Skocz do zawartości

Telefon do ok 750zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość ;). Mam zamiar kupić telefon do ok. 750zł. Może być używany. Zastanawialem się między nokiami n97, n86 i e52... Miałem właśnie nokię n82, ale padła mi :(. Jaki telefon wybrać? Każdy z nich ma swoje plusy, ale i też minusy. A może doradzicie mi inny tel? Zależy mi by miał przede wszystkim system operacyjny, wi-fi i gps. No i fajnie by było gdyby miał gniazdo słuchawkowe na Jacka 35 mm, aczkolwiek czesto słucham muzy z telefonu. Wszystkie propozycje mile widziane;). Dzięki z góry za pomoc:)

Odnośnik do odpowiedzi

vivaz? ciekawa propozycja:). Od paru dobrych lat zawsze kupuję nokię na symbianie i SE nie brałem pod uwagę. Ma dość dobry procesor w porównaniu do n97. A Vivaz ma wejście na słuchawki 3,5mm? Bo nie mogę znaleźć tej info. N95 8gb nie chce za bardzo. Jak już wspomniałem miałem n82, co w specyfikacjach jest niemal taki sam jak wspomniana przez Ciebie nokia;). Chciałbym trochę lepszy tel;)

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm... może Samsung Galaxy Spica (i5700), albo jeżeli uda Ci się znaleźć Samsung Wave :)

i5700 to porzucony model(czytaj nie będzie aktualizacji), a na Wave'a braknie kasy. SE Vivaz'a będę miał za kilka dni.

Omnie HD wyróżnia kamera, a Vivaz pod tym względem bije ją na głowę i inne części ciała. W Omni czasem brakuje płynności.

N95? Nie ta półka cenowa i wydajnościowa. Procek ~330MHz(N95) vs 720MHz w Vivazie. Sytuacja podobna w porównaniu jakości filmikówPZDR

Odnośnik do odpowiedzi

A co myślicie o Samsungu Wave? Opłaca się trochę dolożyć i kupić go zamiast Vivaza? Jak z systemem Bada (nic o im nie wiem;p) ? No i Wave chyba nie ma wejśćia mini Jack...

Ma. Wave nie przewyższa, aż tak bardzo Vivaza jak się wydaje. Bada nie jest muzycznym telefonem. Jak chcesz słuchać muzy to lepiej sprawdzi się SE.PZDR

Odnośnik do odpowiedzi

Wave ma mini jacka.

Myślę że się opłaca. Różnica między nim a Vivazem jest duża.

Omnie HD wyróżnia kamera, a Vivaz pod tym względem bije ją na głowę i inne części ciała. W Omni czasem brakuje płynności.

Proponuję ci najpierw zapoznać się z tematem. Omnię HD względem Vivaza wyróżnia wiele rzeczy między innymi dużo lepszy ekran, obsługa DivX, XviD, 8 (lub 16) GB wbudowanej pamięci + microSD HC do 32GB, wyraźnie lepszy aparat (mocniejszy flesz, mniej szumów), lepsza obudowa (Vivaz ma bardzo tandetną obudowę ze skrzypiącą klapką baterii)

Poza tym każde CFW ma modyfikację która zwiększa jakość nagrywanych filmów, a do standardowego można tą łatkę dorzucić.

Z której strony nie spojrzeć Vivaz wydaje się gorszy, jego zaletami na tle OHD jest: stały Focus w trybie wideo, ostrość (zdjęcia tekstu wychodzą świetne), oraz jakość dźwięku na słuchawkach.

Dodatkowo jego słabym punktem jest brak modyfikacji. Nie ma żadnych CFW (i się nie zanosi na to - nie ma nawet działającego edytora Rofs2), na najnowszym sofcie nie działa HelloOX . Jedynym wyjściem jest downgrade i łamanie HelloOx.

Uwierz mi mam oba w domu a w tej chwili od 2dni używam Vivaza także wiem co mówię.

Odnośnik do odpowiedzi

Wave jest szybszy, ma lepszy ekran (większa rozdzielczość oraz Super AMOLED), czulszy dotyk (pojemnościowy) oraz jest lepiej wykonany.

Aparat w Wave jest może nieco słabszy ale nie jest to różnica tak duża żeby przez to rezygnować ze wszystkich plusów.

Odnośnik do odpowiedzi

Aplikacji jest sporo ale szału jakiegoś tez nie ma - generalnie ten najprzydatniejsze powinny się znaleźć.

Funkcjonalność, cóż jeśli miałeś kiedyś kontakt z interfejsem TouchWizz to sobie poradzisz. Sam system jest raczej stabilny choć nieco ograniczony (coś w stylu iOS ale zrobione z głową nie takie ucinanie na siłę) mimo wszystko nie jet on zły.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...