Skocz do zawartości

Przenoszenie Smsów Z Se K510i Na Motorolę K1


tomekchojnacki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Otóż, mój problem jest następujący:

Do niedawna używałem telefonu Sony Ericsson k510i (przez około rok). Przedwczoraj zakupiłem Motorolę K1. I tu natrafiłem na problem. Gdy przełożyłem moją kartę SIM (Plus GSM), okazało się, że w nowym telefonie nie ma SMSów i książki adresowej ze starego telefonu. Nie mam pojęcia, co jest tego przyczyną. Nie chodzi już o książkę telefoniczną, tą mogę przepisać manualnie. Lecz na SE miałem kilka ważnych SMSów, które na dzień dzisiejszy NIE MOGĄ zostać usunięte. Czy ktoś zna jakiś sposób na w miarę szybkie i sprawne "przeniesienie" wiadomości tekstowych z jednego telefonu na drugi? Z góry dziękuję.

Pozdrawiam całą forumową społeczność,

Tomek.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy to jest w ogóle możliwe i nie wiem czy da się przenieść smsy z telefonu jednego producenta na drugi (gdyby to było np. z SE na SE to jak najbardziej) ale może ktoś inny zna metodę i się podzieli ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Udało mi się przenieść 7 najważniejszych SMSów, zapisując je w "Elementach zapisanych" na SE (czyli, de facto, na karcie SIM), a później wkładając tę kartę do Motoroli. Jednak tu już się pogubiłem w opcjach, i nie wiem, czy da się z karty przenieść spowrotem na telefon, dlatego ciągle mam je na SIMie.

Kolejne pytanie: Czy da się w jakiś sposób włączyć raporty przyjęć (była taka opcja w SE k510i). To bardzo ułatwia sprawę, bo czasami sieć ma tendencje do niedostarczania SMSów.

Odnośnik do odpowiedzi

Okej, telefon jest zbyt świeży, by przy nim grzebać. Odczekam jeszcze trochę, mimo tej niedogodności. Dziekuję za wszystkie odpowiedzi.

I jeszcze jedno, teraz już chyba ostatnie pytanie:

Czy da się jakoś ustawić limit wielkości SMSów? Bo w SE k510i mogłem jednorazowo wysłać SMSa o długości 10 SMSów (czyli tak jakby 10 SMSów "sklejonych" w jednego, mam nadzieję, że wiecie, o co mi chodzi). A w tej Motoroli mogę najwyżej o długości 3 SMSów. Jeśli ją przekroczy, to typ wiadomości zmienia się automatycznie z SMS na MMS, co jest bardzo uciążliwe, jako że niektóre osoby MMSów odbierać nie mogą. Da się jakoś zwiększyć ten limit?

Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...