Skocz do zawartości

Wasze pomysły i propozycje


necik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 months later...

Panowie, a gdzie smietnik?

Jeszcze bym dodal Bluetooth i wi-fi oraz cos o mobile (palmtopy, smartphony itd.)

[ Dodano: 2006-01-03, 23:48 ]

Kolejna mysl. Sprawdzilem, ze ponad 150 'uzytkownikow' nigdy sie nie logowalo, a zajmuja miejsce. Moze by tak usunac konta?

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 year later...
  • 9 months later...

Witam.

Mam kilka ciekawych propozycji dotyczących zmian na forum, więc proszę o ich przemyślenie i komentarz ze strony administratora/ów.

  • Opcja "PW" (Prywatna Wiadomość) IMO powinna również znajdować się pod avatarem userów.
  • Może też możliwość zmiany wyglądu forum, nie chodzi o całkowitą metamorfozę, bo teraz jest okay, ale możliwość wyboru "skórek" powiedzmy pomiędzy dwoma, trzema o różnym stopniu intensywności (ciemniejsze tło, mniej kontrastowe odcienie obecnych kolorów). Po prostu patrzenie w ciemnym pokoju na biały ekran przez dłuższą chwilę męczy wzrok.
  • Dodanie opcji "szybka odpowiedź", to też mogłoby dać forum większą przystępność. Teraz trzeba klikać w "Reply" a czy nie wygodniej jest na wstępie mieć gotowe okno do wprowadzania teksu? Dla mnie to bardzo przydatna zmiana.
  • Może też wstawienie więcej uśmieszków.

5. Spolszczenie forum (np. nie EDIT, tylko Edytuj ;) )

6. Zmiana opcjonalnych komunikatorów, albo przynajmniej jednego i zastąpienie go przez AQQ, czy GG.

Co na to Admin?

Co sądzą użytkownicy?

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 year later...

ja mam ciekawy pomysł

chodzi mi o dodanie nowego działu "aukcje"

bo coraz więcej osób pisze tematy z tytułem sprzedam ( a to chyba mija się z celem forum )

a po dodaniu nowego działu będzie całkiem przyjemnie i jak należy więc kto jest za ????!!! :D

nie chodzi mi o stworzenie czegoś na styl allegro to tylko nowe tematy z miniaturką i kontaktem umieszczone w nowym dziale :)

proszę o wasze opinie !!

Odnośnik do odpowiedzi

Były kiedyś na forum działy Kupię, Sprzedam, Zamienię i jakiegoś przesadnego ruchu w nich nie było. Chociaż gdyby dodat takie działy to Hyde park nie byłby tak zaśmiecony.

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście nie odczuwam zapotrzebowania na taki dział. Tematy z aukcjami pojawiają się raz na miesiąc, prędzej byłbym za przenoszeniem ich do kosza, aniżeli rozdrabnianiu forum na takie niszowe podfora.

Po prostu nie ma sensu ;)

Odnośnik do odpowiedzi

ale widzisz syntium pojawiają się !!! :blink:

a szkoda takich tematów kasować bo niekiedy się przydają

a jak nie mają własnego działu nie zwraca się na nie uwagi :(

Odnośnik do odpowiedzi

ale widzisz syntium pojawiają się !!! :blink:

a szkoda takich tematów kasować bo niekiedy się przydają

a jak nie mają własnego działu nie zwraca się na nie uwagi :(

Widzisz zarówno ty jak i syntium macie rację. Takie tematy w Hydeparku nie zwracają uwagi ale z kolei tworzenie kilku działów w których wpisy pojawią się raz na miesiąc jest bez sensu.

Można by niby utworzyć jeden dział zbiorowy o nazwie np. Giełda w którym trzeba by pisać nazwę tematu wg. wzoru np. [rodzaj oferty]Model_Telefonu np. [sprzedam] Sony Ericsson C902 (ew. przypisy w stylu: "okazja" "+karta 4GB" itp w opisie) ale raz że zapewne ciągle musielibyśmy edytować nazwy tematów (mogę się założyć że użytkownicy nie respektowali by zasad) no i ruch mimo wszystko byłby niewielki.

Odnośnik do odpowiedzi
Można by niby utworzyć jeden dział zbiorowy o nazwie np. Giełda w którym trzeba by pisać nazwę tematu wg. wzoru np. [rodzaj oferty]Model_Telefonu np. [sprzedam] Sony Ericsson C902 (ew. przypisy w stylu: "okazja" "+karta 4GB" itp w opisie)

Od tego jest przecież allegro.

