Skocz do zawartości

Nokia 5800 XpressMusic czy LG KM900 Arena


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisałem parę postów w sprawie który telefon doradzicie mi do 1200 zł, niestety sprawy się pokomplikowały i mam znacznie mniej do wydania :) to jest ostateczna decyzja, mam do wyboru 2 modele telefonów oto one: Nokia 5800 XpressMusic i LG KM900 Arena :) i oto moje takie pytanie który z tych telefonów jest lepszy ? wiem zaraz napiszecie bierz Nokie bo ma system, tylko weźcie pod uwagę że system ma zalety jak i wady, fakt system daje duże możliwości po wgrywania dużo aplikacji i innych tych bajerów ale wada systemu to taka że telefon ze systemem chodzi znaczniej wolniej niż bez :) telefonu poszukuje multimedialnego do muzyki, filmów, aparatu, internetu i ogólnie do zabawy, w muzyce LG prawdopodobnie lepsze w końcu technologia Dolby Mobile robi swoje, jakość filmów w LG jest wspaniała do tego obsługa Divx/Xvid z czego w Nokii brak, w internecie powiem szczerze że nie wiem który lepszy, a w aparacie Nokia ma niewiele do powiedzenia która ma tylko 3.2 mpx z optyką Carl Zeiss ale jakość zdjęć jest fatalna, LG 5.0 mpx z optyką Schneider Kreuznach i jakość zdjęć w LG jest po prostu fantastyczna i interfejs LG S-Class 3D bardzo mi się podoba a jakość wykonania obudowy nie ma co się rozpisywać LG króluje nad tandetną Nokią :) na dodatek LG ma 8GB pamięci wbudowanej z czego Nokia tylko 81MB i wyświetlacz pojemnościowy, co wy na ten temat myślicie ? który telefon według was lepszy ? czekam na odpowiedzi :)

Odnośnik do odpowiedzi

Sam sobie odpowiedziałeś, więc po co się nas pytasz?

A powiem tylko tyle, że Nokia jest dużo lepsza. LG ma zdolność do psucia się.

A wychwalanie Nokii zostawię naszemu moderatorowi. ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Ale to prawda że system jest ogromnym plusem. W dodatku ten w 5800 nie zamula (przynajmniej nie u mnie). W LG połowa bajerów nie działa tzn. GPS się nie przydaje z powodu braku systemu, transmiter FM działa jakby chciał a nie mógł, zdjęcia z aparatu wychodzą przeciętne (fakt że lepsze niż w 5800), obudowa w Arenie także jest tandetna to co udaje metal w rzeczywistości jest plastikiem.

Zaletami areny są więc:

-DivX

-wbudowana pamięć

-lepszy aparat.

Niewiele ich zostało spośród tego co wymieniłeś.

Odnośnik do odpowiedzi

nie zależy mi tak bardzo na systemie, tak jak pisałem wyżej szczególna uwaga to jakość dźwięku i aparat :) także który ma lepszą jakość dźwięku (chodzi mi o moc basów) arena czy 5800 ? bo jeśli chodzi o aparat to arena bezapelacyjnie lepsza :)

Odnośnik do odpowiedzi

Tak tak tak dubone chyba masz jakieś zaburzenia psychiczne, żeby komuś zamiast 5800 proponować LG Prade. Jedynie aparat ma lepszy LG. Do Internetu się nie nadaje, ponieważ nie wykorzysta się w 100% możliwości bez dobrego OS-a. Może gdyby nie to sprawa wyglądałaby inaczej, a tak to LG bardzo traci. GPS zwyczajnie się marnuje, ponieważ nie ma dobrej aplikacji do nawigacji.

Jestem nowy Na tym Forum ale Radze ci Dobrze. Bierz LG i nie sluchaj Tych Plebsow od Noki... Aparat Super robi fotki ... a Muzyka to dopiero odlot zadne Xpress Music nie dorownuje.

pozdrawiam.

Na przyszłość przemyśl 3 razy zanim coś napiszesz i najlepiej nie pisz tego, bo gadasz bzdury fanboyu :angry:

Odnośnik do odpowiedzi

nie zależy mi tak bardzo na systemie, tak jak pisałem wyżej szczególna uwaga to jakość dźwięku i aparat :) także który ma lepszą jakość dźwięku (chodzi mi o moc basów) arena czy 5800 ? bo jeśli chodzi o aparat to arena bezapelacyjnie lepsza :)

Dzwięk moim zdaniem leci na plus w 5800. Dźwięk jest przyjemny ma mocny bas (jedyny warunek - zmiana słuchawek te od Noki są beznadziejne) i dobrze wyczuwalny środek (nie tłumi go bas).

Tak aparat bezapelacyjnie leci na plus arenie mimo że nie jest dobrzy to i tak zrobi lepsze zdjęcie niż 5800 (choć i tu dramatu nie ma pod warunkiem że mamy dobre oświetlenie).

