Skocz do zawartości

Tel. do okolo 500zl z wieloma funkcjami :)


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, szukam telefonu do 500zl ktory posaida takie funkcje:

- mp3 (czesto bede korzystal)

- aparat (nie pogardze 0,3 mpix, ale mile widziane troszke wieksze)

- slot na karte pamieci (wazne! zebym mogl troszke tych mp3 wrzucic;) )

- bluetootch

- ewentualnie IRDA

- mile widziane radio, jednak niekoniecznie musi byc

Pare telefonow widzialem o takich parametrach, ale wole jeszcze zapytac forumowiczow zanim dokonam wyboru. przygladalem sie takim modelom jak: SAGEM MYX6 -2, Siemens SX1, Nokia 6230, Motorola E398, NEC E228 (ten jednak bez bluetootch)

Czekam na opinie i propozycje :)

Odnośnik do odpowiedzi

3650 ma stereo czy mono wyjscie audio ?

Wpadła jeszcze opcja 6630 - cenowo z tego co widze na allegro zmiesiclbym sie w 500zl a jesli nie to chyba warto dolozyc pare groszy? prosze o opinie, telefon ma mi starczyc na chociaz rok :)

Odnośnik do odpowiedzi

Uwaga rozpisze sie :P

Podales kilka telefonow:

-SX1 hmm moim zdaniel najlepszy siemens.

Jego najwieksze zalety to mp3 ,symbian,karta MMC,czytelny wyslwietlach

Natomiast wady uloznienie klawiszy.

. nie wygodne pisanie smsow oraz czesto wypadaja przyciski

i czeste zawiech :unhappy: i fotki 640x480 to juz na dzien

dzisiejszy kiepskie..Technika idzie to przodu.. :P A telefon ma juz swoj wiek..

-SAGEM MYX6 -2 I NEC E228 szczerze mowiac nie jestem przekonany do tych firm...

i oczywiscie ze telefony te maja miejszy zbyt niz Nokia Siemens czy sony ericson

wiec bedziesz mial problem potem ze sprzedaniem.. :unhappy:

-Motorola E398 oo to juz lepszy telefonik..

Ma praktycznie wszystyko oprucz SYMBIANA i zdjesc w lepszej jakosci niz 640x480.

Ale za to jest lampa blyskowa.. kolejny bdb telefon motoroli... :)

-Nokia 6230

Telefon biznesowy..Prosty ladny i drogi :P Jak dla mnie..Zdjecia z tego telefonu nie prezentuja sie ladnie..A filmiki to juz wogole.. :unhappy: Ale ma ladny wyglad..

Po gora miesiacu Ci sie na pewno znudzi.. Gwarantuje..

-Nokia 6630

O tym telefoniku mozesz poczytac na naszym forum w dziale Testy telefonow..

Masz tak wady zalety wiec nie bede sie powtarzał..

Test - Nokia 6630

Odnośnik do odpowiedzi

Sagema odrzuc. Kumpel uzywal i mowil, ze strasznie ciezko wchodza karty i troche tandetny.

3650 i 6600 odpadaja, bo brak mp3 i radia, a 6600 to chyba najwolniejszy telefon jakiego uzywalem.

6630 - nawet fajna, ale droga.

I teraz SX1. Powiem, ze moj faworyt moze troche przez sentyment do siemensow ;) Wcale sie nie wiesza i na sofcie fw 15 smiaga, az milo. Mp3, radio, bt, irda, nawet dobry aparat jak na telefon i co najlepsze - mozna patchowac, czyli to co w siemensach najpiekniejsze ;) Z tym telefonem mozna zrobic wiele, a najlepeij zobacz na www.sx1.pl :) Co do klawiatury to jest fajna i smsy pisze sie szybciej niz na normalnej, a przyzwyczaic sie to tydzien i smigasz jak na normalnej :)

Odnośnik do odpowiedzi
Hmm 6600 i 3650 maja mp3 (nie standartowo)ale po wraniu programu na symbiana..

