Skocz do zawartości

Reputacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio na forum zaszły zmiany, ale niestety, niektóre są dla mnie nie zrozumiałe.

Pierwsza sprawa – pewnej nocy zostały nabite na moje konto punkty reputacji, a dokładnie – 39 punktów. Cała sprawa jest dość dziwna, ponieważ za około 2-3 dni usunięto mi całą reputację bez żadnych wyjaśnień. Prosiłbym więc o jakiekolwiek wyjaśnienia w tej sprawie, bo nadal nie wiem za co spotkała mnie ta kara.

Druga sprawa – niejacy użytkownicy JackyO i HugoC mają dość pokaźną liczbę owych punktów, w porównaniu do ilości napisanych postów oraz zaangażowania na forum. Udzielili się w dwóch tematach, a są w top5. Osobiście wydaję mi się to dość dziwne.

Moja propozycja byłaby następująca:

Wyjaśnić sprawę z moimi punktami oraz użytkowników wspomnianych wyżej lub całkowite usunięcie punktów reputacji, ponieważ wybuchają niepotrzebne spory.

Bardzo prosiłbym administrację forum forumGSM.pl o szybkie rozwiązanie sprawy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi

Od siebie dodam, iż pisałem PW do użytkownika fireman345 i w odpowiedzi dostałem że on więcej już plusów nabijać nie będzie. :)

Pozatym także prosiłbym o wyjaśnienie mojej sprawy, która jest identyczna jak użytkownika maniak:) .

Odnośnik do odpowiedzi

Wszyscy trzej byliście zamieszani w "Aferę punktową" która ostatnio wylazła na naszym forum.

Punkty usunął wam necik (nasze moderatorskie łapy nie sięgają tak daleko) i sądziłem że wysłał wam jakieś PW "za co to".

Tłumaczenie że nie wiedziałem, to nie ja - nie przejdzie, system reputacji miał nagradzać wartościowe wypowiedzi które pomogły w rozwiązaniu, miał wyróżniać użytkowników którzy mają jakąś tam wiedzę. Stało się tak jak się stało i wiele osób otrzymało plusy niesłusznie, bądź sami je nabijali, stad czyszczenie reputacji dla osób które otrzymały dużo punktów w krótkim czasie (oczywiście za tzw. nic czyli sprawdzaliśmy wypowiedzi które były nagradzane).

Jeśłi chodzi o użytkowników JackyO i HugoC to po prostu nie zwróciliśmy na nich uwagi, sprawa jest obecnie rozpatrywana. Sprawa, mam nadzieję, zakończy się wyzerowaniem punktów, a kolejne bezsensowne pulsowanie w tamtych tematach będzie nagradzane.

Agentix akurat na twoim miejscu bym się nie dziwił, bo to od ciebie się zaczęło i twoje działanie było wręcz bezczelne.

Odnośnik do odpowiedzi

Pio zgadzam się z Tobą w 99% tylko jeszcze nie wszystko jest wyjaśniane jak dla mnie.

Staram się pomagać jak tylko umiem na forum, nie oczekuje za to jakiejkolwiek nagrody, punkty reputacji, są jak dla mnie tylko takim dodatkiem. Właściwie nie chodzi mi o nie tak bardzo jak o to, że niesłusznie mnie oskarżono, ponieważ jak wspomniał karol, punkty nabijał m.in. użytkownik fireman345, z którym w życiu nie miałem żadnego kontaktu. Nie wiem w jaki sposób mam to udowodnić, ale jeśli jakoś mogę, to proszę o wskazowkę, ponieważ chciałbym udowodnić swoją niewinność.

