Skocz do zawartości

[400zł] C901 vs K850i vs C903 vs N95


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż kilka dni temu zalałem telefon i ponieważ po długim suszeniu etc nie chodzi mi kilka przyciskow ale mniejsza z tym.

Postanowiłem kupić nowy telefon taki do hmm 400 zł.

Mam na oku telefony takie jak sony ericsson c901 i k850 ,odrzuciłem c902 ponieważ wyczytałem ze jest on starszy od c902 i zarazem gorszy.

Podoba mi się także c903 jednak nie miałem nigdy doczynienia ze sliderami i nie wiem czy się nie psują , widziałem w tej cenie także nokie n95 ale nie wiem czy to dobry telefon i czytałem ze mimo pikseli ma o wiele słabszy aparat od SE.

(Dotykowe odpadają.)

Ps: mogłby mi ktoś wytułumaczyć co to ten wifi czy cos bo jak czytalem na wikipedii to nic nie kumulu.

A może lepiej uzbierać kilka zł(jeśli tak to ile?) i kupic jakiś telefon(jeśli tak to jaki?)

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do odpowiedzi

odrzuciłem c902 ponieważ wyczytałem ze jest on starszy od c902 i zarazem gorszy.

Uwierz mi C902 nie jest starszy od C902 są z tego samego okresu :P

C901 będzie najlepszym wyborem. K850 jest jeszcze starszy od C902 w dodatku mulisty a i BRODem nie pogardzi jak trafisz na "udany" egzemplarz.

C903 hmmm... lepiej weź C901 praktycznie to samo a ma lepszy aparat. Bynajmniej sliderów od SE nie musisz się obawiać (poza C905).

N95 nie zdecydowanie nie. Wersja N95-1 była mulista no i jest duze ryzyko nacięcia się na podróbkę. Choć pod względem funkcji bije rywali na głowę.

Odnośnik do odpowiedzi

Ok dzięki.

Też bylem takiego samego zdania, kaski mam akurat i znalazlem taki fajny z gwarancja.

A co do aparatu to k850 nie ma lepszego? bo ja czytalem ze aparat ma wyrypisty nawet mialem okazje zobaczyc w rl i ocenic z c901 doczynienia nigdy nie mialem wiec nie wiem.

A czy ten c901 ma ta lape ksenonowa i tyle bajerow w aparacie jak k850?

ps; zauważyłem też fajna nokie 6220 classic cena tez fajna, ale tez nie mialem stycznosci z tym telefonikiem:(

Odnośnik do odpowiedzi

K850i ma słaby aparat. Gdy masz dobre światło to lepsze zdjęcie zrobi C902 o C901 nie wspominając. Co do bajerów w aparacie to C901 ma taką samą lampę (ten sam rodzaj) co K850 a bajerów w aparacie masz więcej (śledzenie twarzy smile shutter itp.). Nokia 6220 Cls. ma nieco gorszy aparat ale pracuje pod kontrolą Symbiana (chodzi szybko nie zacina się nie przymula) i ma więcej bajerów (GPS) w sumie ciekawa alternatywa.

Odnośnik do odpowiedzi

Mógłbyś uzasadnić swoja odpowiedz?

Dlaczego? Ja nigdy nie miałem noki wiec nie wiem czy to dobre telefoniki, na aparacie mi tak strasznie nie zależy ponieważ mam cyfrówke ale w tel tez sie czasami przydaje, w wiekszosci zalezy mi na tym zebym byl z niego zadowolony.

Odnośnik do odpowiedzi

A ja pisałem że nie miałem nigdy do czynienia z symbianem, i jakie ta nokai ma bajery?

wogóle syymbian wiem ze to taki jakby windows tak? i jest on lepszy od softu w SE C901

narazie zauważyłem tylko że nokai ma 16 mln wyświetlacz

Jednak wybrałem nokie narazie jeszcze nie zamówiłem, ponieważ musze sprzedać rakietke koledze ze szkoły a to to dopiero bedzie w czwartek wiec tel zamowie tez jakos tak.

Bardzo prosze jesli ktos ma jeszcze jakies uwagi pisac!!!!

Gdyz pozniej moge tego wyboru zalowac, czego bym nie chcial.

Dzieki! ;d

Odnośnik do odpowiedzi

No to trzeba było tak odrazu, ta odpowiedź jeszcze bardziej przekonała mnie do nokii dzięki ;d

A jak mi sie znudzi to na wakacje jak pojde gdzies do roboty zmienie na jakis tel z wifi, ale jezeli tel nie bedzie sie cial i chodzil bez zarzutów to nie bedzie sensu go zmieniac

A teraz tak patrze patrze i zobaczyłem że w tej cenie moge mieć sony ericssona yari a jak dorzuce 50 zł mam nówke ze salonu.

Ale czy jest on lepszy od nokii 6220 classic?

