Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać do 1000zł? Audiobooki, youtube czasem gry.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam nowego telefonu do 1000 zł.

Obecnie mam huawei-a p8 lite, który służy mi od prawie 3 lat i z którego jestem bardzo zadowolony jednak niestety jego czas nadszedł. Telefon ma służyć, poza zwykłym codziennym użytkowaniem i korzystaniem z różnych aplikacji, do słuchania audiobooków (na słuchawkach), oglądania filmów na youtube i czasem grania w gry (ale to rzadko) oraz robienia zdjęć.

Wpadł mi w oko Xiaomi mi A1, dużo osób polecało mi tego producenta. Zastanawiam się także żeby dalej kontynuować przygodę z huaweiami. Może macie jakieś lepsze propozycje w tym zakresie cenowym albo coś odradzacie?

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

 

Odnośnik do odpowiedzi

Do 1000 zł wybór jest już dosyć duży, Mi A1 to dobry wybór, urządzenie szybkie, wytrzymałe, ładny design. Mały minus to bateria mniejsza niż w innych smartfonach tego producenta,  "tylko" 3000 mAh. Choć w porówaniu do Twojego P8 Lite to i tak sporo :-) Jako system wgrany jest czysty Android, jak dla mnie to minus, ta wersja jest jakaś taka.. ascetyczna, MIUI jest wygodniejsze w korzystaniu. Ale z drugiej strony nakładka obciąża również zasoby.

Niedługo premierę ma Mi A2 (lub inaczej 6X), szykuje się mocne urządzenie z dobrym aparatem. Podstawowa wersja z 4/64 GB ma kosztować ok. 900 zł. Ale znów minus - bateria to niecałe 3000 mAh.

Ciekawym wyborem może być tutaj Redmi 5 Plus, 780 zł. Bateria 4000 mAh, ekran Gorilla Glass, bezramkowiec, przekątna 5,99", proporce 18:9, czyli te bardziej "nowoczesne". Rozmiar dosyć duży, może Ci się nie spodobaĆ.

Na koniec jeszcze jedna propozycja - Honor 9 Lite, produkt ze stajni Huawei, bardzo ładny smartfon, parametry podobne jak w Mate 10 Lite, lecz sporo tańszy.

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wielkie za odpowiedz;). Przejrzałem dokładnie Twoje propozycje i najbardziej zainteresował mnie Mi A2 niestety ma on nie mieć wejścia słuchawkowego mini jack co jest dla mnie dużym minusem ze względu na ilość słuchanych audiobooków itp a słuchawki bezprzewodowe mają za krótkie czasy pracy i musiałbym je ładować dwa razy dziennie także niestety (albo i stety) zostanę przy Mi A1. Do czasu zakupu pozostał mi tydzień lub dwa więc jeszcze na spokojnie przejże sobie różne modele może coś innego mnie zainteresuje. Jeszcze raz dzięki za pomoc ;D

Odnośnik do odpowiedzi

Do propozycji J.T. mogę dorzucić jeszcze Honora 8. Jest to stary flagowiec z przed dwóch lat, ale jest dużo lepszy niż Honor 9 lite czy Mate 10 lite. Ma szybkie ładowanie (9 lite i mate 10 lite nie ma), ładowarka usb typu c (w 9 lite i w mate 10 lite jest microUSB_, aparat radzący sobie lepiej w gorszych warunkach, 1 gb ram więcej w porównaniu do 9 lite. Z tego co wiem Honor 8 dostanie aktualke do oreo. W sklepach typu sferis, bestcena dostaniesz za ok 1k.

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

A1 to optymalny wybór w tej cenie chociaż jeżeli zależy Ci na lepszej baterii brałbym cos większego np. Redmi 5 Plus lub coś ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania.
Z kolei do zdjeć lepszym wyborem byłby wspomniany Honor 8 którego ceny mocno spadły. Bateria podobna jak w Mi A1 a na dodatek jest szybkie ładowania i o niebo lepszy aparat.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 15.05.2018 o 19:09, Caesar99 napisał:

A1 to optymalny wybór w tej cenie chociaż jeżeli zależy Ci na lepszej baterii brałbym cos większego np. Redmi 5 Plus lub coś ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania.
Z kolei do zdjeć lepszym wyborem byłby wspomniany Honor 8 którego ceny mocno spadły. Bateria podobna jak w Mi A1 a na dodatek jest szybkie ładowania i o niebo lepszy aparat.
 

