Skocz do zawartości

"Cisza" czym dla was jest Bardzo potrzebna opinia


quace

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

muszę napisać 4 kartki A4 na temat ciszy chodzi mi o to co czujecie kiedy ktos zapyta was czym jest cisza.

chodzi mi głownie o 2-3 zdania na ten temat.

chodzi mi o waszą definicje

tutaj pewna osoba mi fajnie odpisala na moje pytanie

"Cisza dla mnie jest czymś wręcz cudownym, jest dla mnie chwilą, w której mogę porozmyślać, pomarzyć, tworzyć w myślach różne scenariusze. Jest czasem, w którym mogę zamknąć się w swoim świecie wiedząc, że nikt mi nie przeszkodzi lub z nadzieją, że nikt nie zakłóci tego wspaniałego stanu. Tak bo cisza to dla mnie w pewnym sensie jakiś stan."

gdyby wam sie chcialo a zajmie to 2 minutki to bardzo bym poprosił :>

bo w końcu chłopaki:P o telefonach potraficie a o ciszy nie//??:P

za każdą odp dziekuje:))

Odnośnik do odpowiedzi

Cisza potrafi być również nieznośna, krepująca, drażniąca.Skutecznie wydłuża oczekiwanie na coś sprawiając że czas wyjątkowo się wlecze, potrafi pozbawić pewności siebie każdego, i doprowadzić do szału gdy czekasz na ważny telefon (a to tak nawiązując do tematyki forum)... Cisza może przerażać, wzbudzać strach. Każdy szum trzask budzi niepokój (każdy kto oglądał dobry horror zna ten stan), wyostrzone zmysły rejestrują w ciszy nawet najdrobniejszy łoskot i wzbudzają w człowieku pierwotny lęk. Cisza to jednak nie tylko negatywne emocje. W ciszy można się zatrzymać, zanurzyć na chwilę w potoku własnych myśli. Rozmyślać, analizować czy po prostu marzyć ;) W ciszy dużo łatwiej odciąc się od codzienności od problemów, obowiązków czy wszystkich zadań "na wczoraj", dodatkowo sama "zmusza" umysł do myślenia.

Tak prezentuje się moje zdanie - pierwszy raz się pochylałem nad tym ważkim problemem ciszy :D

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz Cisza to nie tylko idylla i kontemplacja.

Pewnie doświadczyłeś kiedyś tej ciszy (chyba każdy doświadczył) gdzie po zakończeniu dowcipu nikt się nie śmieje - potrafi to być "nieco" krępujące.

Gdy się za coś zabierasz warto ugryźć temat z kilku stron - daje ci to więcej argumentów. Pisząc tylko o słodkim zamyśleniu możesz zrobić notatkę, lub rozwlekłe i mdłe wypracowanie.

Odnośnik do odpowiedzi

i dobrze ze ty napisałeś :>

bo wtedy ta cisza była by za idealna a nic takie nie jest

i wyszło by na to że jest to coś wspaniałego: a czasami tak nie bywa np jak pisałeś cisza po opowiedzianym żarcie.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...