Skocz do zawartości

Simlock N95


ptaszny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie czy dostępne karty ,które można kupić na allegro tzw. X-sim/Turbosim potrafią odblokować telefon żeby obejść simlock'a? Czy rzeczywiście działają? Mam okazję kupić telefon n95 ale tamtejszy gościu ma simlock'a z Anglii i nie wiem czy taka karta coś poradzi, czy trzeba iść do salonu/komisu odblokować?

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, takie karty służą do omijania blokad SIM, ale wiąże się to przeważnie z wycinaniem chipu w karcie. Poza tym te karty nie zawsze się sprawdzają, jednym działają innym nie, nie ma reguły i nie ma sprawdzonych modeli x-sim'ówek które by na 100% działały. Nie chce nikogo straszyć, ale natknąłem się parokrotnie na żale, że taka karta uszkodziła telefon, tam chodziło o to, że telefon gubił zasięg, a przełożenie karty sim na normalną bez urzycia x-sim nic nie dawało, koniec końców serwis. Co do N95, to sam SimLock'a nie zdejmiesz. Musiałbyś udać się właśnie do jakiegoś komisu, albo autoryzowanego serwisu gdzie miałbyś pewność, że nic nie zchrzanią przy zdejmowaniu. To dość drogi model, więc i za zdjęcie myśle policzyliby Ci trochę grosza.

Odnośnik do odpowiedzi

A ile mniej więcej taka operacja kosztuje? I czy dałoby radę żeby chłopakom z komisu podrzucić tylko IMEI to wtedy zanim bym kupił gościowi bym ściągnął sim-locka z telefonu żeby mieć pewność ,że będzie działać z moją kartą sim? Bo oni później wpisują w telefon tylko jakiś kod tak mi się zdaje?

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak pisał Magik X-SIM czasem działa a czasem nie różnie to bywa i sporo zależy od farta. Cena za zdjęcie simlocka zależy od platformy to jest bb5 więc pewnie z 50zł policzą (może być więcej wiem że jeszcze pól roku temu cenili się za to z 90zł ale słyszałem że ostatnio trochę spuścili z tonu).

I czy dałoby radę żeby chłopakom z komisu podrzucić tylko IMEI to wtedy zanim bym kupił gościowi bym ściągnął sim-locka z telefonu żeby mieć pewność ,że będzie działać z moją kartą sim?

Nie da się bb5 trzeba podpiąć pod box żeby wygenerować kod tak że trzeba zanieść.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...