Skocz do zawartości

Lg Swift / Nokia c6


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję małej porady. A konkretnie: co wybrać: Lg Swift czy Nokie c6? Głównie chodzi mi o szybkość działania, aparat, muzykę i Wi-Fi. Obecnie mam Avilę i jestem tym telefonem bardzo rozczarowany. Był 2 razy w naprawie i zapowiada się że wyląduje tam jeszcze parę razy. Możecie mnie jeszcze doinformować czy i/lub po którym razie w serwisie sieć będzie zmuszona do oddania mi pieniędzy za telefon (w okresie gdy ko kupowałem kosztował ok 730 zł) Chciałbym się skupić na tych 2 telefonach, choć milewidziane są propozycję innych nowych/prestiżowych telefonów. W LG podoba mi się wykaz zużycia baterii przez oprogramowanie, szybki (600 mhz) procesor i 256 mb ramu. W c6 zaletą jest klawiatura fizyczna QWERTY, większy wyświetlacz i aparat. Minusem natomiast słabszy procesor, mniej ramu. Powiedzcie mi coś więcej na temat tych telefonów i który wg was jest lepszy, i dlaczego? (Przydał by się też w miarę szybki net) I co sądzicie o ich softch?

Odnośnik do odpowiedzi

Dodaj do listy Samsunga Galaxy I5700 i bierz go. To bedzie cos pomiedzy Nokia a LG. Ma wiekszy ekran i bardziej czuły od Swifta, ma nowsza wersje Androida. Jedynie brakuje mu qwerty sprzetowej. C6 to taki mix n97 i 5800 ktory srednio wyszedł. W porownaniu do mozliwosci cena jest za duza, dlatego Samsung byłby najlepszym rozwiazaniem.

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Dodaj do listy Samsunga Galaxy I5700 i bierz go... Samsung byłby najlepszym rozwiazaniem.

Zgadzam się, że wymieniony model jest bardzo ciekawą propozycją, uwzględniającą wymagania stawiane przez Autora tematu.

Samsung i5700 Galaxy Spica jest udanym smartfonem średniej klasy /middle-class/. Posiada dobre parametry techniczne: czuły wyświetlacz dotykowy wyświetlacz 3,2 cala/320 x 480 pix./, szybki procesor /800 MHz/. Model ten działa co prawda na starszej wersji Androida 1.5, ale istnieje możliwość zainstalowania nowszej wersji 2.1 Androida. Ponadto telefon ten posiada "na pokładzie": WiFi /v802.11bg/, GPS z AGPS, wejście słuchawkowe 3,5 mm. W zakresie multimediów obsługuje format plików DivX, a dźwięk odtwarzany jest w oparciu o zaawansowaną technologię DNSe 2.0. Samsung i5700 w sklepach internetowych kosztuje od 725 PLN co daje korzystny stosunek w zakresie cena/jakość. LG GT540 Swift kosztuje od 635 PLN, ale stosunek ceny do jakości nie jest już tak korzystny.

Porównanie parametrów technicznych Samsunga Galaxy Spica z LG Swift, wypada zdecydowanie na korzyść tego pierwszego oczywiście... :)

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Telefon wydaje mi się bardzo ciekawą propozycją, lecz mam w 2 zastrzeżenia: 1. Aparat tylko 3,2 bez lampy (na której bardzo mi zależy) i 2. Jestem uprzedzony do samsungów przez moją Avilę. Z drugiej strony jest to bardzo ciekawa i godna uwagi propozycja. Szkoda, że nie ma taniego telefonu, który można by skonfigurować do swoich potrzeb. A nie wiecie jak jest z tym zwrotem pieniędzy? Z niecierpliwością czekam na kolejne propozycje :). Zależy mi również na muzyce, której prawie cały czas słucham. Z tego powodu nie wybiorę nigdy żadnego SE, gdyż ich wejścia wielofunkcyjne są bardzo wadliwe (miałem k550i). Zależy mi też na fizycznej klawiaturze, gdyż pisze b.dużo SMS (z Avili wysłałem ok. 15000 w ciągu 3 m-cy.) a ekran w niej niezbyt się sprawuje. Musze bardzo mocno dociskać, żeby zareagował. Po głębszym przeanalizowaniu recenzji telefon wydaje się zachwycający. Minusem podobno jest b.słaba bateria:). Lecz i tak chciałbym powiększyć pole swojego wyboru.

Odnośnik do odpowiedzi

I5700 nie ma co porównywać do Avili. To jest w ogóle nie ta półka, więc nie ma się czym przejmować, że będziesz musiał tłuc ekran.

Jeżeli chcesz telefonu multimedialnego, to c6 będzie lepsza, ale znowu ma gorszy system (Symbian vs. Android). Aparat w Samsungu jest trochę lepszy niż w Avili, w Noki już sporo lepszy. Możesz jeszcze rozejrzeć się za Nokia N97/N97 min, ale to już trochę większy koszt. Nic innego multimedialnego z qwerty nie przychodzi mi do głowy...

Odnośnik do odpowiedzi

Ekran w C6 jest tego samego rodzaju co w Avili (oporowy), ale o wiele lepszy ;) I niestety nie mam pomysłu w tej cenie na taką c6 z Androidem...

Ja nie liczyłbym na zwrot kasy, po 3 usterkach możesz ubiegać się o wymianę telefony, ale czy o zwrot kasy to nie wiem. Po drugie nie licz, że to będzie 730zł.

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. To mam nadzieję, że oddadzą mi jak najwięcej pieniędzy za Avilę. Thx za pomoc

Nie łódź się. Nie dadzą ci ani złotówki. Najwyżej wymienią ci telefon, tak jak mówi maniak:).

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...