Tłumaczenie że nie wiedziałem, to nie ja - nie przejdzie, system reputacji miał nagradzać wartościowe wypowiedzi które pomogły w rozwiązaniu, miał wyróżniać użytkowników którzy mają jakąś tam wiedzę. Stało się tak jak się stało i wiele osób otrzymało plusy niesłusznie, bądź sami je nabijali, stad czyszczenie reputacji dla osób które otrzymały dużo punktów w krótkim czasie (oczywiście za tzw. nic czyli sprawdzaliśmy wypowiedzi które były nagradzane).Jeśłi chodzi o użytkowników

Staram się nie spamować forum, a pomagać innym, jeżeli tylko mogę pomóc. Próbuję się postawic w Waszej sytuacji (administracji forum) i rozumiem, że na słowo w dzisiejszym świecie nikomu się raczej nie wierzy, ale co ja więcej mogę?

Nie chce tych punktów, które dostałem za tzw. nic, jak to powiedziałeś, nawet miałem zwrócić się z pytaniem o co chodzi do moderatorów, ale nie zdążyłem. Moja prośba, wiem, że raczej trudna do spełnienia, byłaby aby zwrócić mi tylko (wydaje mi się zasłużone) 8 punktów, które miałem wcześniej.

Jeżeli użytkownik fireman345 czyta ten temat, prosiłbym o zabranie głosu w tej sprawie, ponieważ zostałem wrobiony i kara spadła na mnie :(

Odnośnik do odpowiedzi

Pozwole sobie zabrc glos w tej dyskusji. Moze na poczatku siegnijmy pamiecia do momentu, kiedy niesluszna droga na koncie maniaka z dnia na dzien pojawiło sie kilkadziesiat punktow reputacji. Nie przypominam sobie, aby wtedy ktokowiek do mnie z tym fantem napisał, jak to ma miejce na przyklad teraz, gdy role sie odwrociły. Bezcelowe jest rozpatrywanie kazdego waszego postu, wyłapywanie tych nagradzanych i rozpatrywanie, czy sa one rzeczywiscie pomocne - dla Nas to bardzo czasochłonne, a przciez zycie nie ogranicza sie do forum.

Z drugiej strony, jesli istotnie myslisz tak, jak mowisz, mianowicie punkty reputacji sa jak dla mnie tylko takim dodatkiem to cała sytuacja nie jest az tak problematyczna. Powstałe problemy zostały mozliwie skorygowane (usuniecie reputacji/warn). Natomiast kazdy uzytkownik, ktory uczestniczyl w zamieszaniu i działał na niekorzysc forum poniosł (badz poniesie) konsekwencje w postaci warnow/banow.

Z uwagi na fakt, ze tak maniak, jak i karol26 pomagacie i systematycznie uczestniczycie w zyciu forum, ograniczylismy sie do korekty waszej reputacji, bez niepotrzebnych nikomu warnow/banow. Nie chodzi przeciez o to by nakrecac afere kazdym mozliwym ruchem od prawa do lewa. Raczej o to, aby załagodzic cały problem, wyjasnic kwestie i wyciagnac potrzebne wnioski na przyszłosc.

Jesli chodzi o uzytkownikow - JackyO i HugoC - ich przypadek jest innej natury i nalezy go rozpatrywac w innych kategoriach w przeciwnym razie znow wrocimy do punktu wyjscia - afery. Po omowieniu sprawy droga PW z tymi oto uzytkownikmi złapalismy wspolny konsensus. Jak nie trudno zauwazyc sa to nowi uzytkownicy. Jak jednak wiadomo kluczem do porozumienia jest rozmowa i po kilku korespondencjach doszlismy mysle do porozumienia w kwestii własciwego sposobu korzystania z reputacji. Nalezy sie wiec spodziewac własciwego sposobu korzystania z ow funkcji, tak w przypadku nowych, jak i juz dluzej działajacych uzytkownikow.

Jestem tez przekonany, ze nasza intencja na tym forum jest chec dzielenia sie wiedza z innymi, jak i poszerzania własnej. Wiem ze kazdy z was robi to z własnej inicjatywy i checi, chciałbym aby tak pozostalo. Wkrotce tez mam nadzieje uda mi sie przeforsowac nowy regulamin, ktory uwzglednia chyba wszystkie poruszane tu kwestie.

