Skocz do zawartości

Nokia 5800 XpressMusic czy LG KM900 Arena


Rekomendowane odpowiedzi

nie wszystkie super były ale chodzić chodziły i nic się nie działo, powiem wam tyle że mącicie w głowie byłem prawie już w stu procentach przekonany do Areny teraz jestem w punkcie wyjścia, nigdy LG nie miałem chciałem sprawdzić jak ta maszyna się sprawdza w rzeczywistości i wydać własną opinie czy LG potrafi stworzyć poważne zagrożenie dla konkurencji :)

Odnośnik do odpowiedzi

To jeżeli uważasz, że telefon, który się zacina, resetuje i wyłącza ciągle jest sprawny, to rzeczywiście można powiedzieć, że wszystkie były sprawne xD To muśiała być jakaś grubsza usterka, a nie wina systemu ;)

Jeżeli chcesz zobaczyć jak LG sprawuje się w rzeczywistości to szukaj po komisach, salonach z telefonami itd. i weź sobie potestuj (ja już robiłem kilka razy tak, z czystej ciekawości) ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Ciągle wspominasz o certyfikacie Dolby Mobile. Powiedz mi i co z tego. Kojarzysz certyfikat THX on gwarantuje ci najwyższy standard dźwięku (i nie tylko bo można go otrzymać także w innych kategoriach).

Jestem ciekaw czy większość użytkowników usłyszała różnicę gdy zobaczyła napis Dobly Mobile na pudełku. Taki efekt Placebo.

Możesz sobie mówić i myśleć co chcesz, nazywać nas fanboyami itd. ale to nie zmieni faktu że Arena to badziewie do którego LG podszedł w następujący sposób: Napchać bajerów i niech się dzieciarnia bawi.

LG miał w swojej ofercie tylko kilka modeli naprawdę wartych uwagi. Ostatnio pojawił się Swift który jest całkiem niezły i którego z czystym sumieniem mogę polecić

Piszesz że jak się dba o telefon to nic się z nim nie stanie. Powiedz mi jaki jaki jest wpływ użytkowników na usterkowość Digitzerów w Samsungu Avila, albo w jaki sposób można zmniejszyć ryzyko pęknięcia taśmy w SE C905.

Moje telefony tez działały bez większych problemów ale to nie zmienia faktu że kolejny zmusi mnie do odnowienia kontaktu z Serwisantami ( i nie ważne czy będzie to SE, Nokia, Samsung LG czy HTC bo każdy ma prawo się zepsuć).

BTW

Jak widzisz w sygnaturze nie używam wyłącznie Noki, miałem już wiele telefonów o różnych producentów a jeśli już chcesz mnie nazywać fanboyem to na pewno nie Noki zdecydowanie bardziej wolę SE czy nieistniejącego już Siemensa.

a zapomniałem o jednej "ciekawostce" ze wszystkich telefonów które miałem najgorzej wspominam LG (tak wiem nie jest to jakiś High-end).

Odnośnik do odpowiedzi

a zapomniałem o jednej "ciekawostce" ze wszystkich telefonów które miałem najgorzej wspominam LG (tak wiem nie jest to jakiś High-end).

A możesz jakieś szczególy, bo ciekawy jestem. :D

Nie jest to high-end i ogólnie LG budżetowe telefony robi słabe, ale czasem trafi im się coś dobrego jak wspomniany Swift (tylko żeby dotrzymali obietnicy upa do 2.1) no i co by nie mówić cookie też dobrze się sprzedał, ale nie jest to telefon najwyższych lotów, bardziej dla kogoś niewymagającego, chcący mieć duży wyświetlacz i trochę bajerów ;)

//chodzi o lg Shine

//Synt

wiem (sygnaturka) chciałem wiedzieć jakieś szczegóły, co konkretnie się działo ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Arena to badziewie do którego LG podszedł w następujący sposób: Napchać bajerów i niech się dzieciarnia bawi.

No nie popadajmy w paranoje, telefon nie jest zły. Nokia też jest ubogacona w podobne bajery i uwierzysz czy nie, też ze względu na to, aby trafić w jak największy target - w tym "dzieciarnie".

