Skocz do zawartości

Ogólnie o telefonach Blackberry


Hawryl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako Nowy członek tego forum chciałbym rozpocząć małą dyskusje na temat telefonów marki Blackberry szczególnie, że na tym forum jest mało info o tej firmie, która mimo wszystko jest jedną z bardziej popularnych marek za naszymi granicami.

Odnośnik do odpowiedzi

No widzisz, korzystając z BB i mając wykupiony Bis generalnie nie potrzebujesz WiFi do łączenia się z internetem. Pozatym co jest śmiechem na sali? Jeśli masz zabezpieczone WiFi to niby jak chcesz się połączyć bez wpisania klucza? w przypadku nie zabezpieczonych sieci łączenie odbywa sie gładko i bezproblemowo... chyba że się nie umie włączyć WiFi na poziomie telefonu, a to już inna bajka.

No fakt głośniki grają ładnie, można po didżejować na ulicy albo w autobusie;)

Ziomek18, a co Ci się niepodoba w BB? dlaczego oceniasz go negatywnie? napisz chociaż jaki model uzywałeś? tak się z ciekawości spytam.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ziomek18radom

Bawilem sie bb kolegi to byl model z rodziny bold 97 cos tam chyba

Bawilem sie bb kolegi to byl model z rodziny bold 97 cos tam chyba

A jesli chodzi o wifi wpisalem haslo do sieci i wyskoczylo mi zeby jakis kod na kompie w ruterze wprowadzic

Odnośnik do odpowiedzi

Bawilem sie bb kolegi to byl model z rodziny bold 97 cos tam chyba

Bawilem sie bb kolegi to byl model z rodziny bold 97 cos tam chyba

A jesli chodzi o wifi wpisalem haslo do sieci i wyskoczylo mi zeby jakis kod na kompie w ruterze wprowadzic

9700 Bold;) używałem go przez jakiś czas bardzo fajny model, trzeba tylko pamiętać żeby aktualizować mu soft oraz od czasu do czasu przeczyścić mu pamięć (zresztą jak każde Blackberry) wtedy chodzi idealnie;). Z Blacberry jak z Kobietą jak o Nią nie zadbasz to Ci numer wykręci ale jak o Nią dbasz to ma się dużżżżo radości:)

Co do tego wpisywania to powiem szczerze ja się niespotkałem z tym.. ale popytam tu i uwdzie to od razu pogłębię swoją wiedzę;)

Odnośnik do odpowiedzi

BB to nie dla mnie ;) wole jakies inne os typu android symbian ;]

No fakt jeśli chodzi o BB to albo się je lubi albo nie...:) ja akurat już od dwuch lat siedze w Blackberry i jak dla mnie to nie ma lepszego systemu i telefonów (oczywiście jest to bardzo subiektywna opinia).

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Myślę nad zakupem używanego BB 8900 . Miałby on służyć do oglądania filmów (czasem) , słuchania muzyki (bardzo często), przeglądania internetu (również bardzo często.w szkole przez WiFI, a także poprzez pakiet danych),jakaś nawigacja, no i czasem jakaś gierka dla zabicia nudy. Mam MixPlusa (30 zł/mies.) i chciałbym się dowiedzieć jak będzie to wyglądać z usługa BIS. Czytałem że bez niej prawie nic nie można,ile by mnie to kosztowało? Czy jeśli kupie używany to to będzie już w telefonie? jak to jest? proszę o odpowiedz. Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi

Więć tak, zacznę od BIS'a, generalnie z tą usługą telefon od RIM'u jest najbardziej efektywny więc dobrze go mieć, niestety w PLUSIE BiS jest dość drogi i ciągle nie można mieć go na prepaidzie. Można go dokkupić tylko przy abo. W PLAY'u jest pod tym względem lepiej bo BIS możesz mieć i na kartę i w abo - koszt 10 zł na miesiąć i masz nielimitowany internet plus poczte (do skonfigurowania 10 kont pocztowych). Aha po bisie nie idą filmy z YT tutaj niestety trzeba koszystać z pakietów lub WIFI.

Ale... nieprawdą jest, że BB bez usługi BIS jest bezużyteczny, można go tak skonfigurować, że bez dodatkowych kosztów i tylko z samym pakietem będzie można go bardzo fajnie użytkować; poszperaj na tej stronie http://www.bbnews.pl/2010/11/jak-zaczac-przygode-z-blackberry-poradnik-poczatkujacego/ jest tu dużo przydatnych informacji, jak poszukasz na googlu to znajdziesz też poradnik jak ustawić telefon bb bez BIS (również zrobioną przez bbnews).