Odnośnik do odpowiedzi

Pozwole sobie zabrc glos w tej dyskusji. Moze na poczatku siegnijmy pamiecia do momentu, kiedy niesluszna droga na koncie maniaka z dnia na dzien pojawiło sie kilkadziesiat punktow reputacji. Nie przypominam sobie, aby wtedy ktokowiek do mnie z tym fantem napisał, jak to ma miejce na przyklad teraz, gdy role sie odwrociły.

Racaja, to mój błąd, nie za bardzo wiedziałem o co chodzi, myslałem, że ktoś sobie robi ze mnie jaja. Rzeczywiście, mogłem zwrócić się z tą sprawą do moderatora, niestety akurat miałem sporo spraw na głowie. Trudno, life is brutal. Tylko trochę szkoda, że zostałem ukarany bez rzadnych wcześniejszych wyjaśnień, żebym miał szansę opowiedzieć o całej sprawie...

Dziękuje chcociaż za wyjaśnienia teraz.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśłi chodzi o użytkowników JackyO i HugoC to po prostu nie zwróciliśmy na nich uwagi, sprawa jest obecnie rozpatrywana. Sprawa, mam nadzieję, zakończy się wyzerowaniem punktów, a kolejne bezsensowne pulsowanie w tamtych tematach będzie nagradzane.

Dziękuję za zainteresowanie moim profilem <_<. Faktycznie, jak już wyjaśniałem przez PW, jako nowy użytkownik, zbyt "szczodrze" korzystałem z systemu oceniania post-ów. Chciałem w ten sposób podziękować innym Użytkownikom za zainteresowanie podjętymi przeze mnie tematami. Wydaje mi się, że "wyzerowanie punktów", mówiąc delikatnie nie byłoby najsprawiedliwszym rozwiązaniem... Określenie "bezsensowne" także nie uważam za najbardziej trafne... Z kolei stwierdzenie "w tamtych tematach", ma oznaczać podział na te lepsze i te gorsze?

Mnie też zależy na wyjaśnieniu tej kwestii w sposób ostateczny, ale zarazem nie budzący wątpliwości...

Jesli chodzi o uzytkownikow - JackyO i HugoC - ich przypadek jest innej natury i nalezy go rozpatrywac w innych kategoriach w przeciwnym razie znow wrocimy do punktu wyjscia - afery. Po omowieniu sprawy droga PW z tymi oto uzytkownikmi złapalismy wspolny konsensus. Jak nie trudno zauwazyc sa to nowi uzytkownicy. Jak jednak wiadomo kluczem do porozumienia jest rozmowa i po kilku korespondencjach

doszlismy mysle do porozumienia w kwestii własciwego sposobu korzystania z reputacji.

Dziękuję za obiektywne podejście do przedmiotowej kwestii. Jestem otwarty na wszystkie uwagi ze strony Moderatorów, ale i innych Użytkowników. Mam nadzieję, że mój profil nie będzie już więcej przedmiotem podobnych sporów. Czekam na ostateczne rozstrzygnięcie w omawianej kwestii. Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra to ja nabijałem punkty reputacji tym dwóm użytkownikom, dlatego to ja powinienem ponieść karę, mogę dostać nawet bana, jeżeli to rozwiąże sprawę.

Maniak a co ty chcesz żebym konkretnie napisał? Nie czuję się zbytnio winny całej tej sytuacji, nie wiedziałem także, że jeżeli to nie ja założyłem wątek to nie mogę przyznawać punktów reputacji. W tej chwili postanowiłem, że ta sytuacja się z mojej strony nie powtórzy. Przepraszam najmocniej.