Tutaj co najwyżej mógłbym zadać pytania w temacie, które równie dobrze mógłbyś zadać poprzez PM do sprzedawcy na w/w portalu.

Co ponadto, jeśli wątek byłby zbiorowy (a innej możliwości, tj. tworzenie podforum nie rozumiem) pytania mogłyby zaśmiecać cały temat w razie np. dwóch aukcji w tym samym dniu. Właściwie jakby się uprzeć, to można takie chwalenie się własną aukcja uznać reflinkiem, czyli tym bardziej KOSZ.

a szkoda takich tematów kasować bo niekiedy się przydają

ale wręcz przeciwnie. Jedna aukcja daje Ci niepełny (mocno ograniczony) obraz na cenę pozostałych produktów. Czyli generalnie wszystko i tak sprowadza się do przeglądania innych aukcji, bo "prawie" na pewno znajdziemy atrakcyjniejszą ofertę, od tej przedstawionej na forum.

Kończąc temat.. aukcja wygasa po 2 tygodniach, po takim czasie temat również staje się useless i KOSZ.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...
Kolejna mysl. Sprawdzilem, ze ponad 150 'uzytkownikow' nigdy sie nie logowalo, a zajmuja miejsce. Moze by tak usunac konta?

mam pomysł jak to udoskonalić w myśl kurnika

po jakimś czasie na przykład pół roku bez logowania konto będzie usunięte okres ten może być dłuższy

co wy na to :huh: ???

Odnośnik do odpowiedzi
po jakimś czasie na przykład pół roku bez logowania konto będzie usunięte okres ten może być dłuższy

Moim zdaniem nie ma potrzeby usuwać kont. Nie obciążają one serwera w takim stopniu, aby usuwać je z bazy użytkowników, a jeśli nie ma potrzeby - to po co komplikować ;)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

ja mam ciekawy pomysł

chodzi mi o dodanie nowego działu "aukcje"

bo coraz więcej osób pisze tematy z tytułem sprzedam ( a to chyba mija się z celem forum )

a po dodaniu nowego działu będzie całkiem przyjemnie i jak należy więc kto jest za ????!!! :D

nie chodzi mi o stworzenie czegoś na styl allegro to tylko nowe tematy z miniaturką i kontaktem umieszczone w nowym dziale :)

proszę o wasze opinie !!

Moja opinia?? doBra

Powiem, co już mówiłem: Nie zamieniajmy forum w tablice ogłoszeń pod tytułem "sprzedam kupię zamienię" takie tematy powinny być w koszu( popieram propozycję stworzenia kosza)

Nie mam natomiast nic przeciwko z umieszczaniem linków do allegro w podpisie, jak to widziałem u jednego użytkownika.

Natomiast moja propozycja to stworzenie działy Download(może się nazywać po polsku, bo ktoś się o to rzucał, a niestety nie pamiętam nicku- po polsku "przydomku" LOL)

W tej kategorii mogłyby się znajdować motywy do SE, tematy do Nokii, programiki takie jak far+ jdflasher i SEUS itd.

no właśnie, temat prędzej poleci do kosza, aniżeli ktoś w ogóle się nim zainteresuje.

Sprzeciw wysoki sądzie!!!

Ja na forum zaglądam codziennie jeśli tyko mogę, a kosz powinien być na śmieci, a nie na 2 tygodniowe posty.

Właśnie wpadłem na pomysł utworzenia archiwum do którego były wrzucane posty po miesiącu... i po problemie

zmienia coś fakt, że jego post jest sprzed 4 lat? xd

Tu masz rację, ze po 2 latach tematy są nieaktualne, bo dotyczą przestarzałych modeli.

---edit---

Sorka, że tak wszystko hurtem, ale "czas goni nas" PZDR

edit2

Przestawcie zegar o 2h do przodu bo nie działa prawidłowo

Edytowane przez Kamasek
Odnośnik do odpowiedzi

temat o stworzenie download'u już był rzucony ale zmian nie widać :(

zmienia coś fakt, że jego post jest sprzed 4 lat? xd

chodzi o to

Kolejna myśl. Sprawdziłem, ze ponad 150 'użytkowników' nigdy się nie logowało, a zajmują miejsce. Morze by tak usunąć konta?

a ja dałem usprawnienie

po jakimś czasie na przykład pół roku bez logowania konto będzie usunięte okres ten może być dłuższy

a synt to z krytykował :angry:

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie wywalanie kont jest zbędne. Są co prawda użytkownicy którzy nigdy nie byli aktywni ale należy wziąć poprawkę choćby na to że w każdej chwili mogą mieć potrzebę zalogowania się na forum. Jedyny plus wywalania nieaktywnych użytkowników to uwolnienie nazw zarezerwowanych dla tych kont.

