Skocz do zawartości

LENOVO MOTO G 2ND GEN LTE – warto??


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o radę, chce kupić Mamie telefon z androidem, jest to jej pierwszy dotykowy telefon, wcześniej miała klasyczne i ciężko było ją przekonać do Smartfona. Teraz zmieniła zdanie bo siostra urodziła synka i chce mieć zdjęcia wnuka na dużym ekranie :) Wymagań właściwie nie ma żadnych, najważniejsze jest to żeby telefon był stosunkowo prosty w obsłudze i wytrzymał długi czas.

Znalazłam coś takiego- http://www.sferis.pl/p/364917-smartfon-lenovo-moto-g-2nd-gen-lte-czarny-sm4025ae7t1.html

Myślicie, że warto go kupić? Może macie jakieś inne propozycje?

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, Mama w ogóle nie używa Offica, jedynie to dzwoni, smsa wyśle i to raczej tyle :) Coś wspomniała, że chciałaby fb założyć ale to zobaczymy :D

Ogólnie, jedyne aplikacje jakie będą jej potrzebne to Viber, Whats app żeby odbierać na bieżąco zdjęcia i to chyba tyle. Pewnie coś wyjdzie jeszcze w praniu ale na bank nie będą to wymagające aplikacje. Co do linku sferisu to rzuciła mi się w oczy promocja :D:D

Odnośnik do odpowiedzi

Niewiem jak android 5.0 ale na tych troche starszych androidach strasznie po jakimś czasie telefon muli, teraz dla porównania kupiłem telefon na windowsie phone to już dużo lepiej to wyglada. Może zastanów się nad telefonem na windowsie phone, tym bardziej jeśli mama jest starszą kobietą to może się bardzo denerwować jak będzie muliło :)

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz co nie wiem czy ja jestem przekonana do Windowsa :P Ja cały czas miałam telefon na androidzie, mój pierwszy to był arc s, który raczej nie powalał jeśli chodzi o parametry a mimo to jako tako śmigał, tzn jak go troszkę zawaliłam aplikacjami to już było nieco gorzej ale po "wyczyszczeniu" dawał radę więc myślę, że przy ilości pierdół jakie będzie miała zainstalowane to nie powinno być dramatu :)

Odnośnik do odpowiedzi

No coś w tym jest , po dłuższym użytkowaniu na androidzie miewam jakby spadki płynności. Teraz mam wrażenie że 2giga ramu to niemal minimum dlatego kupiłem p8 lite , podoba mi się w nim ta opcja czyszczenia  optymalizacji, bardzo pomaga.

Co do windows phona moja matka kobita po 50tce używa i jakiejś nokii i tabletu z Andkiem , kwestia przyzwyczajenia , choć wiadomo mówie to przez pryzmat wieloletniego użytkownika wyłącznie Androidów. Mój pierwszy to był HTC Desire Z. 

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem Ci że to zależy od ludzi ja np miałem 2 telefony na androidzie (oba po jakimś czasie chodziły słabo) potem kupiłem na próbę podobnej klasy telefon na windowsie i jestem mega zadowolony. Od ponad roku mam telefon i chodzi najlepiej i nie zamierzam narazie w ogóle zmieniać telefonu (mam lumie 730). A po za tym korzystam dużo z notatek i one automatycznie się synchronizują z kompem (onenote z microsoftu). Wiadomo jest dużo mniej aplikacji i osoba która głównie używa z wszelakich przeróżnych aplikacji to już będzie wolała telefon na androidzie. Nie jestem jakimś znawcą ani ślepym zwolennikiem danego systemu, mówię tylko to co zauważyłem z doświadczenia

Odnośnik do odpowiedzi

Może tak jest, ciężko mi to ocenić bo tak jak pisałam wcześniej, nie.miałam styczności z Windowsem na telefonie :-)

Ostatecznie wczoraj pojechałam z Mama do sferisu zobaczyć ten telefon i go kupilysmy :-) ogólnie to wrażenie całkiem pozytywne chociaż musi się jeszcze przyzwyczaić, czasem przypadkowo coś wcinie i gdzieś dzwoni ale ogólnie jakoś daje rade :-) 

Dziękuję Wam bardzo za pomoc :-) 

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem Was doskonale :) też byłem przyzwyczajony do androida i na początku paru aplikacji których używałem tez nie miałem. I to jest minus. Niektóre znalazłem pod inną nazwą praktycznie to samo parę doszło po jakiś czasie. Są też takie na które czekam do dzisiaj i się jeszcze nie doczekałem. Ale ogólnie narazie jestem zadowolony.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Jeżeli jesteś przyzwyczajony do Androida to nie zmieniaj go na siłę na WP bo będziesz tylko i wyłącznie rozczarowany. Jaki budżet posiadasz na zakup nowego smartfona? Podając te szczegóły będziemy mogli doradzić i pomóc,więc czekamy na informacje:)

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...