Jestem nowy Na tym Forum ale Radze ci Dobrze. Bierz LG i nie sluchaj Tych Plebsow od Noki... Aparat Super robi fotki ... a Muzyka to dopiero odlot zadne Xpress Music nie dorownuje.

pozdrawiam.

Hehe tak styl i słownictwo mówi wiele o tobie. Pozwól niech zgadnę - 13-15lat i tata wziął ci Arenę w abonamencie.

Zamilcz jak nie masz nic sensownego do powiedzenia.

Odnośnik do odpowiedzi
Tak aparat bezapelacyjnie leci na plus arenie mimo że nie jest dobrzy to i tak zrobi lepsze zdjęcie niż 5800 (choć i tu dramatu nie ma pod warunkiem że mamy dobre oświetlenie).

Oj.. nie ważne jak bardzo będziesz wychwalał gorszy aparat i pastwił się nad lepszym. Lepszy pozostanie lepszy, gorszy będzie gorszym. Po co te zabiegi marketingowe? Tutaj chodzi o obiektywność i to nie jest na miejscu.

Zdjęcia popełnione LG Arena są dobrej jakości i maja całkiem przyzwoite odwzorowanie kolorów. Głównym mankamentem fotografii jest stosunkowo niski współczynnik ostrości. Aparat całkiem przyzwoicie radzi sobie zarówno w słoneczne, jaki pochmurne dni. Duża ziarnistość pojawia się w przypadku wykonywania zdjęć w pomieszczeniach lub w nocy gdzie wykorzystane jest sztuczne światło. Podstawowym problemem aparatu jest stosunkowo wolna migawka, wykonanie zdjęcia ruchomym obiektom jest niezwykle trudne. Ma to również wpływ na zdjęcia seryjne, które robione są w odstępach co 1,5 sekundy.

recenzja Areny

Stefex89, patrząc na pierwszy post, Ty już się zdecydowałeś i trudno będzie Cie odwieść od LG. Z drugiej jednak strony z tego co piszesz, można wywnioskować, że użytkowałeś już Arene, skoro więc Ci się podoba i się przy niej upierasz - nad czym tu się zastanawiać? Fakt, że większość osób wypowiadających się w temacie wybrałaby Nokie (w tym i pewnie ja), ale to ma być twój telefon, liczy się Twoje zadowolenie.

Radze ci Dobrze. Bierz LG i nie sluchaj Tych Plebsow od Noki.

Z miłą chęcią możemy wymienić się poglądami, od tego jest forum, zapraszam do polemiki. Nikt jednak nie będzie zaniżał poziomu intelektualnego aby rozmowa toczyła się na poziomie rynsztoku, także obelgi proponuję zachować dla siebie. Następne tego typu agresywne zachowania zostaną odpowiednio nagrodzone.

Odnośnik do odpowiedzi

Po prostu mówię jak jest. Aparat w 5800 robi przyzwoite zdjęcia pod warunkiem że zapewnimy mu dobre oświetlenie.

A aparat Areny nie jest taki znów idealny robi przeciętne zdjęcia ( widywałem lepsze przy matrycy tej rozdzielczości - mówię o telefonach oczywiście)

Odnośnik do odpowiedzi

dubone masz rację zgadzam się z tobą, czytałem dużo na innych forach o 5800 i Arenie, czytałem dużo testów obydwu telefonów, gadałem też ze znajomym który się na telefonach zna jak mało kto, powiedział tylko tyle "poza system nokia jest gorsza pod każdym względem od areny a jakość dźwięku to w seriach xpressmusic nic innego jak podwyższona głośność dlatego taki efekt mocnych basów, nokia to tylko muzyczny telefon a lg multimedialny i w jakości dźwięku nawet nie ma co porównywać dolby mobile zmiata nokie jak chce, a bass potworny będzie, jeżeli nie zależy ci na systemie bierz arene i nie wachaj się, nie zawiedziesz się" tym mnie przekonał :) na systemie mi kompletnie nie zależy i na tych gpsach bo i tak bym tego nie używał :) po drugie miałem już nokie 5530 xm to samo co 5800 tylko ma mniejszą pojemność karty, brak 3g i gpsa reszta to samo, na arenie pomiędzy areną a 5800 ARENA zwycięzcą !! :)

Odnośnik do odpowiedzi

chciałem usłyszeć wasze opinie i od początku za LG nie byłem, ale się już nie dziwię czego każdy mówi bierz nokie albo nokia lepsza, bo każdy prawie z was ma tu nokie to bronicie swojego, mielibyście lg byście gadali lg lepsze, normalne, a prawda jest teraz taka i już nie boję się tego powiedzieć że nokia nie ma najmniejszych szans z areną :) w niczym nokia nie jest lepsza od lg (jak komuś zależy na systemie to tylko w nim jest lepsza) i tylko tyle a już w reszcie lg miażdży nokie :) pozdro