Matryca aparatu Honora 8 ma niższą rozdzielczość niż ta w Mi A1, smartfon od Xioami ma lepszy zoom optyczny, podwójną (dwukolorową) diodę LED przy pojedynczej H9 i taką samą przesłonę. Do tego, Mi A1 nagrywa w 4K. Lepiej w Honorze 8 wypada jedynie aparat do selfie. 
 

@Credon, wg mnie lepszą opcją dla Ciebie będzie Mi A1, dobre audio (na słuchawkach), a duża przestrzeń robocza przyda się do YT. No i cena również na plus. 

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 18.05.2018 o 18:30, black&blue napisał:

Matryca aparatu Honora 8 ma niższą rozdzielczość niż ta w Mi A1, smartfon od Xioami ma lepszy zoom optyczny, podwójną (dwukolorową) diodę LED przy pojedynczej H9 i taką samą przesłonę. Do tego, Mi A1 nagrywa w 4K. Lepiej w Honorze 8 wypada jedynie aparat do selfie. 
 

@Credon, wg mnie lepszą opcją dla Ciebie będzie Mi A1, dobre audio (na słuchawkach), a duża przestrzeń robocza przyda się do YT. No i cena również na plus. 

Jesteś pierwszą osobą, która tak chwali aparat w Mi A1. Kierujesz się czystymi specyfikacjami czy miałeś okazję testowania obu aparatów ?? Ja się bawiłem jednym i drugim to w gorszych warunkach/oświetleniu Mi A1 blado wypadał.

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, master007 napisał:

Jesteś pierwszą osobą, która tak chwali aparat w Mi A1. Kierujesz się czystymi specyfikacjami czy miałeś okazję testowania obu aparatów ?? Ja się bawiłem jednym i drugim to w gorszych warunkach/oświetleniu Mi A1 blado wypadał.

 

A jakim innym sposobem niż danymi specyfikacji można opisać różnicę w parametrach matryc obu smartfonów? Co do testu porównawczego efektu działania obu matryc - wystarczy wpisać na YT "Mi A1 vs Honor 8 Camera Comparision" aby znaleźć co najmniej kilka testów obu słuchawek w takich samych warunkach, zobaczyć, porównać i ocenić.

 

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

 W tej cenie zdecydowanie Xiaomi

dobre wykonanie

świetny aparat

oraz jeśli chodzi o stosunek cena kontra jakosć wykonania to jest o wiele lepszy niż w przypadku flagowych firm takich jak Samsung czy Lg (które również są dobre ale nie oszukujmy się, płaci się tutaj również za markę....)

Świetna jest seria Xiaomi redmi note: https://www.fostertechnologies.pl/pl/c/Redmi-Note-4/118

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

świetny aparat w Xiaomi, to stwierdzenie trochę przesadne, w dzień ok, ale w nocy juz słabo.  To juz tańsze telefony robią lepsze zdjęcia, np Sharp Aquos s2  czy leree le 3

próbka wideo : https://www.youtube.com/watch?v=UV17YZYwcEQ

Ogólnie warto porównać i poczytać opinie na forum o chińskich telefonach

bo każdy chwali to co ma, a warto posłuchać tych co maja porównanie,

 

Odnośnik do odpowiedzi

Xiaomi Note 5 to też bardzo dobry wybór, jednak nie każdemu bezie odpowiadać wielkość, rozmiar samego wyświetlacza. Mi A1 jest nieco bardziej smukły, przy czym również doskonale wykonany, nie zawiedziesz się na aparacie oraz wydajności. W praktyce smatfon nie nagrzewa oraz nie zacina się.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...