Skocz do zawartości

Telefon(dobry dzwięk mp3) do około 400-600zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuje zakup telefonu, który posłuży mi także jako odtwarzacz mp3.
Telefon nie musi mieć dużo GB pamięci, około 4 gb byłoby już odpowiednie.
Nie mam też jakiś mega wymagań co do aparatu, po prostu żeby dał rade robić lepsze zdjęcia niż samsung s7230 a to chyba nie będzie trudne.

Głównie telefonu używam do pisania sms, czasami wejde na facebooka.

Dlatego też cena jaką mam zamiar zapłacić to około 300-600zł maksymalnie.

Widziałem jeden telefon polecany do 500zł:

http://gadzet.telchina.pl/recenzja-vernee-thor-test-taniego-dobrego-telefonu/

Natomiast nie wiem czy to dobry wybór.

 

TELEFON MOŻE w tym przedziale być używany.

 

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie z takich chińskich krzaczków to wpadł w oko Cubot Note X17-W oraz Xiaomi Mi4  na temat tego vernee thor to niestety nie mam bogatej wiedzy. Jeśli chodzi o Cubota to ma bardzo dobre parametry pomijając układ graficzny, z kolei Xiaomi jak dla mnie Ram 2GB wydaje się mało ale sam mówiłeś że używasz tylko do sms i czasem na fb więc mysle że te dwie propozycje też powinieneś rozważyć.

Odnośnik do odpowiedzi

Co racja to racja, zawsze to chińskie krzaczki ale nie zapominajmy, że to właśnie w obszarach chin postępują coraz lepsze technologie, i że niektóre chińskie flagowce dotrzymują kroku droższym modelom Samsunga czy Apple. Jest takie jedno powiedzenie "kto nie ryzykuje ten nie zyskuje" może warto zaryzykować w takiego krzaczka tym bardziej że w testach wypadają dość dobrze i też nie kosztują nie wiadomo jakie pieniądze. Należy pamiętać też że w tych popularnych markach płaci się głównie za tą właśnie markę a nie jej produkt, takie są niestety realia i jeśli taki krzaczek zawojowałby kiedyś światem to zapewne jego marża też pójdzie ostro w górę, to taka moja ekonomiczna dygresja.

Osobiście zamierzam poczekać aż Cubot będzie dostępny od ręki w salonie, z tego co wiem to tylko sferis narazie ogłasza się z ofertą od 20 czerwca i w tym obszarze czasu zamierzam przyglądnąć się tej marce zbliższa. Testy na cubot X17-W wydają się przedstawiać go w superlatywach, tylko inaczej wychodzi na testach a inaczej w codziennym użytkowaniu, czasem trzeba się sparzyć.

Z LG to wpadł mi w oko G4 ale to juz niestety inna półka finansowa.

Odnośnik do odpowiedzi

No tak tylko że jest to dostawa z Singapuru z tego co się przyjrzałam, poza tym ten użytkownik allegro ma mało komentarzy bo tylko 54, więc nie jestem przekonana co do wiarygodności. Wolałabym chyba kupić w polskim sklepie typu sferis żeby potem nie było problemu z serwisem czy reklamacją. Z tego co się orientuje to Cubot ma serwis w Polsce, ale nie wiem jak to wygląda z zakupem przez allegro. Szczerze to ciężko doradzić bo nie brałabym na siebie odpowiedzialności z problemami z Singapurem. 

Musisz przemyśleć sprawę i się zastanowić czy lepiej wziąć telefon z tymi "lepszymi parametrami" jedynie ma lepszy aparat tylni bo 16mpix zamiast 13mpix i w przodzie bo ma 8 mpix a nie 5 mpix , ale należy wziąć pod uwagę że jakość zdjęć nie zależy tak bardzo od mpix'ów. W generalnym porównaniu na mgsm X17 ma lepszą ogólna ocenę niż X17-S więc odobiscie nie bawiłabym się z niepewnym allegrowiczem tylko raczej ze sprawdzonym sklepem.

Odnośnik do odpowiedzi

i jak tam na który się zdecydowałeś? podjąłeś ryzyko z niepewnym allegrowiczem? czy jednak przezornie bierzesz z salonu w Polsce?  Czy czekasz np do tego 20 czerwca żeby przejść się do sferisu i potestować sobie tego X17. Mi się wydaję że taka opcja potestowania byłaby najrozsądniejsza choć wiadomo że nie pokarze nam to jak na dłuższą metę się sprawdzi ale zawsze będziesz wiedzieć jak Ci w ręku leży i zobaczyć jak np aparat na żywo cyka fotki :)

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...