Więc bez BIS też się da;).

Co do słuchania muzyki nie powinieneś być zawiedziony, jest naprawdę OK;)

Co do internetu przez WiFI też powinno być OK z tym, że w 8900 jest dość mały wyświetlacz (ale ja uzywam 9860 i mogę mieć spaczone poczucie wielkości ekranów;P, kiedyś używałem 9700 i byłem usatysfakcjonowany).

Co do nawigacji to generalnie jej nie ma, Orange dla swoich klientów ma jakąś całkiem fajną nawigacje ale nigdy z niej nie korzystałem więc niewiem (choć ludzie sobie chwalą).

Pozatym masz Googlemaps i BB Maps (nie jest to typowa nawigacja ale w razie co się przydaje).

Jeśli kupisz używany telefon (ale tu musisz uważać bo różnie bywa, nie kupuj bez pudełka i sprawdzaj czy nr. telefonu zgadzają się z nr. na pudełku PIN-kazdy tel. BB ma swój indywidualny numer identyfikacyjny i Imei- standardowo jak w kazdym innym telefonie) to będziesz miał pewnie już powgrywane jakieś programy ale musisz zwrócić uwagę czy telefon jest wyrejestrowany z wcześniejszej sieci. Aha usługę BIS jakby co uruchomić musisz samemu bo jest to dodatkowa usługa, tylko tak jak pisałem PLUS chyba nie ma jej dla telefonów na kartę, jak narazie takąusługę świadczy tylko Play.

Co do gier to przez WIFI możesz skorzystać z APP World sklepu internetowego dla BB (coś w rodzaju Android market) i tam można sobie sciągać różne programy i gry zarówno za darmoche jak i płatne. Jest ich sporo więc jest w czym wybierać.

Mam nadzieje, że trochę pomogłem, zaglądnij koniecznie do tego linka co Ci przesyłam wyżej i poczytaj tam trochę.

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzięki kolego :P . Dużo się dowiedziałem, niestety moje odłożone pieniądze poszły się ... , (skuter mi się zepsuł i potrzebowałem na naprawę) więc z telefonu tymczasowo nici. Będę szukał czegoś za małe pieniądze. Jak nazbieram trochę kasy, mógłbym się do Ciebie zgłosić, żebyś pomógł mi wybrać aukcję , która nie będzie ''fałszywa''?

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzięki kolego :P . Dużo się dowiedziałem, niestety moje odłożone pieniądze poszły się ... , (skuter mi się zepsuł i potrzebowałem na naprawę) więc z telefonu tymczasowo nici. Będę szukał czegoś za małe pieniądze. Jak nazbieram trochę kasy, mógłbym się do Ciebie zgłosić, żebyś pomógł mi wybrać aukcję , która nie będzie ''fałszywa''?

Spoko loko luz i spontan:) jak będziesz kupował to daj znać, pomogę jak będe umiał:)

Ostatnio na jednym z portali o BB pojawił się bardzo fajny artykuł na temat używanych telefonów BB do 500zł; idealny dla tych co chcieliby sprawdzić telefony od RIM'u. Polecam przeglądnięcie:

http://www.bbnews.pl/2012/03/od-jakiego-modelu-zaczac-przygode-z-blackberry/

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Witam, pozwólce że podłączę się do dyskusji: nie wiem czy warto inwestować w urządzenia Blackberry z prostego powodu - brak aplikacji. Blackberry zawsze zapomina o swoich developerach i przez to nie ma aplikacji. Kiedyś telefon był i owszem - nowoczesny. Ale obecnie moim zdaniem nie ma co w niego inwestować.

Polecam atykuł: Historia Blackberry . Obecnie liczą się praktycznie dwie platformy: iOS, Andorid i Windows. Jeżeli chcecie mieć najlepszy suppory, najlepsze aplikacje to polecam iOS.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Rozważam kupno innych, oraz boje się, że przeglądanie internetu nie będzie komfortowe.

No wiesz ja zawsze też szukam najbardziej optymalnego rozwiązania. Jeśli chodzi o komfortowe przeglądanie neta to polecam BB 9860 duzy dotykowy ekran bardzo przyzwoita przeglądarka szybsza nawet niż w IP (choć to często zależy od jakości samego dostarczanego internetu i od zasięgu).

