Skocz do zawartości

LG L Fino nie włącza się


NowyPOP

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuję pomocy. Przez święta zwykle robię backupy i wczoraj przypomniałem sobie o moim starym telefonie - LG L Fino. Leżał nieużywany od września 2016 roku. Chciałem go tylko podłączyć i zgrać pliki z pamięci wewnętrznej.

Najpierw podłączyłem go do ładowania i pokazał się symbol baterii i 0%. Odczekałem z godzinę, podłączyłem go do laptopa i... nic. Czarny ekran. Zero reakcji, komp oczywiście go nie widzi. Znów podłączyłem go do ładowania i lekko zawibrował, jak to miał w zwyczaju. Po nocy, próbowałem go włączyć i dalej nic. Co ciekawe, jak zdjąłem mu obudowę, aby sprawdzić, czy bateria jest dobrze włożona, znowu wibrował - tak, jakby chciał się włączyć.

I co teraz począć? Możliwe, że bateria zrobiła absolutny kaput i nawet nie da się jej naładować? A czy w przypadku padu baterii po podłączeniu przez USB do laptopa byłoby tak, jak to opisałem?

Nawiasem - czy w jakimś serwisie mogliby mi przekopiować te dane? Wszystkie zdjęcia miałem na karcie pamięci, ale w folderach zlokalizowanych w pamięci wewnętrznej też bankowo coś jest i zależy mi na odzyskaniu tego :(

Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi

Jest szansa że bateria jest już trupem chociaż powiem szczerze, że budziłem czasem do życia takie nieużywane od kilkudziesięciu miesięcy telefony i baterie li-ion zwykle dawały się postawić po dłuższej chwili na ładowarce. Wiadomo, że zależy to od warunków w jakich bateria była przechowywana ale chyba nie była wystawiona na działanie wysokich lub niskich temperatur które mogłyby jej zaszkodzić.

Na początek podłącz pod ładowarkę na jakiś dłuższy czas 3-4h (możesz nawet na noc - nic się nie stanie) i zobacz czy nie ruszy.

 

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...