Skocz do zawartości

[~800zl] LTE, GPS, bateria, szybkość, solidny, aparat


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję tj w temacie, głównie korzystam z mapy w samochodzie, strasznie męczę chrome, messenger jest zawsze w tle, robię sporo zdjęć więc miło by było żeby robił dobre zdjęcia w dzień i w nocy oraz żeby był płynny (w tym aparat - obecny telefon strasznie muli pod tym kątem a w przeglądarce jest całkiem ok) i wydajny, solidność/wytrzymałość jak najbardziej mile widziana, pojemność minimum 32GB. 100% zgodne z EU LTE,  GSM itd więc musi tutaj śmigać, bateria duża mile widziana ale w zupełności wystarczy mi dzień w miarę intensywnego użytkowania. 

Mam na uwadze Xiaomi Mi A1 z tym że wg użytkowników aparat nie wyrabia w nocy, no ale póki co to faworyt. Jakie są jeszcze alternatywy?

No i jeśli miałbym zdecydować się na Mi A1 (czysty android), jak wygląda dogrywanie podstawowych aplikacji - czy trzeba wykupowac licencję na niektóre podstawowe aplikacje żeby wszystko latało jak trzeba? Jak w ogóle wygląda czysty android z poziomu aplikacji? 

Odnośnik do odpowiedzi

Jest to dobry telefon. chociaż w ostatnim czasie zauwazyłam, żę firma bardzo się ceni. I jednak stosunek jakości w stosunku do ceny nie jest taki jak wcześniej kiedy ich telefony naprawdę się opłacały... .Aktualnie może być dość drogo. 

Proponowałabym zastnowić się jeszcze nad telefonem od firmy Manta:

https://manta.com.pl/product-category/smartfony-i-telefony-komorkowe/smartfony/

Mają sporo niedrogich modeli.Jednocześnie jakość jest czesto taka sama jak droższych marek. 

Odnośnik do odpowiedzi

A w czym Honor 8 poradzi sobie znacznie lepiej, a w czym gorzej? 

Wg porównania na benchmark.pl faworytem ciągle jest Xiaomi, przynajmniej w tym co mnie interesuje. Chociaż jest mniejszy, ale nawet nie na tyle żeby mi to większa różnice robiło. 

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 26.06.2018 o 22:57, costage napisał:

No i jeśli miałbym zdecydować się na Mi A1 (czysty android), jak wygląda dogrywanie podstawowych aplikacji - czy trzeba wykupowac licencję na niektóre podstawowe aplikacje żeby wszystko latało jak trzeba? Jak w ogóle wygląda czysty android z poziomu aplikacji? 

W Androidzie większość podstawowych apek jest darmowa, to nie jest tak że jak masz czystego Androida to nie masz np. przeglądarki plików czy kalkulatora. To wszystko jest wgrane. Plusem nakładek są np. optymalizatory pamięci, dodatkowe funkcje, inny zazwyczaj ładniejszy design.

Co do wyboru, to trochę ponad budżet, bo do 900 zł dobrym wyborem jest też nowszy model - Redmi Note 5 w wersji 3/32 GB, 895 zł, jest tam też teraz promo, z kodem rabatowym WAKACJE18 dają  darmową dostawę. Urządzenie oferuje  dobrej jakości zdjęcia; ma podwójny aparat 12 + 5 MP (tył) i13 MP (przód), mocne podzespoły, dobry jasny wyświetlacz, spora bateria 4000 mAh

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 28.06.2018 o 01:28, costage napisał:

A w czym Honor 8 poradzi sobie znacznie lepiej, a w czym gorzej? 

Lepiej poradzi sobie z selfie, oraz zdjęciami w gorszym oświetleniu, Mi A1 nagrywa w 4K, mimo wszystko ma też minimalnie lepszą płynność działania. 

Dnia 1.07.2018 o 12:54, J.T.93 napisał:

Co do wyboru, to trochę ponad budżet, bo do 900 zł dobrym wyborem jest też nowszy model - Redmi Note 5 w wersji 3/32 GB, 895 zł, jest tam też teraz promo, z kodem rabatowym WAKACJE18 dają  darmową dostawę.

Zgadzam, o ile można doszukiwać się przewagi rozwiązań fotograficznych w Honorze 8, to różnica cenowa względem Mi A1 sprawia, że zestawiać możemy go już raczej z Note 5. 

Dnia 26.06.2018 o 22:57, costage napisał:

No i jeśli miałbym zdecydować się na Mi A1 (czysty android), jak wygląda dogrywanie podstawowych aplikacji - czy trzeba wykupowac licencję na niektóre podstawowe aplikacje żeby wszystko latało jak trzeba? Jak w ogóle wygląda czysty android z poziomu aplikacji? 

Czysty andek w niczym Cię nie ogranicza i nie naraża na żadne koszty. Aplikacje producentów oferowane wraz z nakładkami mają swoje darmowe zamienniki w GooglePlay.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...