Skocz do zawartości

Nokia 6220 classic czy 5230 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Główne różnice:

1.Nokia 6220c

- Symbian 9.3

- Wyświetlacz: 240x320 px (2,2")

- Procesor 434 Mhz.

- Obsługa kart pamięci do 16 GB.

- Aparat 5 Mpix

2.Nokia 5230

- Symbian 9.4

- Wyświetlacz: 360 x 640 px (3,2")

- Procesor 434 Mhz.

- Obsługa kart pamięci do 8 GB.

- Aparat 2 Mpix

Zależy czy aparat jest Ci potrzebny, jeśli nie a dotyk Ci nie przeszkadza to zdecydowanie polecam Nokię 5230, lepszy procesor, a co za tym idzie Symbian będzie chodził płynniej.

Słabą stroną tych dwóch modeli jest brak Wi-fi - u mnie bez tego ani rusz. Zależy do czego telefonu potrzebujesz i ile masz funduszy - jeśli w ogóle zamierzasz kupić.

Ja od siebie polecam Nokię N82. Super wszystko mający sprzęt... 100 razy lepszy od 6220c...

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe czemu n82 jest 100 razy lepsza od 6220. Ma tylko większy ekran, wifi, jack 3,5mm oraz 2 głośniki. Po za tym to bardzo podobne modele ;)

Aha, 6220 ma procek 369MHz (tak mi sięchociaż wydaje).

Odnośnik do odpowiedzi

5230 - ogólnie całkiem w porządku telefon, główne wady jakie odczuwam (jestem posiadaczem) dotyczą przede wszystkim ubogiego wyposażenia (brak rysika/płyty CD z oprogramowaniem, oraz kabla USB). Jeśli chodzi o sam telefon... cóż Symbian fajna sprawa, procesor daje sobie z nim rade i nie ma uciążliwych zawieszeń, czy przycięć. Z drugiej jednak strony aby otworzyć PDF, czy choćby i plik TXT musimy kombinować z programami co często wiąże się z certyfikatami a to natomiast przeważnie sprowadza się do "łamania symbiana" i utraty gwarancji. Aparat może i nie jest flagową funkcją tego modelu (tylko 2MPx, oraz brak choćby i lampy led), ale zdjęcia są "znośne", natomiast filmy są już zaletą, 30 klatek na sekundę przy rozdzielczości 640x352 w formacie MP4. Muzyka jest raczej zaletą, dźwięk na głośniku jest wystarczająco głośny, oraz pozbawiony uciążliwych szumów, czystość dźwięku jest na zadowalającym poziomie. Tutaj jednak słuchawki dołączone do zestawu nie są w stanie mnie zadowolić (dość marna jakość na tych słuchawkach) i przymierzam się do kupna innych. Na szczęście potencjalny asortyment jest szerokiej skali ze względu na wejście 3.5mm. Do tego dochodzi funkcja GPS, dobra bateria (jak na taki telefon), oraz bez większych zastrzeżeń spisujący się dotykowy ekran.

6220c nie miałem jeszcze okazji użytkować.

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Z drugiej jednak strony aby otworzyć PDF, czy choćby i plik TXT musimy kombinować z programami co często wiąże się z certyfikatami a to natomiast przeważnie sprowadza się do "łamania symbiana" i utraty gwarancji.

Łamanie Symbiana nie uznacza utraty gwarancji. Wystarczy zrobić hard reset (banalnie proste). A jeżeli ktoś nie chce łamać Symbiana, musi wyrobić certyfikat i podpisywać nim większość aplikacji (niektóre są już podpisane).

Odnośnik do odpowiedzi

Łamanie Symbiana nie uznacza utraty gwarancji. Wystarczy zrobić hard reset (banalnie proste). A jeżeli ktoś nie chce łamać Symbiana, musi wyrobić certyfikat i podpisywać nim większość aplikacji (niektóre są już podpisane).

Łamanie nowych modeli sprowadza się do utraty gwarancji (teoretycznie). Po prostu trzeba wgrać nieco zmodyfikowany soft.

Główne różnice:

1.Nokia 6220c

- Symbian 9.3

- Wyświetlacz: 240x320 px (2,2")

- Procesor 434 Mhz.

- Obsługa kart pamięci do 16 GB.

- Aparat 5 Mpix

2.Nokia 5230

- Symbian 9.4

- Wyświetlacz: 360 x 640 px (3,2")

- Procesor 434 Mhz.

- Obsługa kart pamięci do 8 GB.

- Aparat 2 Mpix

Takie małe sprostowanie.

Nokia 6220Cls ma procesor 354MHz a Nokia 5230 obsługuje karty do 16GB (oficjalnie, nieoficjalnie uciągnie i 32GB).

Ciekawe czemu n82 jest 100 razy lepsza od 6220. Ma tylko większy ekran, wifi, jack 3,5mm oraz 2 głośniki. Po za tym to bardzo podobne modele ;)

O ile dobrze pamiętam to 6220Cls ma także mini jacka.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...