Sory że tak truje ale nie chce żałować pózniej mojego wyboru

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde jutro albo pojutrze będe zamawiał telefon a ja nadal nie wiem który zamówić c901 czy nokie 6220 classic.

Tzn wybrałem nokie ale c901 mnie kusi.

Może mi ktoś jeszcze raz wytłumaczyć pożądnie ale bardzo pożądnie wszystko po koleji + i - obu telefonów i razem wybierzemy który jest lepszy?

pls ;d

Odnośnik do odpowiedzi

Ej a stara mówi żebym sobie wziął tel w mixie a tam jest tylko fajna 5530, ale to jest dotyk :( osobiście nigdy nie miałem dotyku ale siostra ma aville i lipa się prezentuje osobiście sądzę że nie utrzymam w dobrym stanie tego telefonu ale coś mnie kusi, no przecież jak chce mi wziąść nowy tel w mixie to czemu nie tylko nie podoba mi sie że dotyk ale fajna wogole ta nokia?

I jak juz to lepsza jest od 6220 classic?

Aparat mi szczerze wisi ;d

Albo jakiś telefon inny w mixie taki do 400zł+

Ej czy ceny podane na plus.pl dobrze są podane? bo wychaczyłem Sony Ericsson W715 niby 669 36x30 zł ale wierzyć mi sie nie chce jaby byl tak za 400zł+ to moge tego wziąść ale popatrze dalej. Ale ten mi sie podoba 3.2 mpx starczy ale za to ma wifi ;d

Odnośnik do odpowiedzi

5530 jest gorsza od 6220 classic pod względem aparatu. Jeżeli nie używasz GPS, a wolisz WIFI to bierz 5530 (jeżeli aparat Ci wisi).

Co do W715 to ma WIFI :P. I ceny raczej są prawdziwe.

Odnośnik do odpowiedzi

A to wifi to mi daje żę moge sciagac neta za darmo ta?

N na wsi mi sie to przyda? I co myslisz o dotykowych tel np o nokii 5530??

I ceny to nie mozliwe zeby takie byly chyba zanim kupie ten tel to sobie wbije do plusa przed ;d

Co o tym myslisz?

Lol nie może tyle kosztować jak 599 zł kosztuje nowy na allegro, aha za tyle samo co nokia 6220 wychaczyłem w715 teraz problem.

NOKIA 6220 CLASSIC VS SE W715 ;D

AHH ILE TYCH TELEFONÓW SIE NAROBILO SAM NIE WIEM KTORY WYBRAC.

I co to to wifi może mnie ktos uswiadomicz i czy to przyda mi sie na wsi ale przedewszystkim powiedzcie ktory z tych telefonow jest lepszy.

Mi sie wydaje ze SE ale ma pewnie strasznie nudnego softa chodzi mi o to cale menu itd prawie takie samo jak wszystkie jego poprzedniki i podobny do k750.

Pomozcie

Odnośnik do odpowiedzi

WIFI daje Ci możliwość darmowego korzystania z internetu przez sieć WLAN. Czyli musisz mieć w domu router lub jakieś hot spota żeby z tego korzystać. Na wsi sprawdzi się jeżeli mam router w domu. Nokia 5530 to porządny telefon. Ma WIFI, Symbiana v5 i w miarę dobry aparat.

W tym pojedynku wygrywa Nokia 6220 classic. Dlaczego ? Bo ma GPS, Symbiana, i dużo lepszy aparat niż reszta.

Co do softu SE, to nie jest on podobny do K750 bo jest to inna platforma (K750 - A1, W715 - A2).

Odnośnik do odpowiedzi

Co do softu SE, to nie jest on podobny do K750 bo jest to inna platforma (K750 - A1, W715 - A2).

Wizualnie jest zbliżony (nieco inne są tylko ikonki). BTW K750i to platforma DB 2010 i nie jest to żadne A1.

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie telefon ma nie być nudny a widze ze ty i karol to jedyni jacys ogarnieci uzytkownicy tego forum więc prosze was o pomoc ;d

Chce widziec wszystkie za i przeciw i wiedziec dlaczego jest lepszy.

APARAT I GPS NIE GRA ROLI SA TO DLA MNIE TYLKO MILE DODATKI

Odnośnik do odpowiedzi

Wybierz co chcesz. Chcesz WiFi i duży ekran Nokia 5530, chcesz GPS i dobry aparat Nokia 6220Classic, chcesz nam zrobić na złość weź SE W715 :P

Czemu na złość ? Jeżeli chce slider i WIFI niech bierze SE :P

Odnośnik do odpowiedzi

No tu się zgodzę. Ale z drugiej strony taka już jest natura SE. Jak ktoś go kupuje to jest nastawiony na to co go czeka. No ale Nokia za tą samą cenę na telefony z Symbianem... Zaletą SE są Cyber-Shot'y wg. mnie. Jednak są to bardziej rozbudowane aparaty niż w Nokii.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...