Skocz do zawartości

HTC Legend? Może inny?


eRsa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedługo przedłużam umowę w sieci PLAY. I zastanawiam się nad nowym telefonem. Podoba mi się HTC Legend, ciekawa budowa/kształt itd.

Ogólnie od telefonu oczekuję:

-dobra jakość rozmów i pisania sms

-chciałbym przerzucić się na dotykowy [obecnie posiadam nokię e63]

-nie zależy mi na multimedialności owego telefonu [do muzyki mam ipoda a do zdjęć aparat]

-dobrze wykonany [żaden badziewny plastik], aby nic nie trzeszczało

-system operacyjny? hmm raczej obojętne ale chciałbym uniknąć już Symbiana.

Co sądzicie o legendzie? I co innego polecicie?

A najważniejsze przedział cenowy, nie chciałbym za dużo wydawać. Zastanawiam się na zakupem telefonu na allegro np nówki, a z Playa sprzedać od razu jakiś tańszy. Powiedzmy 600 zł +/-

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Poszukaj Samsunga Wave, nie ma Androida tylko Badę. Jeśli nie przeszkadzałoby Ci to, to Wave spełnia wszystkie twoje wymogi. Pisałem to już w innym temacie i dlatego skopiuję również tutaj. W skrócie jego cechy:

- wifi w standardzie n,

- dobrze trzyma bateria (lepsza od większości, a może wszystkich telefonów z Androidem),

- b.dobry aparat 5mpix

- nie ma Androida tylko Badę

- ekran pojemnościowy Super Amoled 3,3" o rozdzielczości 480x800

- jakość dźwięku jest b.dobra

- w większości metalowa obudowa

- nagrywa filmy w HD

- posiada podzespoły znane z SGS

Możesz się nad nim zastanowić, a jeśli Bada by Ci przeszkadzała to poszukałbym czegoś z Androidem.

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy kto jaki rozmiar lubi :)

Fakt, że 1 ma relatywnie lepszy ekran od 2 to jednak o te 0,4" mniejszy i niektórzy narzekają na "brak miejsca" :P

Ja osobiście wybrałem 2, ale są osoby, którym taki rozmiar przeszkadza

Odnośnik do odpowiedzi

Super AMOLED ma żywsze kolory, większy kontrast i generalnie jest wyraźniejszy w słońcu, ale te różnie nie są jakieś przytłaczające :)

Proponuję obejrzeć jakieś porównanie na YouTube :P

Odnośnik do odpowiedzi

0,4" to nie jest aż tak dużo, ale zawsze coś. Też kiedyś stałem przed takim wyborem i wybrałem S8500 z tego powodu, że mi 3,3" w zupełności wystarczało. Do tego doszły mniejsze wymiary telefonu, jak dla mnie lepsza technologia wyświetlania i oczywiście niższa cena ;p Jeśli zależy Ci na większym wyświetlaczu bierz S8530, jeśli nie to cała reszta przemawia za S8500.

Odnośnik do odpowiedzi

HTC to taki niemal typowy Android z ekranem o rozdzielczości 320x480. Wyróżnia się ekranem Amoled i aparatem 5mpix. Cena trochę wysoka jak na taki produkt. Nic więcej Ci na ten temat powiedzieć nie mogę, bo nigdy nie widziałem go na oczy ;]

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, rozumiem ;)

Bardzo mi design przypadł do gustu telefonów htc, ale też czytałem opinię o bardzo ale to bardzo słabej baterii. I poszukuję potwierdzenia lub zaprzeczenia, w kontekście normalnego użytkowania, a nie ciągłego słuchania muzyki czy siedzenia na necie. Wielkim plusem obudowa. No ale Wave nie zgorszy.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie powinien, ponieważ Ace nie ma Tego no SuperAmoLeda czy ja to tam i przez to nie potrzebuje aż takiego procesora, bez przesady 800 Mhz to jest na prawdę dużo jakieś 7 lat temu to komputery miały takie procesory i gry śmigały ,a android jest bardziej przybajerzony no i większość użytkowników bardziej go zachwala ,wogóle większość drogich samsungów ,ma właśnie androida, bada to już taki "umarły" system ,chyba że wgrasz tam jakieś aktualizacje. Ale andek jest bardziej wyszukany, ale kwestia gustu ,nokia ma Symbiana, No i np: Sony Ericsson Xperia X1 Windows'a Mobile