Odnośnik do odpowiedzi

dokładnie, nie przesadzaj że arena to badziewie, po drugie czym się martwisz ? czy ty będziesz go użytkował ? masz nokie ciesz się nokią, ja też się będę cieszył że masz zajebistą nokię a ja badziewnego lg :) co do technologii dolby mobile wejdź na stronę dolby a zrozumiesz co to znaczy :) mi telefon jest tylko do muzy potrzebny i aparatu a jestem w stu procentach przekonany że ta twoja 5800 dostaje porządne lanie w jakości dźwięku

Odnośnik do odpowiedzi

co do technologii dolby mobile wejdź na stronę dolby a zrozumiesz co to znaczy :) mi telefon jest tylko do muzy potrzebny i aparatu a jestem w stu procentach przekonany że ta twoja 5800 dostaje porządne lanie w jakości dźwięku

A słyszałeś Nokie 5800 na żywo i LG żeby mówić o tym tak głośno?

Jakby tam napisali dolby mobile super+ to pewnie byłbyś w 100% pewny, że ono jest najlepsze, bo w końcu super+ xD

Odnośnik do odpowiedzi

Tak warunkiem jest spełnienie jednego lub kilku warunków np.: kilku pasmowy Equalizer i dźwięk przestrzenny czy zgodność ze standardem AAC.

Kto ci mówił o podwyższonej głośności w 5800? Ta Nokia na słuchawkach gra ciszej niż mój poprzedni telefon a bas jest słyszalny nie tylko przy pełnej głośności.

W tej chwili używam jej z dwoma zestawami:

AD-54 + HPM70

oraz

AKG K414P

I jakość dźwięku jest jak dla mnie bardzo dobra a bas z pewnością nie jest sztuczny (a już na pewno nie na AKG)

maniak:) konkretnie to dobił mnie soft w Shine.

Ciągłe zamuły, beznadziejne błędy w organizerze (brak możliwości zaznaczenia wielu elementów), telefon nie radził sobie z większą ilością plików (po przerzuceniu zdjęć z W810i musiałem je podzielić na katalogi po ~20 plików żeby telefon łaskawie zechciał je wyświetlić gdy było więcej telefon zaczął wyświetlać miniatury po czym się restartował) a jego "multitasking" mnie dobijał (tzn w tle mógł pracować odtwarzacz (trzeba było umieć przerzucić go w tło).

Generalnie telefon zabalował u mnie całe 2 tygodnie po czym go sprzedałem nieco dołożyłem i kupiłem K810i z którego byłem w pełni zadowolony.

Odnośnik do odpowiedzi
W tej chwili używam jej z dwoma zestawami:

AD-54 + HPM70

oraz

AKG K414P

I jakość dźwięku jest jak dla mnie bardzo dobra a bas z pewnością nie jest sztuczny (a już na pewno nie na AKG)

parafrazując.. dobra karta dźwiękowa potrzebuje równie dobrych głośników, aby wykorzystać jej potencjał, jak i w druga stronę. Przeglądając testy Areny zawsze kuje w oczy to, że według autorów dołączone słuchawki są bardzo dobrej jakości . Dodając do tego Dolby Mobile, może rzeczywiście dźwięk okazać się główną zaletą telefonu. Także kwestię dźwięku pozostawmy na boku do czasu, aż sam autor nabędzie KM900 i pochwali się nowym telefonem.

Od siebie dodam, że jeśli często będziesz korzystał z Internetu na telefonie, zacznij od pobrania Opery Mini. Wbudowana przeglądarka bardzo wolno renderuje strony www.