Jednak moim zdaniem punkty reputacji, które posiadali Ci dwaj użytkownicy powinny być im zwrócone. Chodzi mi o te, które posiadali zanim powiększyłem ich stan. Z tego co widzę to te punkty są dla nich bardzo ważne, co wydaje mi się dziwną sprawą szczególnie ze strony maniaka, który posiadał zaledwie 8 punktów, karolowi się nie dziwię, ponieważ posiadał sporą liczbę punktów.

Przepraszam raz jeszcze, z uszanowanie:

fireman345

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Jednak moim zdaniem punkty reputacji, które posiadali Ci dwaj użytkownicy powinny być im zwrócone. Chodzi mi o te, które posiadali zanim powiększyłem ich stan. Z tego co widzę to te punkty są dla nich bardzo ważne, co wydaje mi się dziwną sprawą szczególnie ze strony maniaka, który posiadał zaledwie 8 punktów, karolowi się nie dziwię, ponieważ posiadał sporą liczbę punktów.

8 czy nawet 2, co za różnica? Po prostu chodzi mi o to aby wyjaśnić całą sprawę.

Odnośnik do odpowiedzi

No tak racja, tylko czemu tak wolno idzie wyjaśnianie tej sprawy, zresztą tak szczerze co tu wyjaśniać. To ja nabiłem te punkty więc karę chyba powinienem ponieść, mam nadzieję, że to nie będzie ban, tylko ostrzeżenie, jednak wszystko mogę przyjąć, tylko życzę sobie wcześniejszego zawiadomienia co i jak:) I jeszcze chciałbym, żeby punkty maniaka i karola zostały zwrócone, ponieważ to nie fair, że ich punkty zostały wyzerowane.

Tak napisał pio:

Tłumaczenie że nie wiedziałem, to nie ja - nie przejdzie, system reputacji miał nagradzać wartościowe wypowiedzi które pomogły w rozwiązaniu, miał wyróżniać użytkowników którzy mają jakąś tam wiedzę. Stało się tak jak się stało i wiele osób otrzymało plusy niesłusznie, bądź sami je nabijali, stad czyszczenie reputacji dla osób które otrzymały dużo punktów w krótkim czasie (oczywiście za tzw. nic czyli sprawdzaliśmy wypowiedzi które były nagradzane).

Po pierwsze sami sobie ich nie nabijali, po drugie nagradzałem wypowiedzi wartościowe i pomocne, po trzecie Ty piotrze również ode mnie dostałeś jednego dnia jakieś 10 punktów reputacji, także proszę również sobie wyczyścić stan konta, co to za różnica 10 czy 20 jednego dnia skoro jak twierdzisz zostały przyznanie nie słusznie? Jak sprawiedliwość to do końca:)

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Nie mogę sobie wyczyścić stanu konta gdyż:

nasze moderatorskie łapy nie sięgają tak daleko

Nigdy nie zwracałem szczególnej uwagi na punkty więc nie wiem ile i od kogo je dostałem. Jeśłi chcesz możemy usunąć moje plusy, nie zależy mi na nich i jest mi to obojętne. Nie pamiętam tylko żeby któregokolwiek dnia przybyło mi 10 punktów już od dłużeszego czasu mam ok. 70pkt.

Zastanawiam się czy najlepszym wyjściem nie będzie wyzerowanie każdemu reputacji i rozpoczęcie od nowa.

Swoją drogą to smutne że ludzie są w stanie kombinować dla kilku wirtualnych punkcików które nic im nie dają (mam nadzieję że wiecie o kim mówię i uniknę kolejnych ataków).

