Skocz do zawartości

Dlaczego Orange ?


Mektrungk

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem założyć ten temat i podyskutować dlaczego wybieracie Orange.

U mnie to było tak:

Zawsze miałem z Heyah. Dlaczego? Podam kilka istotnych powodów:

W heya są:

-Darmowe smsy w sieci heyah. Absolutnie nic nie trzeba kupować aby je mieć.

-Darmowe rozmowy w sieci.

Wystarczy wysłać sms'a a później doładować konto. Tyle złoty ile doładowałeś, tyle dawali ci dni rozmów za darmo w sieci. Przykładowo doładowałem za 30zł, to mam 30dni na gadanie za friko. W dodatku nie pobierają za to opłaty. Te 30 zł zostanie na koncie do dzwonienia do innych sieci lub na inne wydatki.

- Podwójne doładowania. Tutaj jeżeli doładujesz do 150zł to ci je podwoją . W określonych terminach wysyłają ci smsa z promocją typu: wydaj w tym tygodniu minimum 20zł na rozmowy i smsy, a następne doładowanie ci podwoimy, lub coś podobnego.

Będąc w tej sieci nawet nie wiedziałem ile tracę przenosząc się do Orange POP. Powodem była dziewczyna która również ma z Orange POP, oraz prawie wszyscy znajomi.

W Orange POP gdy go użytkuję to mam coś takiego:

- Trzeba wykupić pakiet za 6zł aby mieć 600smsów w sieci do wykorzystania przez 30dni. Ok fajnie sms za 1 grosz, ale nie uważacie że to w Heyi było lepsze? Aby sprawdzić ile pozostało smsów trzeba wysłać smsa zgodnie z opłatą wg cennika.

- Pakiet rozmów 1000minut za 10zł do wykorzystania przez 14 dni. Nie no kto to przegada w tak krótkim czasie?! Rozumiem by to było do wszystkich sieci ale to tylko do Orange! Aby sprawdzić ile pozostało minut trzeba wysłać smsa zgodnie z opłatą wg cennika.

- 50% więcej doładowania przy 3 pierwszych doładowaniach.. tutaj mnie to bardzo rozczarowało. Trzeba wysłać smsa aby to uaktywnić, który jest płatny zgodny z cennikiem. Jakby tego nie można było od razu mieć. W dodatku ta kwota jest przeznaczona tylko do.. tak tylko do Orange. I jeszcze nie jest to naliczanie do konta głównego tylko do konta promocyjnego które jest ważne 30dni.

Chciałbym żebyście mnie przekonali do tego Orange. Może jakaś inna oferta? Orange Go lub coś takiego? Zupełnie się nie znam na tym w tej firmie więc może ktoś mi poda najtrafniejszą dla mnie ofertę? Głównie chodzi mi o smsowanie i rozmowy w Orange.

Zapraszam do tematu.

Odnośnik do odpowiedzi

Wymieniłeś zalety sieci Heayah związane tylko z rozmowami i sms'ami wewnątrz sieci ale nie wspomniałeś nic o połączeniach z innymi operatorami co na pewno już tak dobrze się nie prezentuje. Moja sieć to Plus i na razie nie mam zamiaru jej zmieniać. Też miałem orange ale doszedłem do wniosku że to oszuści.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Miałem jakieś 2miesiące z orangę. Dużo osób pewnie ma z tego względu ze dużo osób ma orangę a po drugie. Tanie doładowanie i to chyba jedyna siec w której jak się ma pakiet sms i zablokowane konto to też można pisać.

Wystarczyło doładować 2razy za 5zł i zamówić 600sms za 6zł i na miesiąc było i pewnie z tego względu właśnie orange była siec w której dużo pisało sms B)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Nigdy nie byłem zwolennikiem tej sieci. Chociaż używałem przez dłuższy czas prepaida w Orange, jednak na tle pozostałych sieci przeważnie wypadał gorzej. Oczywiście to zależy od profilu danego użytkownika, ale przynajmniej w segmencie prepaid Orange nigdy nie było przesadnie atrakcyjne. A teraz to już konkretnie zdają się pikować w dół - np z wprowadzaniem śmiesznych pakietów ważnych całe 15 dni (albo i 10 w niektórych przypadkach). Do tego skandalicznie drogi sms do innych sieci. Obecnie do Play to nawet nie ma porównania, we wszystkich aspektach Fresh bije taryfy Orange na głowe. A ten anachronizm w postaci przymusu doładowywania miesiąc w miesiąc konta bo inaczej zablokują to już dawno wszystkie sieci powinny znieść, tak jak to zrobił Play.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

@brofer- zdaje się , że już teraz mamy do czynienia z HSPA+DC , co faktycznie dobrze rokuje na przyszłość.

Na podstawie neta mobilnego

- jedyni korzystają z cdma

- duży wybór ofert, bo właściwie zaczynają się już od 19 zł

- nie pomijane są dodatkowe przywileje nawet w najniższych ofertach (szczęśliwe godziny)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Orange może nie ma zbyt ciekawej opcji "na karte", ale oferty abonamentowe są przynajmniej jak dla mnie najlepsze. I z tego co się orientują mają najlepszą ofertę telefonów ;)

najlepsza oferte telefonow? :D za jaka cene ... Może oferty abon maja dobre ale na karte srednie a ceny telefonow wziete z kosmosu , o wiele bardziej oplaca sie kupic telefon nowy na allegro z jakiegos salonu niz z orange.