Download ja także popierałem pomysł ale tu decyzja należy do Necika któremu pomysł ten nie odpowiadał (wiadomo nielegalne treści itp.) i trzeba to uszanować w końcu forum należy do niego.

BTW wiadomo że w takim dziale prędzej czy później pojawiłyby się piraty.

@Kamasek nie rozumiem cię trochę. Archiwum jest zbędne. jak wyobrażasz sobie dział w którym posty z wszystkich działów są wrzucone "do jednego worka" po prostu stare temety lądują na końcu listy tak jak obecnie i wszystko jest w porządku.

Kosz jest już od jakiegoś czasu na forum. A propos czasu zmień sobie strefę czasową w ustawieniach na +2H i będzie ok :P (co nie zmienia faktu że czas jest przesunięty)

Odnośnik do odpowiedzi

Kamasek

odpowiem wers po wersie,

"Powiem, co już mówiłem: Nie zamieniajmy forum w tablice ogłoszeń pod tytułem "sprzedam kupię zamienię" takie tematy powinny być w koszu( popieram propozycję stworzenia kosza)"

1. Forum się nie zamieni w tablice ogłoszeń, obiecuje ;)

2. Kosz już jest :)

"Nie mam natomiast nic przeciwko z umieszczaniem linków do allegro w podpisie, jak to widziałem u jednego użytkownika."

Nikt Ci tego nie zabroni, jeśli chcesz umieścić link do swojej aukcji, proszę bardzo :)

"Natomiast moja propozycja to stworzenie działy Download(może się nazywać po polsku, bo ktoś się o to rzucał, a niestety nie pamiętam nicku- po polsku "przydomku" LOL)

W tej kategorii mogłyby się znajdować motywy do SE, tematy do Nokii, programiki takie jak far+ jdflasher i SEUS itd."

O tej propozycji jest oddzielny temat z tego co pamiętam. Działu na razie nie ma, gdyż zawsze istnieje ryzyko linkowania komercyjnych aplikacji, co wyszłoby forum tylko bokiem.

Sprzeciw wysoki sądzie!!!

Ja na forum zaglądam codziennie jeśli tyko mogę, a kosz powinien być na śmieci, a nie na 2 tygodniowe posty.

Rozumiem, jednak jakby nie patrzeć po tych 2 tygodniach aukcja wygasa, a sam temat staje się bezużyteczny. Powiedz mi, jaki sens jest pozostawiać tematy, które dotyczą wygasłych aukcji?

Tu masz rację, ze po 2 latach tematy są nieaktualne, bo dotyczą przestarzałych modeli.

to było odnośnie propozycji usuwania nielogujących się użytkowników.

Sorka, że tak wszystko hurtem, ale "czas goni nas" PZDR

Domyślam się, że stąd tyle nieporozumień ;)

Przestawcie zegar o 2h do przodu bo nie działa prawidłowo

Możesz sam to zmienić, gdzieś w ustawieniach, nie pamiętam gdzie dokładnie.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, jednak jakby nie patrzeć po tych 2 tygodniach aukcja wygasa, a sam temat staje się bezużyteczny. Powiedz mi, jaki sens jest pozostawiać tematy, które dotyczą wygasłych aukcji?

Pisząc ten wers nie myślałem o aukcjach allegro ale o np. tematach "ile kosztuje zdjęcie simlicka" / "co zrobić, telefon się zawiesza" itd

PS masz fajny podpis i jaki życiowy LOL :)

"Natomiast moja propozycja to stworzenie działy Download(może się nazywać po polsku, bo ktoś się o to rzucał, a niestety nie pamiętam nicku- po polsku "przydomku" LOL)

W tej kategorii mogłyby się znajdować motywy do SE, tematy do Nokii, programiki takie jak far+ jdflasher i SEUS itd."

O tej propozycji jest oddzielny temat z tego co pamiętam. Działu na razie nie ma, gdyż zawsze istnieje ryzyko linkowania komercyjnych aplikacji, co wyszłoby forum tylko bokiem.

Kto powiedział, że muszą tam się znajdować komercyjne probramy. Myślałem o "motywach do SE, tematach do Nokii, i freeware'owych programach (albo linkach do nich na serwerach takich jak odsiebie.pl i przyokacji trzeby stworzyć listę takich serverów)

Wiem, ze odsiebie nie istnieje, a tak na marginesie nie wiecie dlaczego (pytam o przyczynę, nie plotki)

Odnośnik do odpowiedzi
  • necik unpinned this temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...