Telepolis dźwięk recenzuje w następujący sposób:

Mogłoby być nieco głośniej i "bardziej stereo" - tak w skrócie przedstawia się kwestia wbudowanego głośnika - tego samego do rozmów i obsługi dźwięków telefonu. Z drugiej strony, pochwała należy się LG za szeroki bukiet wysokiej jakości dzwonków, które ułatwiają i przyspieszają personalizację telefonu. Skrzydeł urządzeniu dodają dołączone do zestawu słuchawki dokanałowe. To jedne z lepszych słuchawek, jakie znalazłem w pudełku wraz z telefonem. Podczas testów do tego stopnia przypadły mi one do gustu, że używałem ich także z innymi urządzeniami. Przyczepić się można tylko do nieczytelnych oznaczeń L i P na tych śnieżnobiałych słuchawkach. No może basy są nieco zbyt metaliczne i dudniące, ale nie można mieć przecież wszystkiego - prawdziwy meloman i tak nie będzie słuchał muzyki z telefonu, tylko z drogiego, dedykowanego odtwarzacza. Standardowe gniazdo JACK 3,5 mm nie blokuje nam możliwości podpięcia alternatywnych słuchawek, jak i ułatwia podpięcie telefonu do domowego sprzętu audio czy mobilnych głośników.

Wcześniej było coś pisane o DivX i Xvid, telepolis:

Producent naobiecywał wiele. Miały być XviD-y i DivX-y, nie mówiąc już o typowo telefonicznym formacie MP4. Odtwarzacz jest, możliwość włączenia trybu Dolby Mobile jest. Filmy jednak nie działają. Wrzucenie kilku reklam oraz trailerów i próby ich odtwarzania skończyły się zawieszeniem telefonu, a następnie zapętleniem jego procedury startowej. W ten oto sposób pierwsza testowa sztuka telefonu wróciła do producenta. Na drugiej również odważyłem się spróbować odtworzyć DivX-y i XviD-y - nie zadziałał prawie żaden. Pewność, co do zgodności telefonu z danym formatem, mamy w sumie tylko w przypadku filmów… które Arena sama nagrała. Do błyskotliwej wręcz zgodności z mnogimi wariantami kompresji, jaką oferuje Samsung PIXON, Arenie jest bardzo daleko. Już nawet starszy LG Renoir jest mniej kapryśny.

na temat aktualizacji korygujących w/w problemy nic mi nie wiadomo. Przyznam, że im bardziej zagłębiam się w ten model staje się on coraz mniej atrakcyjny. Generalnie jakby producent wypuścił ten model bez GPS, obsługi DivX, Xvid - to wyszłoby generalnie taniej i lepiej, bo funkcje te średnio nadają się do praktycznego użytku.

Odnośnik do odpowiedzi

na temat aktualizacji korygujących w/w problemy nic mi nie wiadomo. Przyznam, że im bardziej zagłębiam się w ten model staje się on coraz mniej atrakcyjny. Generalnie jakby producent wypuścił ten model bez GPS, obsługi DivX, Xvid - to wyszłoby generalnie taniej i lepiej, bo funkcje te średnio nadają się do praktycznego użytku.

Dlatego powtarzam któryś raz z kolei że to badziewie. Nie miałem okazji testować tego telefonu sam miałem go w rękach może z 15 min (egzemplarz wystawowy bodaj w MM) i wiele w tym czasie nie zaobserwowałem (poza obudową która najlepiej wygląda na zdjęciach - na żywo takiego wrażenia już nie robi). Dlatego także opieram swoją opinię głównie na recenzjach z których wyłania się obraz bardzo przeciętnego telefonu. Była swego czasu jedna na komórkomanii - jak znajdę, podeślę link.

Może masz rację gdyby LG wywaliło część funkcji obniżając cenę i nie robiąc z niego swojego flagowego modelu to wyszłoby lepiej.

Odnośnik do odpowiedzi

lg obsługa divx/xvid nokia nie, lg lepszy aparat, lepsze wideo, lepsza jakość muzyki, lepsze przeglądanie obrazów (multitouch) nokia nie posiada ;] lepszy ekran dotykowy (pojemnościowy) lepsza reakcja ekranu na dotyk lekkie muśnięcie i ekran reaguje błyskawicznie a nie gnieść w ekran jak w nokii :) lepsza jakość obudowy (metalowa obudowa a nie tandetny plastik) większa pojemność pamięci 8gb z czego nokia tylko 81mb :/ dalej twierdzicie że nokia lepsza bo ma system ? hahaha żal mi was ludzi którzy twierdzą że nokia lepsza tylko przez system a we wszystkich innych opcjach prócz systemu dostaje lanie

Odnośnik do odpowiedzi

Zamknijcie ten temat i dajcie bana temu człowiekowi. Podajemy mu mnóstwo argumentów a ten nadal swoje... Szkoda mi trochę takich zarozumiałych ludzi...