Na mniejszych urządzeniach z klawiaturą fizyczną faktycznie wszystko jest małe... ale za to masz quwery:) coś za coś... ewentualnie pewnym kompromisem jest BB 9810 bo jest slaiderem i ma spory ekran plus quwerty wysówana. w każdym razie jest wybór :). Ja osobiście nie narzekam na przeglądanie internetu i jestem zadowolony choć zawsze mogłoby być lepiej:).

Witam, pozwólce że podłączę się do dyskusji: nie wiem czy warto inwestować w urządzenia Blackberry z prostego powodu - brak aplikacji. Blackberry zawsze zapomina o swoich developerach i przez to nie ma aplikacji. Kiedyś telefon był i owszem - nowoczesny. Ale obecnie moim zdaniem nie ma co w niego inwestować.

Polecam atykuł: Historia Blackberry . Obecnie liczą się praktycznie dwie platformy: iOS, Andorid i Windows. Jeżeli chcecie mieć najlepszy suppory, najlepsze aplikacje to polecam iOS.

i co będęmógł szpanować jak wypijam piwo z telefonu??? sorry wystarczy wejść sobie na AppWorld i są tam wszystkie niezbędne aplikacje. Po co mam sobie zaśmiecać telefon jakimś badziewiem? skoro moge zainstalować programy, z których kozystam na co dzień i jestem zadowolony. Co do argumentu , że RIM nie inwestuje w aplikacje to się też nie zgodzęwystarczy wejść sobie na strone BBnews.pl i przeglądnąć kilka tematów... i co? ciągle aktualizacje oprogramowania... więc chyba jednak wspiera. Pozatym ostatnia zerknij sobie nawet na ten artykół http://www.bbnews.pl...jam-world-tour/ ... No cóż IP są popularne ale nie wszędzie, pozatym są drogie i pospolite, mnie nie kręcą. Android nie jest dla mnie żadnym konkurentem dla RIM'u; tak nie intuicyjnego systemu juz dawno nie używałem... Windows wygląda całkiem ciekawie i obiecująco, bawiłem się niedawno tym systemem przez dosłownie moment i faktycznie mnie zainteresował :) ale niewiem czy bym się na niego skusił.

Co do problemów finansowych RIM faktycznie są ale teraz każdy producent ma większe lub mniejsze problemy więc co zrobić... takie szalone czasy.

A tak na koniec jesli chcecie mieć najlepszy szpanerski szajs to fakt IP jest najlepszy:) i najdroższy. Osobiście chyba jednak wolałbym sobie kupić jakiegoś Samsunga lub HTC niż IP... nie dość, że tańszy to w wielu kwestiach lepszy niż ten jakże osławiony IP (choć przyznam ekran i obsługa dotyku jest bardzo fajna.. ale tylko dla ekranu i kilku bezsensownych gadzetów kupować ten sprzęt za tyle pieniędzy??? nie, ja dziękuje wole swoje BB.)

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

No ja niestety uzywałem jednej Motki... i strasznie się zraziłem... na korzyść tej marki pzemawia tylko to, że uzywałem modelu EX115 (ten na dwie karty i quwert), a jest to raczej model z niższej półki niestety mimo to niesmak mi pozostał.

Choć jestem naprawdę ciekaw tej nowej motki z tytanową klapką (niepamietam oznaczenia).

Co do BB zarzucam garść ciekawych informacji na temat stanu faktycznego Firmy RIM czyli producenta telefonów i tabletów spod logo Blackberry (materiały ze strony bbnews.pl)

Manka specjalnie dla Ciebie;) :

http://www.bbnews.pl...arch-in-motion/

Odnośnik do odpowiedzi
  • 5 months later...

Mnie też zachęciłeś do kupna :) Zastanawiam się nad Blackberry Bold 9900. Na razie mam Androida i jestem przywiązany do tego systemu, ale teraz chciałbym spróbowac czegoś nowego. Podobno BB są dla biznesu tylko. Ja chciałbym pograć na nim w gry, wiem że jest App World ale podobno tam nie ma dobrych gier. Jak ty sądzisz czy App World może choć trochę zastąpić Sklep Play w androidzie ? Z góry dzięki :)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Byłem w orange i jest duża różnica między innymi operatorami:)

Czasami lepiej jest kupić telefon który proponują sprzedać i kupić który nas interesuje

Uciekał bym z orange bo patrząc to chyba najdroższa sieć:)

uciekłem i czuje sie lepiej:p

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...