Skocz do zawartości

Nokia 5800


Razor1711

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznij od HR (najlepiej wyjmij jeszcze kartę pam.) przez kombinację klawiszy, oto instrukcja:

1. Wyłącz telefon

2. Wciśnij i przytrzymaj 3 klawisze na raz - zielony, czerwony i klawisz aparatu.

3. Trzymając wciśnięte klawisze włącz telefon

4. Podaj pin do telefonu (trzymaj cały czas klawisze)

4. Puść klawisze dopiero, gdy pojawi się obrazek z podającymi się rączkami.

5. Telefon jest sformatowany.

Jeśli nie poskutkuje proponuję zerknąć do działu poradniki GSM na naszym forum tam znajdziesz instrukcje jak postawić fona.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli nie poskutkuje proponuję zerknąć do działu poradniki GSM na naszym forum tam znajdziesz instrukcje jak postawić fona.

Żesz ku**a za moment coś komuś zrobię.

Czy wam wszystkim za każdym razem trzeba podać na tacy link? Nie można samemu poszukać wysilic się odrobinę, napisałem gdzie szukać i nawet czego szukać.

Programy są tak banalne w obsłudze że nawet przedszkolak by sobie poradził mając przed sobą poradnik.

http://forumgsm.pl/topic/6597-naprawa-niewczajcego-si-telefonu-%26%238211%3B-%26%238222%3Bdead-mode-usb-flashing%26%238221%3B/

Jak myślicie dlaczego nazwałem go "Naprawa niewłączającego się telefonu (...)"? Właśnie po to żeby uniknąć wskazywania każdemu konkretnego tematu, jak widać to nie wystarcza.

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra o nic więcej nie pytałem tylko czy to proste wew. czy ktoś próbował.... :blink:

Przy okazji... znalazłem to więc nic nie pisałem. Miałem dać znać jak będę miał godzinę czasu :)

Spoko i nic nikomu nie rób ;)

Żesz ku**a za moment coś komuś zrobię.

Czy wam wszystkim za każdym razem trzeba podać na tacy link? Nie można samemu poszukać wysilic się odrobinę, napisałem gdzie szukać i nawet czego szukać.

Programy są tak banalne w obsłudze że nawet przedszkolak by sobie poradził mając przed sobą poradnik.

http://forumgsm.pl/topic/6597-naprawa-niewczajcego-si-telefonu-%26%238211%3B-%26%238222%3Bdead-mode-usb-flashing%26%238221%3B/

Jak myślicie dlaczego nazwałem go "Naprawa niewłączającego się telefonu (...)"? Właśnie po to żeby uniknąć wskazywania każdemu konkretnego tematu, jak widać to nie wystarcza.

Próbowałem tym twoim sposobem i coś nie idzie. Mianowicie wyskakuje to:

The flashing failed. Do you like to retry the flashing?

HRESULT 0x8401227a (-2080300422)

Flash: Phone reported that it does not allow to flash SW becasue it is older than existing.

A i jeszcze jedno. W poradniku napisałeś, że trzeb wybrać Euro-B. U mnie tego niema więc wybierałem Euro-3 Red. To nie robi różnicy? Bo mi się wydaje, że Euro 3 ma język polski.

Proszę o odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A i jeszcze jedno. W poradniku napisałeś, że trzeb wybrać Euro-B. U mnie tego niema więc wybierałem Euro-3 Red. To nie robi różnicy? Bo mi się wydaje, że Euro 3 ma język polski.

Tak tak Euro 3 to takze Pl język. Wiem o tym "błędzie" ale nie chce mi się go poprawiać :P generalnie najlepiej sprawdzać po PC

Flash: Phone reported that it does not allow to flash SW becasue it is older than existing.

Próbujesz downgradeować wiec się nie dziw. tym sposobem możesz dorobić się cegiełki. Jaką wersję softu pobrałeś?

Odnośnik do odpowiedzi
W oknie które nam się pojawi, w polu Product Code wpisujemy Product Code z którego soft nas interesuje. Dla przykładu chcę pobrać soft sieci Plus GSM dla Noki 5800XM w wersji Blue, w polu tym wpisuję 0583679. Po wpisaniu Product Code klikamy na Download i czekamy aż pobierze się soft.

Czyli jaki mam numer wpisać? Skąd mam go wziąć?

Odnośnik do odpowiedzi

Asic CMT: Programming 98%

Asic CMT: Verifying communication to device...

Waiting for communication response: 25

Waiting for communication response: 24

I tak do zera

W tym czasie jest dźwięk ponownego podłączania i odłączania. 25 podłączenie i zaraz odłączenie. 24 itd. Mam na myśli to odliczanie powyżej.

Error 0x84009427 communicating to phone. Unable to verify comm.

Warning: Unable to communicate to product after flashing.

Następnie:

The flashing failed. Do you like to retry the flashing?

HRESULT 0x8401f153 (-2080247469)

Unable to get error message

Odnośnik do odpowiedzi

A to fonik nie na gwarancji? Możesz oddać go na ekspertyzę, technik zrobi kosztorys. W przypadku gdy konieczna jest wymiana płyty będziesz musiał udać się do jakiś mniejszych serwisów. Bo te z uprawnieniami gwarancyjnymi nie podejmują się takich zabiegów ( w przypadku naprawy odpłatnej).

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...