Odnośnik do odpowiedzi

Pozdrawiam Moderatorów i zainteresowanych Użytkowników... :) . Mam nadzieję, że kwestia reputacji zostanie precyzyjnie uregulowana i nie dochodzić będzie do sporów między nami ;) . Zgadzam się, że korekty punktacji mogą zostać przeprowadzone, ale niech to się stanie w sposób sprawiedliwy i dla tych co plusy otrzymali i dla tych co plusowali. Może skorzystać z doświadczeń innych portali internetowych, gdzie punktacja taka od dawna funkcjonuje i sprawdziła się. Nie przytoczę tu znanego przykładu, ale zapewne domyślacie się... :)

Odnośnik do odpowiedzi

pamiętacie 20. stycznia 2010

nie ??

ja tak było to dokładnie 3 dni przed założeniem tematu

( nie jestem pewien czy to dokładna data )

wtedy nie było żadnych sporów o reputacje

Zastanawiam się czy najlepszym wyjściem nie będzie wyzerowanie każdemu reputacji i rozpoczęcie od nowa.

ja bym się zastanowił nad usunięciem całej opcji dawania plusów -_-:(-_-

Odnośnik do odpowiedzi

Kwestia funkcjonowania systemu punktowego powinna zostać szczegółowo uregulowana. Moim zdaniem powinno się preferować przede wszystkim jakość wypowiedzi, a nie ich ilość /choć też ma znaczenie/. Jest to jednak dość subiektywne, gdyż dany post może być przydatny dla początkującego "komórkowca", a dla znawcy tematu może wydać się mało /lub nic/ wnoszący do tematu. Oczywiście można wprowadzić limity w stosunku do danego Użytkownika i w danym temacie. Wydaje mi się także, że doceniane powinno być samo inicjowanie nowych tematów. Autorzy tematów mogliby otrzymywać "plusy" za określoną ich ilość. Natomiast specjalnie wyróżniane powinny być tematy, które stały się popularne i wywołały szeroki odzew na Forum. Zgadzam się z tym, że można byłoby skorzystać z doświadczenia innych w tym zakresie.

Odnośnik do odpowiedzi

wiem pewnie o mnie mówisz? nie atakuję Cię, tylko wyrażam swoją opinię:) A to chyba zasadnicza różnica, nie tylko Tobie można to robić:) pozdrawiam

Nie nie mówiłem o tobie :) Z atakami chodziło mi o to że gdybym podał nazwę usera to znów by się posypało.

Z Syntem od dawna rozmawiamy i prosimy o nowy regulamin (ten pamięta jeszcze phpbb by przemo a od tamtego czasu dość dużo się zmieniło), niestety na razie jest jak jest czyli regulamin mamy stary i dość ogólnikowy. Sami zrobić tego nie możemy gdyż najprawdopodobniej pożegnalibyśmy się z forum na dobre.

Najlepszym rozwiązaniem byłyby limity i ograniczenie w przyznawaniu plusów (tylko autor tematu może przyznawać). Nie wiem jakie są możliwości skryptu i czy da się to wykonać.

@wania usuwać - nie, na razie nie ale jak takie przekręty będą się powtarzać to chyba będzie to jedyna opcja. Reputacja sama w sobie nie jest zła, problem tkwi w braku uregulowań tej kwestii (zapis w regulaminie, lub osobny regulamin korzystania z systemu) w wyniku czego mamy tzw. wolną amerykankę każdy robi co chce a my zbytnio nie możemy działać gdyż nie mamy podparcia w regulaminie.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli o mnie chodzi Pio, to też nie mam zamiaru Cię atakować :D

Ja też byłbym za jakimś uregulowaniem reputacji w regulaminie. Wtedy przynajmniej nie byłoby nieporozumień, afer itd. ;)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

ja bym się zastanowił nad usunięciem całej opcji dawania plusów -_-:(-_-

tu się zgodzę. ranga na forum jest zależna od ilości napisanych postów.

Takie przypadki będą się powtarzały. Nawet mnie do głowy wpadł taki pomysł, więc czemu nie komuś innemu.