I jeszcze jedno pytanie. Po co ku*** zakładałeś temat, skoro jesteś zajebis*** ekspertem i wiesz że LG jest lepsze?

Odnośnik do odpowiedzi

decyzja podjęta lg wybrałem, a wy i tak nic nie pomogliście w wyborze, tylko pierdolicie bez sensu nokia nokia nokia, się podniecacie jak nie wiem co a nie ma czym, temat może zamknąć i bana mi dać, wali mnie to, forum kompletnie nie przydatne, napiszcie teraz że 5800 lepsza od htc hd2 albo samsunga wave haha przehuje jesteście

Odnośnik do odpowiedzi

To ja już po raz ostatni napiszę w tym temacie, żeby wyjaśnić go do końca i najlepiej potem temat zamknąć ;)

lg obsługa divx/xvid nokia nie

No tak to strasznie ogramny problem puścić film przez konweter. Po za tym od oglądania długich filmów jest telewizor ;)

lg lepszy aparat, lepsze wideo, lepsza jakość muzyki,

Się znalazł fotograf, od tego jest lustrzanka, kompakt i kamera, a nie telefon! Aparatt w telefonie to bardziej dodatek, który czasem się przydaje. Ludzie zrozumcie to :angry:

I następne "audiofeelu". Zapewnieam Cię w 100%, że Nokia spełniłaby Twoja wymagania. Jeśli tak nie jest to używałbyś dobrego odtwarzacza, a nie telefonu do muzyki ;)

lepsze przeglądanie obrazów (multitouch) nokia nie posiada ;]

Tylko tutaj masz rację.

lepszy ekran dotykowy (pojemnościowy) lepsza reakcja ekranu na dotyk lekkie muśnięcie i ekran reaguje błyskawicznie a nie gnieść w ekran jak w nokii :)

Gnieść to sobie możesz ciasto :lol: Ekran w 5800 jest w miarę dobry, a po drugie, ekran pojemnościowy innemu poojemnościowemu nierówny ;)

lepsza jakość obudowy (metalowa obudowa a nie tandetny plastik)

O tym pisał już pio.

większa pojemność pamięci 8gb z czego nokia tylko 81mb :/

Tak, ale nie zauważyłeś, że do Noki w zestawie jest karta 8GB co jest o wiele lepszym rozwiązaniem.

dalej twierdzicie że nokia lepsza bo ma system ? hahaha żal mi was ludzi którzy twierdzą że nokia lepsza tylko przez system a we wszystkich innych opcjach prócz systemu dostaje lanie

Tak dalej twierdzimy. I żal mi również Ciebie, ponieważ napalasz się na telefon, który nie jest tego wart, zakładasz temat, żeby tylko prowokować innych ludzi, którzy chcą pomóc.

decyzja podjęta lg wybrałem,

To Twoja, głupia decyzja ;)

a wy i tak nic nie pomogliście w wyborze, tylko pierdolicie bez sensu nokia nokia nokia, się podniecacie jak nie wiem co a nie ma czym,

Po 1. Za przeklinanie jest warn, oraz świadczy to o Twoim braku kultury.

Po 2. Powinno być Nokia 5800XM Nokia 5800XM Nokia5800XM, tak więc decyzję opieramy nie na marce, a konkretnym telefonie ;)

Po 3. Podniecam to się tylko na widok ładnej dziewczyny :lol:

temat może zamknąć i bana mi dać, wali mnie to, forum kompletnie nie przydatne,

Kolejny wyraz braku Twojej kultury.

Na szczęscie jesteś jednym z niewielu, którzy tak sądzą.

napiszcie teraz że 5800 lepsza od htc hd2 albo samsunga wave haha przehuje jesteście

To Ty tak napisałeś.