Odnośnik do odpowiedzi

@karola 200MHz różnicy to nie jest dużo jednak te telefony mają różne systemy. Android przez to, że jest zawalony różnymi procesami w ogólnym odczuciu może wydawać się nieco wolniejszy. Android ma pełnego flasha, multitasking i lepsze zarządzanie pamięcią RAM. W 2.0 ma być podobno multitasking, lepiej rozwiązane zarządzaniem RAM-em i flash lite w lepszej wersji niż w 1.2.

@Wolfxer ale bujdy siejesz... Nie wiem czy chcesz sobie nabić posty?

SAmoled jest znacznie lepszy od TFT zarówno pod względem kolorów jak i energooszczędności, ekran nie ma nic do zużycia procesora.

większość drogich samsungów ,ma właśnie androida,

A są drogie dlatego, że mają Androida. Porównaj sobie Samsunga S8500 i i9000. Jedyne różnice to właśnie system, lepsza obudowa w Wave i dioda doświetlająca, większy ekran w i9000. Stąd by była taka różnica cenowa?

bada to już taki "umarły" system

Ma rok, góra dwa i już ma umierać? Po czym tak sądzisz? Za miesiąc premiera 2.0 i w tym kilku nowych telefonów. Samsung wypuszcza większość telefonów z Androidem, który na dzień dzisiejszy jest bardziej rozwinięty, bo nie chce polegnąć inwestując tylko w swój system, tak jak to robiła Nokia ze swoim Symbianem i przez to musi teraz szybko przenosić się na coś nowego, czyli WP

nokia ma Symbiana, No i np: Sony Ericsson Xperia X1 Windows'a Mobile

O Nokii wspomniałem już wcześniej, a SE to nie wiem skąd Ci przyszedł taki pomysł do głowy żeby podać tu ten przykład. Powiedziałeś, że Bada umiera tymczasem WM już umarł ;p Ostatnia wersja to 6.5, a potem zaraz jest Windows Phone 7 bez kompatybilności wstecznej z WM.

Odnośnik do odpowiedzi

No sory ale w przeciwieństwie do Ciebie człeku nie spędziłem większości życia przy telefonach, a Wm to nie była sugestia tylko przykład, a o umarłej badzie nie tylko ja twierdze, moim znajomym niepodoba się ten system w dodatku ma o wiele mniej funkcji od andka ,nie jestem na forum żeby nabijać posty i dobrze to sobie zakarbuj -.- .

Odnośnik do odpowiedzi

moim znajomym niepodoba się ten system w dodatku ma o wiele mniej funkcji od andka

W poprzednim poście wypowiadałeś się w kwestii Bady, więc mniemam, że i tutaj mówisz o badzie. Może wymień te funkcje, które ma android, a których nie ma bada, czy chociażby symbian, chętnie poczytam :)

Odnośnik do odpowiedzi

@Wolfxer co ty o mnie możesz wiedzieć? Swoją wiedzę o telefonach zdobyłem na kupowaniu okazyjnie jakichś telefonów, a potem je sprzedawałem z zyskiem.

Twoja informacja z postu wyżej o umierającym Symbianie jest tylko potwierdzeniem tego co pisałem wcześniej.

Nie rób dalej OT, a jak masz coś do mnie to pisz na PW.

Odnośnik do odpowiedzi

Może nie o wiele ,ale ma kilka pierdółek więcej, nie jestem tu od tego żeby w dziesiątkę trafiać w gusty tych co tworzą te tematy, a do Ciebie matizeusz nic nie mam tylko denerwuje mnie jak ktoś się tak mądruje ,sam przyznałeś się że kupowałeś okazyjnie telefony więc nie wypowiadaj się jak producent... A co do umarłego Bady poczytaj starsze fora i dowiesz się że nie tylko ja tak myśle o symbianie, myśli tak też paru innych doświadczonych przedstawicieli tego forum, a nic o symbianie ...

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...