Skocz do zawartości

Telefon za około 500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

Jakiś czas temu (prawie 4 lata temu) zakupiłem sobie pierwszego smartfona jakim jest Xperia L. Telefon działa i spisuje się bardzo dobrze do tej pory jednakże nie nadaje się zbytnio do grania. Chciałbym odpalić kilka bardziej wymagających gier, zachowując jednak rozsądne wymiary (nie przepadam za klockami wielkości niemal tabletu, których nie da się schować do kieszeni).

Przeglądając internet trafiłem na kilka ciekawych propozycji (3GB RAM i 32GB dysk powinny być zachowane):

- Xiaomi Redmi 4X

- Xiaomi Redmi Note 4X

 

Są to 2 najbardziej interesujące mnie modele. Obawiam się jednak, że przesiadka z 4,3" na 5,5" może być zbyt niekomfortowa. 4X wydaje się sensowny (5"), ale chciałbym zapytać jakie macie wrażenia z ich użytkowania? Czy 4X da radę przy bardziej wymagających tytułach (chciałbym pograć w jakieś MMO np Granblue Fantasy w płynnej ilości klatek)? Wiem, że 4X ma irytującą jedynie białą diodę powiadomień i brak podświetlenia dolnego panelu. Ewentualnie może polecicie mi coś innego wartego uwagi? Do tej pory zawsze ufałem Sony (t610, K810i, Xperia L) i zawsze byłem zadowolony.

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do odpowiedzi

Wydajnościowo z nowych smartfonów za ok 500 zł nic lepszego niż 4X nie da się dostać, zwłaszcza że ograniczna nas dodatkowo rozmiar ekranu. W Redmi 4X problemem może okazać się grzejący się przy obciążeniu procesor, nie jest to najmocniejsza jednostka. Gierki którą podałeś nie znam, ale znajomi na podonych sprzętach naparzają w jakieś gierki MMO, jakoś to działa, nie narzekają.

Jeśli brałbyś pod uwagę użytki to może udałoby się jakąś fajną Xperią wyrwać w tym budżecie ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Główny problem to rozmiar. Dla mnie note 4 jest za duży (gdyby nie to, dopłaciłbym te 100 zł na allegro ). Telefon powinno się obsługiwać 1 ręką i powinien się mieścić do kieszeni bez problemu. Z tego, co widziałem to różnice w wydajności nie są duże, ponieważ note 4 mimo lepszego gpu i cpu ma do obsłużenia większy ekran o większej rozdzielczości przykład:  (https://www.youtube.com/watch?v=Oy8T_tceg3E )

Najchętniej wziąłbym coś o mocy note 4, ale wielkości max 5". Jakieś ewentualne propozycje? :)

Zawsze byłem wierny marce Sony (aktualnie mam Xperię L i nie narzekam), ale nic rozsądnego z 3GB RAM i 32GB pamięci dyskowej nie widzę w cenie poniżej 900 zł

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie 4X, wydajnościowo prezentuje się dobrze na plus czytnik linii papilarnych który działa bardzo sprawnie . Dobre wykonanie oaz intuicyjne emui. Tak naprawdę cokolwiek porównywalnego do 4X okaże się droższe :)

Odnośnik do odpowiedzi

Dorzuciłem nieco grosza i zakupiłem Note 4 global ver. Bałem się jego rozmiarów, ale sprawdziłem osobiście w markecie i jest całkiem kompaktowy, a do tego chyba troszkę mocniejszy od 4x :)

Odnośnik do odpowiedzi

O, czyli jednak ;) Zawsze lepiej samemu obejrzeć, sprawdzić. Opinie w internecie nie wyrażą odczuć, każdmu pasuje coś innego.

Sporo mocniejszy jest od 4X, sam procesor robi robotę, grafika też troszkę lepsza. No i aparat, coś co zawse się przydaje

Odnośnik do odpowiedzi

Po godzinie mniej więcej go ogarnąłem (mam domyslnie androida 7.0 i MuI 8,5 (nie wiem czy aktualizować do 9.2 bo podobno zwiększa zużycie baterii??). Bardzo fajny ekran, chodzi szybko, tylko muszę się przestawić na większy rozmiar :)

Odnośnik do odpowiedzi

Pewie wiedziałeś ale może innym się przyda: w Xiaomi dostępny jest tryb obsługi jedną ręką, który zmniejsza ekran do X cali, bardzo przydatna opcja gdy w danej chwili masz np. zajętą drugą rękę ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś udało mi się zamontować (bez kurzu!) szkło hartowane i dodatkowo etui do tel. Chodzi rewelacyjnie, aczkolwiek zastanawia mnie jak będzie z wolną ilością RAM - Jest dostępne ok 1,4 GB z czego po odpaleniu 8 aplikacji i gry zostaje 950 - czy to wystarczy do multitaskingu?

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...