Odnośnik do odpowiedzi

Twój wybór, nikt Ci nie będzie niczego wciskał na siłe. A tylko tak w celu wyjaśnienia. Nie polecam jakiegoś telefonu ze względu na markę, a ze względu na model ;) Sam mam zamiar kupić w sierpniu/wrześniu LG Swift, więc nie mam uprzedzeń do rzadnej marki ;)

Odnośnik do odpowiedzi
bronicie swojego, mielibyście lg byście gadali lg lepsze, normalne

dla mnie lepsze jest to, co daje więcej możliwości. Lepsza jest komórka z systemem niż bez systemu. Lepsze są programy na symbiana, niż na jave. Nokia ma większy wyświetlacz, więc i oglądanie filmów jak i korzystanie z internetu będzie bardziej komfortowe. Na początku pisałeś o telefonie multimedialnym - dla mnie pojęcie 'multimedialny' kojarzy się przede wszystkim z Systemem, bo porównując te dwa telefony, Nokia jest smartphonem, natomiast LG po prostu telefonem. Telefonem, który w razie jakiegoś problemu - spotka się z serwisem w Mławie, powodzenia ;)

oczywiście faktem jest, że obudowa Nokii jest gorszej jakości, faktem też jest słabszy aparat, brak kamery do wideo rozmów. Co do jakości muzyki - niespecjalnie upierałbym się przy tym, że LG jest pod tym względem lepsze. Poza tym ludzie... jak aż tak bardzo zależy wam na jakości dźwięku (w telefonie), to kupcie sobie zewnętrzne głośniki.

Odnośnik do odpowiedzi

nokia nie ma kamery do wideo rozmów ? chyba coś ci się pomyliło bo i owszem ma, a co do jakości dźwięku nie będę się spierał powiem jedno DOLBY MOBILE chyba nie muszę mówić co to oznacza :) nokia nic z tych rzeczy nie ma, tak jak pisał dubone "żadne xpressmusic nie dorównuje" a co do głośników nie potrzebuje ich bo muzy słucham na słuchawkach które w zestawie też są podobno bardzo dobre a co do systemu to ja podziękuje, tak jak pisałem miałem 5530 xm non stop się wyłączał, wieszał przez super system, jak tak ma pracować to wolę bez systemu bo ja się denerwować przez to nie będę

Odnośnik do odpowiedzi

a co do systemu to ja podziękuje, tak jak pisałem miałem 5530 xm non stop się wyłączał, wieszał przez super system, jak tak ma pracować to wolę bez systemu bo ja się denerwować przez to nie będę

A słyszałeś o czymś takim jak aktualizacja systemu, programach killme czy Handy Taskman?

Odnośnik do odpowiedzi
a co do głośników nie potrzebuje ich bo muzy słucham na słuchawkach

LG ma złącze 3.5mm także wybór odpowiednich słuchawek jest ogromny.

tak jak pisałem miałem 5530 xm non stop się wyłączał, wieszał przez super system, jak tak ma pracować to wolę bez systemu bo ja się denerwować przez to nie będę

cóż, wadliwy egzemplarz nie przekreśla całej serii. Niestety tutaj mamy do czynienia z przeciętna jakością muzyki, oraz spłaszczonym dźwięku - przynajmniej na dołączonych słuchawkach.

ps.

http://www.dolby.com/consumer/experience/demos/dolby-mobile.html

Odnośnik do odpowiedzi

Słuchaj, po co zakładałeś temat? Sam sobie odpowiadasz.

A 5530 miałem, i zdarzyły mi się 4 resety na 3 miesiące użytkowania.

Ja nie popieram tego modelu LG. Tak jak pisał Synt, powodzenia z serwisem. ;)

Odnośnik do odpowiedzi

przestań pierdzielić głupoty z tym serwisem, wszystkie się telefony psują tylko nokia nie, a no tak przecież nokia jest "najlepsza" zapomniałem ;] a że nie popierasz tego modelu to już nie moja sprawa, mi się podoba i to wystarczy bo we funkcjach nokia na kolanach

Odnośnik do odpowiedzi
przestań pierdzielić głupoty z tym serwisem, wszystkie się telefony psują tylko nokia nie, a no tak przecież nokia jest "najlepsza" zapomniałem ;]

to już nawet pod ironie nie podchodzi, słabo ;)

Nokia też się psuje, ostatnie modele tj. 5310/5130/E52... można by wymieniać, dokładnie oddają to, że Nokia zaczęła robić high-end w kwestii awaryjności. Choć niektórzy do dziś zarzekają się, że jest to marka najsolidniejsza. Wspominając serwis w Mławie, miałem na myśli niekompetencje ów serwisu - info. Dobrze mieć tego świadomość.

Odnośnik do odpowiedzi

To czyty fuks i tyle.

a co do systemu to ja podziękuje, tak jak pisałem miałem 5530 xm non stop się wyłączał, wieszał przez super system, jak tak ma pracować to wolę bez systemu bo ja się denerwować przez to nie będę

No popatrz, a tu się zdarzył wyjątek... Nadal uważasz, że wszystkie twoje telefony były super?? B)

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...