Beznadziejna jakosc dzwieku plus mono nie daje chyba zadnej przyjemnosci. Jesli kolega bedzie sluchal mp3 to musi miec mp3. To tak jak bys chcial porsche, a ktos powiedzial, ze maluch tez jest dobry. Moze i ma naped na tyl i po wyjeciu foteli da sie jezdzic, ale chyba nie o to chodzi ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt, zalezy mi na dobrej jakosci, dlatego zastanawiam sie nad E398 lub 6630 ale niestety na 6630 to bede musial odlozyc jeszcze troszke :) Ciekawy jestem jak z dzwiekiem wyglada SX1. Niestety nie mam okazji przetestowac.

Odnośnik do odpowiedzi

ja bym na Twoim miejscu(do czego chcesz przeznaczyc telefon)wzial albo 6630 labo Sx1.Pamietaj zeby nie kupowac 6630 z simlockiem bo jego zdjecie nie jest tanie(zalezy gdzie pytasz 100-nawet 700zl)Do sx1 trzeba sie przyzwyczaic(klawisze)ale mialem kiedys 3650 i nauka innego ukladu klawiatury to ok 2 tyg.Nie bierz zadnych telefonow typu nec albo sendo.Po pierwsze ciezko je kupic nie mowiac juz o sprzedazy.Jest tez problem gdy cos sie popsuje.Ciekawa propozycja moze byc SPVC500 ktory ma Windows.

Odnośnik do odpowiedzi

telefonu bede uzywal czesto jako odtwarzacza mp3, a zalezy mi na tym, zeby jednak byl w telefonie, o wiele wygodniejsze. Wiec SX1 odpada z powodu baterii. 6630 podobno tez nie jest rewelacyjna pod tym wzgledem, ale jest naprawde ciekawym telefonem. Co do simlocka to zdazylem przeczytac juz, ze problemy z simlockami wystepuja. Trudna decyzja.... ale mam jeszcze troche czasu :)

Odnośnik do odpowiedzi

hehe no telefonu z mp3 i dobra bateria to raczej nie kupisz(chyba ze nowa 5510 albo nowy sl45i).jezeli bardzo Ci zalezy na dlugim sluchaniu mp3 to kup sobie 3650 jako telefon i oddzielnie odtwarzacz mp3 bo inaczej nie da rady.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma telefonu, ktory spelni Twoje wymagania, a sx1 na fw15 + cristal patch juz spoko trzyma. Kup najlepiej sl45i, bo z apartu i tak pewnie nie bedziesz korzystal, a na monochromaycznym wyswietlaczu widac przynajmniej cos na sloncu i niech nikt nie pisze, ze na kolorowych widac, bo mam spv c600, ktory ma bardzo mocne podswietlenie, a i tak gowno widac. Kwestia, ze w sl tracisz bt, ale zalezy do czego chcesz go urzywac. Do synchronizacji masz stacje z sl, ado wgrywania mp3 tytlko czytnik, bo bt strasznie wolne jest.

Odnośnik do odpowiedzi
ciekawy jestem ile kosztuje "podrasowanie", sam wole nie mieszac, zeby nie spaprac.

Wiecej wiary w siebie. Jak zainstalujesz windowsa na kompie to i wgrysz soft to sx'a. Musisz tylko przeczytac instrukcje, ktora jest dolaczona do instalki. Kilka klikniec myszka 20 minut czekania i masz cristala :) A sx1 to w koncu symbian tak wiec troche softu jest. Z gierek polecam tonego hawk'sa, bo wyglada jak 2 na kompie :)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

wiec... udalo mi sie zrobic manewr - nowka SE Z520i zamiana na 6230i. Po miesiacu uzytkowania - telefon jest ok, ale... odtwarzacz mp3 moglby miec wiecej opcji, chociazby taka jak wyszukiwanie utworu po nazwie. Bateria nie trzyma zbyt rewelacyjnie - 3 dni. Ale fakt, ze korzystam z niego duzo. Zdjecia - przy dziennym oswietleniu calkiem calkiem, ale wieczorem lub przy sztucznym to koszmar, o filmikach nie wspomne. Ogromna wada - ograniczone miejsce na jave !! eh nie spodziewalem sie tego po nokii. Tak jak wczesniej wspomnial Natan2005 po miesiacu juz mi sie znudzil... rozgladam sie za 6630 :) Jednak ciagnie mnie do symbiana ;p Ale jednym z + 6230i jest wytrzymalosc. Upadl mi kilka razy i calutki, zadnego sladu :)

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...