Skocz do zawartości

nokia 5230 czy n95


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem nowej nokii 5230 lub używanej ale w bardzo dobrym stanie n95. Chciałem mieć w sumie dotykowy wyświetlacz, ale n95 ma lepsze parametry i właśnie chciałem się dowiedzieć czy rzeczywiście "dużo" lepsze czy wcale nie ?

Odnośnik do odpowiedzi

W końcu 5230, czy 5530?

Miałem 5530, i mam teraz N95 8GB. Powiem, że te telefony dzieli wiele. eNka ma dużo lepszy aparat, i wbudowaną pamięc. Obsługuje także sieci 3G. Muzyke lepi8ej odtwarza 5530, ale N95 8GB zbytnio od niej nie odbiega. Telefony rożnią się też grubością. N95 jest dużo grubsza, ale nie przeszkadza to zbytnio. Ekrany są niemalże identyczne. Różnica w calach to tylko 0,1". Filmy wyglądają tak samo. Jeżeli chodzi o interfejs, to łatwiejsza w obsłudze jest 5530. Mają inne Symbiany (v3 w N95 vs v5 w 5530), na którą ilość aplikacji jest podobna. Jeżeli dużo grasz, to polecam N95 8GB, ponieważ posiada ona platformę N-GAGE (co prawda trzeba trochę się pomęczyć, ale działa). Do tego eNka ma wbudowany odbiornik GPS. Można zainstalować Garmina lub płacić za nawigację od Nokii (ewentualnie wgrać scrackowaną wersję Ovi Maps, ale mi za bardzo nie działa).

Jednym słowem: bierz N95 8GB

  • Upvote 3
Odnośnik do odpowiedzi

Proponuję 5230 albo 5530.

N95 ma kilka wad, np.:

-Jest nieco zamulona

-Ciężko trafić oryginał, na allegro jest mnóstwo podróbek i łatwo można się naciąć na chińskie badziewie.

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuję 5230 albo 5530.

N95 ma kilka wad, np.:

-Jest nieco zamulona

-Ciężko trafić oryginał, na allegro jest mnóstwo podróbek i łatwo można się naciąć na chińskie badziewie.

Niech kupi wersję 8GB. Tam prawie nic nie zamula, zależy oczywiście jak używasz.

I nie gadaj, że łatwo się naciąć, bo ja kupiłem za 500 zł oryginał. Wystarczy tylko trochę znać się na rzeczy i nie kupisz chińszczyzny.

  • Upvote 3
Odnośnik do odpowiedzi

zapytalem o blizsze zdjecia tego n95 to uzyt z allegro napisal mi cos takiego "niestety nie moge zrobic z blizsza zdjec gdyz mam kiepski aparat i co robie blizej to sa zamazane wiec jest co jest ale stan jest naprawdę prawie idealny praktycznie nie używany kupiony od klientki bo prowadzę komis i mam jeszcze inne aukcje na ktore zapraszam - ktora nosila go w futerale w torebce wiec nie ma na nim praktycznie zadnych sladow uzytkowania. polecam bo warto. pozdro " ogolnie telefon wydaje sie byc zadbany nie ?

ja wlasnie bylem najbardziej nastawiony na to 5230 tylko jedyne co mnie zastanawialo w wyborze to brak wifi

troche namieszam watkow jeszcze jeden telefon znalazlem w zasadzie kolega mi go doradzil - Samsung S5620 Monte w podobbnych cenach

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłem kilka miesięcy temu za 410 zł używaną, w bardzo dobrym stanie i 1,5 roczną gwarancją, więc nie gadaj bzdur.

http://allegro.pl/item1132446301_nokia_5530_zadbana_bez_simlocka_2gb_gwarancja_pl.html#gallery

http://allegro.pl/item1118057865_nokia_5530_4gb_gwarancja_etui_sprawdz_to.html#gallery

  • Upvote 3
Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym wybrał raczej drugą aukcje, a to tylko z tego względu, że w zestawie jest karta 4GB ;) Jeżeli chcesz dokładnie zobaczyć telefon, to zapytaj się sprzedającego, czy mógłby Ci wysłać więcej dokładnych fotek i jak wszystko będzie ok to bierz :D

PS:

karol pisze się bzdur :P Wiem, czepiam się xD

Odnośnik do odpowiedzi

@maniak, już poprawiłem. :)

Podkreśliło mi się nawet, ale nie chciało mi się poprawiać. :D

Ja także brałbym telefon z drugiej aukcji. To tak żeby nie robić off-topicu. :)

  • Upvote 3
Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...