Skocz do zawartości

Określone wymagania


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Od paru miesięcy noszę się z zamiarem wymiany leciwej E50 na coś współczesnego i wygodnego.

Chodziłoby mi o jakiś zgrabny dotykowiec, który nie musi być kombajnem multimedialnym, ale wystarczy, że dobrze dzwoni, wygodnie (szybko) smsuje i ładnie odtwarza muzykę - to byłyby główne zastosowania.

Do tego od czasu do czasu pstrykanie fotek tam, gdzie zbrakło normalnego aparatu, a więc funkcja dodatkowa.

Telefon powinien mieć obsługę kart min. 8 GB (slot dostępny bez wyłączania telefonu), bluetooth, modem, aparat min. 3mpix, słuchawki włączane od dołu, wymiary zbliżone do Nokii E50 (bo takie najbardziej mi odpowiadają) oraz monolityczną budowę.

Dodatkowo chciałbym solidną obudowę, bo zdarza się, że telefon mi upadnie.

Poprosiłbym o propozycje.

Odnośnik do odpowiedzi

5530 to mniejsza wersja 5800 i nie koniecznie dla osób które chcą tani dotyk, bo jeżeli ma być tani dotyk to wezmą Avile. 5530 to wersja dla tych którzy nie używają GPS'u i wolą mniejsze rozmiary.

BTW. @OkazjoneoPL - 5800 ma dobry aparat ? Chyba nigdy tego modelu w ręku nie miałeś. A pozatym 5530 także obsłuży karty 8gb ;]

Odnośnik do odpowiedzi

@UP naprawdę sądzisz że to telefon dla osób którym nie potrzebny jest GPS??? Brak GPS jest wynikiem walki z kosztami ot cała filozofia (zobacz ile kosztuje nowa 5800 a ile nowa 5530) dodatkowo mniejszy ekran brak obsługi sieci 3G (gdy nie mamy Hot spotu pod ręką) jest sporą wadą bo jednak GPRS i EDGE najszybszym sposobem transmisji nie są, a te wszystkie zabiegi miały na celu zbicie ceny. Aparat tak nokia 5800 jak i 5530 mają słaby i tu się nie ma nad czym rozwodzić (choć ten z 5800 robi lepsze zdjęcia). Karty pamięci - w obu modelach zadziałają 16GB (dzięki Symbianowi).

Odnośnik do odpowiedzi

Hahaha pewnie jak siedzisz cały dzień w centrum miasta masz hotspoty. Ale np. słyszałeś o czymś takim jak blokada adresu MAC albo po prostu o zabezpieczonym hotspocie co z tego że w centrum miasta wykryje ci 20 hotów jak możesz się z żadnym nie połączyć dodatkowo na przedmieściach może się okazać że nie ma żadnych punktów. WiFi przydaje się najbardziej gdy masz router z wifi w domu.

Odnośnik do odpowiedzi

albo Viewty ;)

Parę tygodni temu, czytając recenzje, robiłem małe zestawienie pisemne i wyszło mi tak:

Czemu nie Viewty:

- kontakty przeszukiwane po grupach alfabetycznych

- obudowa obiektywu to zoom/głośność/przewijanie

- żeby wyjąć kartę sd trzeba wyjąć baterię

- rysik przyczepiany z boku ta sznurku

Czemu nie Xpress 5800

- wypukłe brzegi przy ekranie - zbierający się brud

- słabe kolory wyświetlacza

- rozmiary i kształt

Czemu nie Avila

- rysuje się

- klawisz zmniejszania głośności blokowany przez wtyczkę słuchawek

- slot karty pod baterią

- słuchawki z boku!

- kształt

Poza tym jednak wolę system w Nokii. Przyzwyczaiłem się do E50, jeśli nowe modele zaoferują ulepszenia to chętnie skorzystam.

Tylko wciąż mam wątpliwości jaki model.

Odnośnik do odpowiedzi

Viewty działa też dość wolno i robi słabej jakości zdjęcia, ale wciąż "jest to dotyk dla mniej zamożnych".

Przy twoich wymaganiach Nokia 5800XM będzie okay. Jeśli natomiast budżet nie pozwoli to pozostaje 5530 (kładąc nacisk na Twoje preferencje co do marki)

Odnośnik do odpowiedzi

albo Viewty ;)

Proszę Cię... Miałem Ku990 i tak :

- dotyk - dosyć słaby, nie zawsze reaguje.

- awaryjność - przez pół roku zepsuła mi się 'słuchawka' i dotyk...

- aparat - na papierze ma 5mpx, a tak dużo szumów, źle odwzorowanye kolory - beznadzieja.

- głośnik - słaby głośnik, na słuchawkach jeszcze gorzej...

- szybkość - miałem 1gb, zapełniłem połowe i odtwarzacz włączał mi się 40 sek.

Jedynie co dobrego jest w tym telefonie to Divx...

Pozdro600.

Odnośnik do odpowiedzi

@Dawidek

Przecież Syntium napisał to dwa posty wyżej. Zwróć uwagę na to ze Viewty jest tani dość stary i tani więc nie ma co od niego wymagać cudów jak ktoś chce telefon z bajerami a nie ma kasy to się skusi. Poza tym:

- awaryjność - przez pół roku zepsuła mi się 'słuchawka' i dotyk...

może trafiłeś wadliwy egzemplarz. Znam kilka osób które mają ten model i nic im się nie psuło.

- głośnik - słaby głośnik, na słuchawkach jeszcze gorzej...

Przecież to nie mini wieża przez ten głośnik nie słuchasz muzyki służy tylko do informowania o połączeniu i do tego się nadaje.

- szybkość - miałem 1gb, zapełniłem połowe i odtwarzacz włączał mi się 40 sek.

Dziwny miałeś ten telefon widziałem Viewty z kartą 2GB zapełnioną i włączał się normalnie. Choć to fakt że do najszybszych on nie należy i cały soft jest nieco za wolny.

Co do dotyku który słabo działa i aparatu się zgadzam ale jak juz mówiłem patrz kiedy powstał telefon K800 tez już teraz wydaje sie kiepski a w 2006 roku to był niesaqmowity wręcz telefon.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...