Skocz do zawartości

Smartphone do 1000-1300 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam smartphone do 1000 zł, który godnie zastąpi mojego iPhone 3gs. Będę go używał do:

-dzwonienia

-pisania smsów

-przeglądania internetu

-sprawdzania poczty

-czasami pogrania w jakieś gierki

Dobrze by było, gdyby miał on ekran większy od 3gs (ma on 3,5 cala). Fajnie by było gdyby moje wymagania spełniał jakiś HTC, bo podobają mi się te telefony pod względem kosmetycznym. Co myślicie o Desire Z? A może jednak coś innego?

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@Hustlardm94: Bez urazy, ale udław się swoją nokią ;-) Nienawidzę Symbiana. A co do HTC Sensation: widziałeś gdzieś nówkę za 1300 zł? Jeżeli tak, to bardzo cię proszę o link.

@3G-Tech: No właśnie na innym forum również polecano mi HTC Desire HD, ale trochę boję się, że będzie za duży. Ale miałem okzaję chwilkę pokorzystać z HTC Desire Z i Sense jest genialny, dlatego prawie napewno moim wyborem będzie jakieś HTC. Na tym samym forum polecono mi LG Optimus 2X, który to podobno jest potworem na tle konkurencji w tej cenie. No i faktycznie, Tegra 2 w telefonie za 1400 zł to dobra oferta, ale trochę boję się systemu operacyjnego (Androida jako takiego nie trawię, podszedł mi on tylko w wersji z nakładką HTC Sense). Ale Android w Optimusie jest podobno diametralnie inny od zwykłego Androida. Dlatego pytam się: Co myślicie o tym telefonie? Czy używał ktoś Androida w wydaniu LG?

I jeszcze jedno: Co myślicie o HTC Desire Z?

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli preferujesz HTC to zwróć uwagę na model Desire S, bo wątpię żeby trafił Ci się model Incredible S w tej cenie, ale szukać możesz :)

Z Desire S nie musisz się obawiać rozmiaru, a i jest bardziej przemyślany niż Desire HD :P

Sensationa za taką cenę nie kupisz, tym bardziej że jeszcze prawie nie ma używanych na runku :P tak sobie rzucił, gimnazjalny specu :D

Jeszcze słówko o Desie Z - podobno ma wadliwe zawiasy.

Odnośnik do odpowiedzi

No i właśnie, myślałem również nad Desire S. No bo niby idealnie trafia on w moje wymagania: jest tak samo mocny jak HD, a i mniejszy. Używasz go może? Jeśli tak, to co możesz mi o nim powiedzieć?

Edit: no właśnie tak myślałem, bo intersowałem się tym telefonem już trochę wcześniej,i oferty zac zynają się od 1800 zł :-)

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli bawiłeś się Desire Z to odczucia prawie takie same, S'ka wydaje się trochę pewniej leżeć w ręku, nie ma zawiasów, czyli potencjalnego zagrożenia usterką - bateria kapkę dłużej trzyma a poza tym to praktycznie to samo, bo różnica w parametrach nie jest wyczuwalna przy normalnym użytkowaniu :)

Odnośnik do odpowiedzi

No niby tak, ale Z'ka ma klawiaturę sprzętową, co jest bardzo praktyczne- i to jest jej główna zaleta. Naprawdę nie czuć tej różnicy w parametrach? No bo właśnie obawiam się, że Z-tka nie starczyłaby mi na długo. Bo 800 mhz procesor i 512 mb ramu to nie to samo, co 1 ghz procesor i 768 mb ramu...

Odnośnik do odpowiedzi

W zwykłym używaniu nie czuć, oczywiście, że S'ka będzie dźwigała bardziej wymagające gry, czy aplikacje i przy takich nie będzie lub będzie mniej mulić. :)

Mimo tego, że Z ma fizyczną QWERTY z takim budżetem stawiał bym na S'kę :)

Odnośnik do odpowiedzi

Ja oglądałem ostatnio htc desire hd i mi sie strasznie spodobał, ale nie jest na moją kieszeń, bo wydałbym całą zarobioną przez wakacje kase. Jak dużo używasz fona do neta to ten ekran spełniałby swoją rolę, a na takim potworku można od bidy i filma zapuścić. Ten telefon to rozmiarami mały tablet xd. Róznice pomiędzy prockami odczujesz jak obciążysz fona kilkoma programami w tle lub filmem w rozdziałce jak na tv. Jeśli chodzi o d hd to jest to najmocniejszy fon (lub prawie) z prockiem jednordzeniowym. Skoro podoba ci sie htc sense to dodam, że w dhd jest ulepszony. Czy jest to ta sama wesja co w zet-ce i es-ce to nie wiem.

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ja w domu mam tablet (iPad 2) i nie potrzebuję drugiego :) Jak dla mnie ekran 4.3 cala w telefonie mija się z celem, dlatego nie chcę HD. Ale w Desire S jest ten sam procek co w HD, co nie?

No i jakoś tak napadły mnie wątpliwości: czy w ogóle opłaca się przeskakiwać na Androida z iOS? No bo wstępnie Sense naprawdę mi się podoba, ale nie wiem, czy po paru miesiącach użytkowania, nie zatęsknie za iPhonem...

Przesiadał się ktoś z iOS na Androida?

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym brał Desire HD bo jakość obrazu na nim jest o wiele wyższa niż na S'ce.

a jakaś xperia?

Widzę, że problemy z czytaniem też są :)

Autor dość wyraźnie zaznaczył, że chce HTC, ale nie Desire HD, który jest za duży :)

-----------------------------------------------------------------------

Co do tematu, to nie wiem, czym te procki się różnią.

Android mi osobiście bardziej pasuje od iOS'a - ten drugi zdaje się mnie ogranicza w pewnym sensie :D

Myślę, że przesiadki nie powinieneś żałować, aczkolwiek z czasem może będziesz chciał wrócić do jabłuszka :)

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, przedział cenowy też bije na głowę, a poza tym pozwól, że przytoczę fragment wypowiedzi autora:

Jak dla mnie ekran 4.3 cala w telefonie mija się z celem

Xperia Arc ma 4,2 - więc jakby Ci to powiedzieć, niewiele wielkością różni się o DHD - czyli innymi słowy nie spełnia wymagań (jest jeszcze wyższa niż DHD, ale trochę węższa i cieńsza)...

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...