Skocz do zawartości

Jaki smartphone do 500 zł - z blackberry do dotykowca


other

Rekomendowane odpowiedzi

W skrócie: szukam pierwszego smartphone'a, jak najbardziej wydajnego przy ograniczeniu cenowym (400-500zł) nowy bądź używany. Standardowe użycie, znana marka, brak preferencji systemowych (wydajność!), kompromis między wielkością a konfortem trzymania w jednej ręce. 

 

Historia z telefonami: obecnie jestem posiadaczem telefonu Blackbbery Bold 9000, ale z racji wieku przestaje działać (np. przyciski boczne), postanowiłem więc wymienić telefon na nowszy. Zawsze denerwowało mnie lekkie przycinanie się tego telefonu (komunikaty o braku pamięci) i mała ilość aplikacji dla Blackberry. Nigdy nie byłem długotrwałym użytkownikiem smartphone'a, z telefonów dotykowych dłużej używałem jedynie LG Cokkie Smile ale nie był zbyt wygodny. Z pracy dostałem Samsung Galaxy Trend i NIENAWIDZĘ faktu że system się tak strasznie ścina (android 4.0.2), przez co niewiele z niego korzystam. 

 

Sposób użytkowania: telefon używam przede wszystkim do SMSów, dzwonienia i notowania różnych myśli na szybko (organizer). Od czasu do czasu sprawdzę coś w internecie (rozkład jazdy, telefon do banku itp.), pstryknę zdjęcie jakieś tablicy ogłoszeń, włączę na nim muzykę i odpalę GPSa w aplikacji do biegania żeby wiedzieć ile przebiegłem. Nie potrzebuję super nowych gier! 

 

Cena: do 400 - 500 zł, interesuje mnie co mogę kupić za tą cenę zarówno z nówek jak i używanych (proszę proponować i nowe i używane) 

 

Marka: preferuję znane marki takie jak Nokia, LG, Samsung, HTC, Motorola itp., wszelkiego roadzju Prestigio, Overmaksy i chińczyki odpadają. 

 

System operacyjny: nieistotne jaki, ważne żeby był możliwie najbardziej aktualny (ciągle wspierany i ogłoszony że będzie aktualizowany dla danego urządzenia), a PRZEDE WSZYSTKIM wydajny - wspomniane przeze mnie wcześniej 1-5 sekundowe zacinanie się Samsunga Trend nie wchodzi w grę. Zakładam że bój toczy się między Androidem a Windows Phone. 

 

Przekątna ekranu: tu zdam się na Waszą pomoc bo nie mam doświadczenia ze smartphonami. Telefon powinien zmieścić się w 

kieszeni i powinno móc wygodnie go trzymać w jednej ręce, ale oczywiście najlepiej żeby ekran był jak największy (mgoę się mylić, ale 4-5" się nadaje?), 

 

Bateria: wiem że to w smartphonach jest problem, ale jeśli udałoby się ładować telefon co dwa dni a nie codziennie (przy lekkim użytkowaniu), to byłoby idealnie. 

 

Bardzo proszę o poradę.

 

Odnośnik do odpowiedzi

W przypadku androida warto byłoby trochę sobie dołożyć.

Możesz mieć za niecałe 600 zł Lg L9 II:

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/8041969 - W ostatnich dniach w Euro jest dobra promocja

Z Windows Phone proponuję ten model:

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/10058277

Nokia Lumia 630.

Niby kiepski aparat ale inne bardzo dobre parametry.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...