Odnośnik do odpowiedzi

A co zaproponował Ci konsultant? Czy juz rozmawiałeś z BOK? Ja bym jeszcze raz poważnie rozważył zmianę operatora.

Wiesz, ja ostatnio gadałem i zaproponowano mi lepsze warunki plus do tego ubezpieczenie mam... z tego co wiem, to nie zawsze dl nowych klientów w tym przedziale cenowym proponują konkurencyjne warunki... myśle ze na tym etapie warto pozostać u starego.

Odnośnik do odpowiedzi

najlepsza oferte telefonow? :D za jaka cene ... Może oferty abon maja dobre ale na karte srednie a ceny telefonow wziete z kosmosu , o wiele bardziej oplaca sie kupic telefon nowy na allegro z jakiegos salonu niz z orange.

Tak jak z kosmosu są ceny u innych operatorów. Wystarczy zgłębić cenniki Play czy Plusa (nie wspominając o Erze) by zobaczyć że tez jest strasznie drogo, ponadto w Plusie nie ma w tych cennikach nic ciekawego.

A jeśli chodzi o ofertę to w Orange jest naprawdę dobra, jest dużo ciekawych modeli z tym że faktycznie przy niskim abo taniej wyjdzie kupić ten sam model na allegro.

Odnośnik do odpowiedzi

Zakup u operatora opłaca się najbardziej gdy mamy wysoki abonament na firmę.

A z ubezpieczeniem to jest, że tak powiem, zbędny bajer - nigdy nie miałem takich problemów jak kradzież czy uszkodzenie a jednak parę ich miałem.

Odnośnik do odpowiedzi

@pio75, powiem Ci, nie przekonałeś mnie ze to zbędny bajer. Na całe

szczęście Tobie jeszcze nic nie przytrafiło, daj Boże żeby tak dalej

było... ale komórki są na tyle powszechne, mamy ich po 2 czasem 3 sztuki

(domowy, biznesowy) że statystycznie faktycznie moze coś się zdarzyć.

Taki pech losowy... Wiesz, jak to nic nie kosztuje to czemu nie, nie

uważasz

Odnośnik do odpowiedzi

Zakup u operatora opłaca się najbardziej gdy mamy wysoki abonament na firmę.

A z ubezpieczeniem to jest, że tak powiem, zbędny bajer - nigdy nie miałem takich problemów jak kradzież czy uszkodzenie a jednak parę ich miałem.

Nigdy nie miałeś, nie znaczy, że nigdy w przyszłości nie będziesz miał... To jest tak jak z awarią twardego dysku i utratą danych na kompie - nie należy pytać czy Cię to spotka, ale kiedy Cię to spotka... (stąd ludzie mający łeb na karku robią systematycznie kopie zapasowe)

Odnośnik do odpowiedzi

Hoho się lament podniósł.

Z kradzieżą telefonu ostatni raz spotkałem się chyba ze 4 lata temu gdy okradli mojego kolegę, to bardziej kwestia tego gdzie się chodzi. Uszkodzenie? Cóż gdy się nie myśli i trzyma telefon w kieszeni koszuli to może (przypadek autentyczny, leży u mnie S7220 który spadł z 3 piętra z rusztowania) łatwo go rozwalić, ale wystarczy odrobina myślenia i wyjęcie telefonu z kieszeni gdy np. musimy coś ciężkiego przenieść.

Większość telefonów upadek z 1-1,5m na chodnik przeżyje bez szwanku (choć to też zależy którą częścią uderzy).

Więc nie dramatyzujcie, Orange wymyśliło sobie ze rozreklamuje ubezpieczenie które w ofercie tej sieci wisiało już kilka lat i chyba nie miało za dużego wzięcia.

Co do statystyk - to średnia krajowa wynosi obecnie coś koło 3000zł - i teraz powiedzcie mi co to ma wspólnego z rzeczywistością?

Z dyskami to raczej kiepski przykład. Poza seriami które były wadliwe, przeciętny dysk spokojnie podziała 10lat i najczęściej daje czytelne symptomy tego że pada (częste błędy zapisu, niebieskie ekrany itp.)

Padanie bez przyczyny i symptomów się nie zdarza, no chyba że na dno pociągnie go np. byle jaki zasilacz (czy to z powodu niestabilnych napięć, czy po prostu się spali zabierając z sobą resztę).

Tylko żeby nie było - nie neguję robienia kopii zapasowych, przeciwnie ważne dane warto trzymać na pendrive czy płytach. A już kompletną głupotą jest trzymanie na dysku "albumów" ze zdjęciami z wakacji, rodzinnych uroczystości itp. nie trzeba mieć awarii dysku żeby wszystko stracić, wystarczy trafić na wirusa który uszkodzi system plików na dysku i będzie po ptakach

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...