Skocz do zawartości

iPhone X czy Samsung S9


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam Note 4 który dobrze śmiga i jestem z niego zadowolony. Ale od dłuższego czasu zastawaniem sie nad kupieniem nowego telefonu i czekałem z niecierpliwość na Samsung S9.

Niestety S9 nie do końca mnie przekonuje i spodziewałem się innego wyglądu bez tych zaokrąglonych krawędzi itd a S9 wygląda jak S8. Czekam aż trafi do sklepu żeby jeszcze zobaczyć go w realu.

Z wyglądu bardziej mi sie podoba iPhone X tylko minus to cena dużo wyższa  i system który nie znam.

Podobno S9 ma lepszy aparat i wyświetlacz  i piszą że jest lepszy od iPhone X.  Który Smartfon byście wybrali i dlaczego?

 

Dziekuje za Feedback

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do odpowiedzi

Benchmarki nie dają jednoznacznej odpowiedzi który Smartfon jest lepszy. Jeśli jednak pytasz o nasze zdanie to tak: 

Plus dla Samsung za niewywalenie gniazda jack. Korzystam bardzo często i nie wyobrażam sobie kombinowania z przejściówkami do zwykłych słuchawek. Kolejny plus to skaner linii papilarnych, przyzwyczaiłem się do niego, ciężko byłoby zrezygnować. FaceID do mnie nie przemawia.

Aparat - w S9 zastosowano mechaniczną przesłonę, która reguluje soczewkę od f1.5 do  f2.4. W iPhone jest to sztywne f1.8

S9 posiada również nieco większą rozdzielczość ekranu przy takiej samej wielkości.

To tak wstępnie, trzeba będzie poczekać na więcej testów. Jestem związany od lat z Androidem i pewnie na urządzeniu Apple brakowałoby mi też aplikacji z Google Playa, więc reasumując postawiłbym na S9.

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, J.T.93 napisał:

Benchmarki nie dają jednoznacznej odpowiedzi który Smartfon jest lepszy. Jeśli jednak pytasz o nasze zdanie to tak: 

Plus dla Samsung za niewywalenie gniazda jack. Korzystam bardzo często i nie wyobrażam sobie kombinowania z przejściówkami do zwykłych słuchawek. Kolejny plus to skaner linii papilarnych, przyzwyczaiłem się do niego, ciężko byłoby zrezygnować. FaceID do mnie nie przemawia.

Aparat - w S9 zastosowano mechaniczną przesłonę, która reguluje soczewkę od f1.5 do  f2.4. W iPhone jest to sztywne f1.8

S9 posiada również nieco większą rozdzielczość ekranu przy takiej samej wielkości.

To tak wstępnie, trzeba będzie poczekać na więcej testów. Jestem związany od lat z Androidem i pewnie na urządzeniu Apple brakowałoby mi też aplikacji z Google Playa, więc reasumując postawiłbym na S9.

 

Postanowiłem ze zostanę przy moim Note 4. Dlatego że ma wszystko i działa sprawnie.  Nie opłaca sie płacić za telefon 4000 zł. S9 to taki odgrzewany kotlet S8.  iPhone X przesadnie drogi i tez ma swoje minusy.

Poczekam na S10 może będzie jakaś rewolucja wyglądzie itd. 

  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli S8 i S9 nie podobają ci się przez te zaokrąglone krawędzie itp. to zerknij w kierunku Note 8 - parametry jak w S8, aparat lepszy, cenowo trochę już zjechał więc możesz spróbować zapolować na jakąś okazję. Myślę że byłby to naprawdę fajny następca "czwórki" ;)

 

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiając się pomiędzy takimi telefonami trzeba wziąć pod uwagę że to są 2 różne systemy operacyjne. Już z tego względu ja bym wolał S9. Prawdą jest że na samym początku premiery flagowców od Samsunga są one przesadnie za drogie (również to samo tyczy się telefonów od appla tylko te nie chcą szybko tanieć).

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...