 10 tys zadowolonych klientów, czyli jednak ktoś musi u nich sprzedawać telefony. Jak myślicie kto to jest i jakie to mogą być telefony?

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ktoś naprawdę nie wie co ma zrobić z telefonem, a nie chce się bawić w Allegro itp. to jest to jakaś opcja. Przynajmniej na przysłowiowe piwo dostaniesz ;)

Wypłacalni pewnie są więc jeżeli ktoś się już zdecydował i oddał im za psie pieniądze fajny telefon to zadowolony będzie - koperta przyszła, kasę przelali - wszystko OK.

Problem mają ci którzy mają jakieś stare telefonu bo przy niektórych jest informacja że nie są zainteresowani :)

Nie mam pojęcia kto i co mógł im oddać - względnie nowego smartfona raczej nikt im nie powierzy, sens ma oddanie starego złoma - sprzedac komukolwiek ciężko a ci teoretycznie muszą wziąć :)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 5 months later...
  • 4 years later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 years later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...