Skocz do zawartości

Problem z wyborem Samsung S7 Ege czy s8


Rekomendowane odpowiedzi

W tym przypadku nie jest to tak do końca oczywiste:
-S7 Edge ma lepszą baterię, czytnik linii papilarnych umieszczony zdecydowanie lepiej (ten w S8 trudno "wymacać" ) a do tego ma naprawdę solidną specyfikację niewiele ustępującą S8.

-S8 to z kolei wygląd (i myślę że głównie to cię kusi ;) ), większy wyświetlacz w obudowie o praktycznie tych samych wymiarach (chociaż to też nie do końca taka 100% zaleta bo przez inne proporcje i np. na YT albo mamy czarne pasy po bokach (więc fizycznie obraz wyświetlany jest na powierzchni podobnej do tej z s7 EDGE) albo po dopasowaniu przycięty obraz (no ale wtedy wykorzystujemy cały ekran)) no i prawdopodobnie dłuższe wsparcie producenta (aktualizacje w s7 zostaną zapewne ubite wcześniej).

Czy warto w tym przypadku płacić więcej za S8 - moim zdaniem nie, szczególnie jeśli zależy ci na baterii w telefonie.

Odnośnik do odpowiedzi

Mi pozostaje się zgodzić z przedmówcą. Procek taki sam ram tyle samo. bateria dużo lepsza. Jeśli chodzi o wsparcie to i tak s7 edge będzie długo długo wspierany wiec nawet nie ma co się nad tą kwestią zastanawiać. Dla samego wyglądu nie ma sensu wydawać 4 stówki więcej.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 weeks later...

Wg mnie do S8 nie warto dopłacać, różnica w codziennym użytkowaniu nie jest tak wielka pomiędzy nim a S7/S7 Edge, a jednak parę złotych trzeba dopłacić.

W S8 były dodatkowo problemy z różowiejącym ekranem, podobno to naprawili.. systemowo, regulując barwy. Jak jest na nowych telefonach nie wiem, ale pewnie nietrudno jest trafić na felerny model

Odnośnik do odpowiedzi

Podobno jakiś update wyszedł i z tym nie ma już problemów. Ja bym jeszcze zwrócił uwagę czy tak chwalony w s8 zaokrąglony ekran nie jest jego wadą. Według mnie bardziej podatny na uszkodzenia itp. Nie po to też się kupuje telefon żeby na niego dmuchać i chuchać bo to jednak zbyt często używany sprzęt i w zbyt różnych warunkach.

Odnośnik do odpowiedzi

Bierz S7 Edge - niczego mu nie brakuje i będziesz zadowolony. Co do S8 poza tym że to model nowszy to właściwie ekstra dopłacasz za sam design telefonu a w zamian za to otrzymujesz nie koniecznie lepsze parametry :) 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...