Skocz do zawartości

Pytanie o koszt naprawy telefonu LG G5


robomanus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niedawna mój LG G5 zaczął się psuć, a dokładniej zaczęły się w nim psuć poszczególne funkcjonalności. Chciałem spytać jaki jest mniej więcej koszt wymiany, naprawy poszczególnych elementów (wiem, że to ciężko powiedzieć, ale interesuje mnie jakiś rząd wielkości) Poniżej lista uszkodzeń:

- tylni aparat (normalna, nie rybie oko) nie ostrzy obrazu
- przedni aparat nie ostrzy
- GPS nie wyłapuje lokalizacji (sprawdzałem wszystko i winny jest GPS, po wstrząśnięciu telefonem czasem działa)
- mikrofon w rozmowach czasem przycisza rozmówcę lub go zniekształca
- głośnik czasem gra ciszej, czasem głośniej, mimo braku zmiany ustawienia głośności

Będę wdzięczny za pomoc,
Pozdawiam,
Marcin

Odnośnik do odpowiedzi

Lista usterek jest naprawdę długa, od jak dawna posiadasz telefon? Pytam bo być może posiadał on już wady fabryczne które obejmuje gwarancja, no chyba ze jej czas już upłyną to wtedy nie ma o czym mówić. Polecam najpierw udać się do zwykłego serwisu gsm celem diagnozy i samej wyceny, wtedy będziesz wiedział. Daj znać na forum co powiedzieli Ci na miejscu.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 months later...

Cześć! 

W kwestii usterek, które opisujesz może pomóc zwykły twardy reset - bardzo często problemy z optyką zdjęć wynikają z jakichś błędów podczas aktualizacji. Brzmi to bardzo banalnie, ale z praktyki zawsze pierwsze co polecam to twardy reset lub reinstalacja systemu, tym bardziej, że większość Twoich problemów polega właśnie na usterkach związanych z aparatem. Dokładnie to samo tyczy się problemów z dźwiękiem w głośnikach i mikrofon. 

 

Jeżeli jednakże reset by Ci nie pomógł to (w zaokrągleniu) :

Problem z głośnikiem do rozmów: 150 zł, 

Problem z mikrofonem: 150 zł, 

Problem z jakością zdjęć: 200 zł per każdy z obiektywów. 

 

Daj znać czy reset pomógł, będziemy myśleć! 

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...