Tak od razu powiem, że z aferą nie miałem nic wspólnego, ale jako forumowicz chciałem się wypowiedzieć na ten temat.PZDR

Kwestia funkcjonowania systemu punktowego powinna zostać szczegółowo uregulowana. Moim zdaniem powinno się preferować przede wszystkim jakość wypowiedzi, a nie ich ilość /choć też ma znaczenie/. Jest to jednak dość subiektywne, gdyż dany post może być przydatny dla początkującego "komórkowca", a dla znawcy tematu może wydać się mało /lub nic/ wnoszący do tematu. Oczywiście można wprowadzić limity w stosunku do danego Użytkownika i w danym temacie. Wydaje mi się także, że doceniane powinno być samo inicjowanie nowych tematów. Autorzy tematów mogliby otrzymywać "plusy" za określoną ich ilość. Natomiast specjalnie wyróżniane powinny być tematy, które stały się popularne i wywołały szeroki odzew na Forum. Zgadzam się z tym, że można byłoby skorzystać z doświadczenia innych w tym zakresie.

Tu zgadzam się w 50%.

To mi się nie podoba to:

1.Oczywiście można wprowadzić limity w stosunku do danego Użytkownika i w danym temacie"

Czasami w jednym temacie wypowiada się tylko 2 userów(brak ludu na stronie) i przy ograniczeniu liczby postów np. do 3 nie zostanie udzielona odpowiedź na dalsze pytanie, a przecież każdemu zależy na szybkiej odpowiedzi i rozwiązaniu problemów

2.Co do przyznawania punktów za tworzenie tematów to się nie zgadzam. Ludzie szukają pomocy, bo nie potrafią czegoś zrobić w telefonie. Jeśli napiszą 10 postów i za każdego dostaną punkt to bąędą mieli ich więcej niż, ci co od niedawna aktywnie działają na forum, ale nikt nie jest łaskaw przyznać punktu

Jak ktoś widzi wartościową wypowiedź, za którą nikt nie przyznał punktu to może sam to zrobić nawet jeśli nie jest autorem tematu. Sam tak kilka razy zrobiłem, jeszcze zanim Karol pojawił się na forum

Odnośnik do odpowiedzi

2.Co do przyznawania punktów za tworzenie tematów to się nie zgadzam. Ludzie szukają pomocy, bo nie potrafią czegoś zrobić w telefonie. Jeśli napiszą 10 postów i za każdego dostaną punkt to bąędą mieli ich więcej niż, ci co od niedawna aktywnie działają na forum, ale nikt nie jest łaskaw przyznać punktu

Jak ktoś widzi wartościową wypowiedź, za którą nikt nie przyznał punktu to może sam to zrobić nawet jeśli nie jest autorem tematu. Sam tak kilka razy zrobiłem, jeszcze zanim Karol pojawił się na forum

W swoich profilach mamy zaznaczone: "Tematy" i "Posty". Natomiast tytuł użytkownika wynika, jak się orientuję ;), tylko z ilości napisanych post-ów. Podejmowanie nowych tematów jest moim zdaniem bardzo istotne dla funkcjonowania ForumGSM. Samo zadawanie pytań to nie to samo, stąd wnikają sytuacje, że udzielane są w odpowiedzi posty odsyłające do konkretnych stron www. ... <_<. Ponadto istnieje możliwość np. skorzystania najpierw z pomocy biur obsługi klientów poszczególnych operatorów, a dopiero później /a nie wcześniej!/ szukania pomocy na ForumGSM. Niektórzy Forum-owicze pomijają tą drogę i czy w ten sposób ma polegać "plusowanie" post-ów?!? Natomiast określenie wartości wypowiedzi w danym temacie, powinno leżeć w gestii samego Autora, który go zainicjował... Oczywiście powinno to także stanowić kompetencję samego Administratora i Moderatorów :).

Odnośnik do odpowiedzi

Wg. mnie mało ludzi daje plusy, bo nowi użytkownicy poprostu o nich nie wie. Powinniśmy umieścić instrukcję w jakimś widocznym miejscu, lub niech każdy dopisze w swojej sygnaturze upomnienie o plusa. Wiem, że jest to zabronione.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...