Skocz do zawartości

jaki telefon wybrać do 1000zł +- 200zł


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki telefon wybrać do 1000zł (+- 200zł)

Obecnie mam xiaomi redmi note 2 (niestety pekł ekran)

Zależy mi na:

-dobrej baterii 

-płynności 

- aparat nie musi być ekstra

- ekran min 5.5

na oku mam 

1. XIAOMI REDMI 5 PLUS 4/64GB

2. Xiaomi Redmi Note 4

3. Xiaomi Mi A1 4GB/64GB

4. Huawei Mate 10 Lite

kolejność przypadkowa

Odnośnik do odpowiedzi

Patrząc pod kątem oczekiwań polecałbym Redmi Note 4 w wersji 4/64 - najlepszy wybór poniżej (aktualnie to nawet wyraźnie poniżej) 1000 zł z bardzo dobrą baterią. 4100 mAh w połączeniu z oszczędnym (ale bardzo wydajnym) Snapdragonem 625 zapewnią gwarancję wytrzymania nawet najtrudniejszego dla baterii dnia. Nakładki producenta nie odbierałbym jako minus - Redmi Note 4 otrzymał aktualizację androida do najwyższej wersji wraz z MIUI 9, które jest bardzo funkcjonalne, a pamięć obciąża w mniejszym stopniu niż poprzednia odsłona.

  • Upvote 2
Odnośnik do odpowiedzi

Postawiłbym na Huawei Mate 10 Lite, najciekawszy z tej listy, głównie przez ekran FullView 5,9” 2160×1080 pikseli, w tej półce cenowej to mało spotykane. Design świetny, dobrze leży w dłoni, choć osoby z mniejszymi dłońmi mogą mieć problem z obsługą jedną ręką, zwłaszcza z dosięgnięciem do górnej części.

Sam smartfon działa wydajnie, EMUI wg mnie bardziej przyjazne jest niz nakładka od Xiaomi. Z miusów można wymienić wystający obiektyw aparatu oraz nienajlepszy głośnik multimedialny.

Bateria również całkiem dobra, 3400 mAh to niemało, na minimum jeden dzień pracy wystarcza, przy dobrym ustawieniu telefonu spokojnie dłużej, nawet i dwa dni.

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie miałem przyjemności korzystać z niego, jednakże zastanawiam się nad zakupem, czytałem wiele opinii na ten temat od użytkowników. Na prawdę nie wygląda to tak źle, 5 - 5,5 godz SoT to dobry wynik. Tutaj małym minusem dla użytkownika a plusem dla czasu pracy na baterii jest zastosowanie ekranu FullHD zamiast QHD, jak jest to w innych smartfonach z ekranem 18:9. Dodatkowo jeśli komuś bardzo zależy to może włączać tryb ultra oszczędny w smartfonie na noc, który minimalizuje zużycie baterii.

Xiaomi postawiło wysoko poprzeczkę w kwestii pojemności akumulatora ale dajmy spokój, ten zastosowany w Mate 10 Lite jest i tak pojemniejszy niż w większości smartfonów ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Mi A1 - jeżeli wysokiej jakości aparat nie jest warunkiem koniecznym. W Sferisie jest do wyrwania już spokojnie dużo poniżej tysiąca złotych i to z darmową dostawę.
Mate 10 jest dobrym rozwiązaniem ale bardziej pod katem aparatu , ostatecznie może warto poczekać na premierę nowego Xiaomi :).

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Wszystkich Użytkowników na forum. Jeżeli chodzi o sam aparat i jakość zdjęć to niestety Mate 10 moim zdaniem nie daje rady, w końcu na czymś trzeba było zaoszczędzić aby cena była niższa. MI MAx  2 to bardzo dobra opcja, ale czy nie wykraczała poza Twój budżet?

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...