Oraz kolejne wyzwiska. Podsumowując, jesteś typowym dzieckiem neo, które nie wytrzymuje braku racji i wyżywa się na innych.

Odnośnik do odpowiedzi

lg obsługa divx/xvid nokia nie,

Obsługę DivX już ci przedstawiliśmy - najlepiej działają filmy które zrobisz sam, reszta działa jak jej się spodoba.

Przepuszczam film przez FormatFactory i także mogę go oglądać bez problemu.

lg lepszy aparat, lepsze wideo,

Aparat - OK zgadzam się, ale z której strony masz lepsze nagrywanie wideo? Nokia nagrywa max 640x480 przy 30fps ten LG także (chyba że coś przespałem i Arena nagle zaczęła nagrywać w HD)

lepsza jakość muzyki

To już tłumaczyłem kilka razy - chyba że lubisz szpanować napisem "Dolby Mobile" na obudowie ( to przecież daje +20 do jakości dźwięku)

, lepsze przeglądanie obrazów (multitouch) nokia nie posiada ;]

A w czym pomaga ci Multitouch? Gdy chcę przybliżyć zdjęcie naciskam przycisk z boku obudowy i gotowe. Co Multitouch poprawia ci jakość zdjęć?

lepszy ekran dotykowy (pojemnościowy) lepsza reakcja ekranu na dotyk lekkie muśnięcie i ekran reaguje błyskawicznie a nie gnieść w ekran jak w nokii :)

Z tego wnioskuję ze nie widziałeś tego telefonu na własne oczy nie mówiąc już o używaniu. Ekran reaguje dobrze nie trzeba go gnieść, nie trzeba dotykać dwa razy bo nie złapał. Życzę ci powodzenia zimą gdy przyjdzie ci obsługiwać twój super zaawansowany ekran rękawiczką.

lepsza jakość obudowy (metalowa obudowa a nie tandetny plastik)

Metalowa to jest tylko obwódka wokół ekranu, plastik na tylnej klapce jest rodem z chińskich zabawek.

większa pojemność pamięci 8gb z czego nokia tylko 81mb :/

Gratuluję otrzymujesz wbudowane 8GB które jest znacznie wolniejsze niż porządna karta pam (mam nadzieję że jesteś cierpliwy). Do Noki 5800XM w zestawie dodawana jest karta o pojemności 8GB.

hahaha żal mi was ludzi którzy twierdzą że nokia lepsza tylko przez system a we wszystkich innych opcjach prócz systemu dostaje lanie[

Gdzie dostała lanie? oprócz aparatu (w telefonie muzycznym - tak gwoli przypomnienia) niczym się nie wyróżnia.

Powiem tyle:

"Twe atuty są do dupy jak napruty dyrygent bez batuty"

przydatne, napiszcie teraz że 5800 lepsza od htc hd2 albo samsunga wave haha przehuje jesteście

******** właśnie otrzymałeś warna za takie słownictwo - +20%

Edytowane przez vel.Syntium
spokój! //Synt
Odnośnik do odpowiedzi

Stefex89 - jeśli końcówka nicka to twój rocznik, nie rozumiem skąd w twoich postach tyle agresji, oczekiwałbym po samym wieku więcej opanowania i dystansu.

Arena jest dla Ciebie lepsza, także nie ma się co rozpisywać i wywodzić na temat tego "jaka ta Nokia jest badziewna i jacy Ci ludzie na tym forum są śmieszni". Oczekujesz dobrego aparatu i bardzo dobrej jakości dźwięku - pomijając wszystkie boczne niuanse - ze względu na te dwa kryteria lepsza jest Arena - dla Ciebie na pewno. Do konstruktywnej polemiki jednak nie dojdziemy, dobrze więc, że wybór już jest podjęty i nie musimy dalej ciągnąć tego tematu. Czekamy na superlatywy po zakupie, mam nadzieję, że zdasz relację na forum :)

Wszelkie wulgaryzmy w tym temacie zostają nagrodzone
Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...