Skocz do zawartości

Telefon do ok. 1500zł. Samsung A5(2017) czy Samsung S7


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam duzy problem bo nie moge sie zdecydowac na jeden z tych telefonow roznica bardzo malo. A w cenie spora

A5(2017) dostane juz za 1350.. a S7 1800... by musial sporo doplacic.

Pomozcie w wyborze. Ktory sie naprawde oplaca zgodnie z cena i wykonaniem go.

Zalezy mi tu bardzo na szybkosci aplikacji, gier, przegladanie internetu. Mysle ze s7 z 4gb ram ma troche w tym przewagi.

Tez zalezy mi na Vr- wirtualna rzeczywistosc . Tu tez gdzies wyczytalem ze przewaga s7 ale niby a5(2017) ma wiekszy ekram 

I tez fajna opcja jest bezprzewodowe ladowanie ktore a5(2017) chyba nie posiada.

Co myslicie? Jednak lepiej doplacic te 500zl i brac s7? 

Czy moze macie moze propozycje jeszcze na inne telefony w tej polce cenowej i bardzo dobre? Albo czekac na A5(2018) :D ale mysle ze tu wskoczy cena ok 2000zl

Prosze o pomoc pozdrawiam...

Ps. A i za A5(2017) na swieta oddaja 200zl na telefon to juz w ogole cena bardzo mala i smieszna

 

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym brał s7. S7 ma minimalnie mniejszy wyświetlacz (s7 5.10 a a5 5.2), ale s7 ma zdecydowanie lepszy (1440 x 2560 px - s7, 1080 x 1920 px  - a5) wiec na pewno vr będzie miał lepszy efekt. S7 to flagowiec wiec jest najbardziej dopracowany ze wszystkich samsungów. 4 Gb ram zdecydowanie pozwoli Ci na płynniejsze działanie telefonu. Wiadomo na początku nie będziesz widział różnicy, ta jednak może po roku lub dwóch latach się pojawić. Procek również lepszy (1900MHz w a5 a w s7 2300 MHz)

Odnośnik do odpowiedzi

W zasadzie Twoje pytanie można sformułować tak, czy warto dopłacić do S7 względem A5(2017) bowiem S7 jest po prostu lepszy na każdej płaszczyźnie. Bezprzewodowego ładowania, o którym pisałeś nie traktowałbym jako coś decydującego o zakupie, a ciekawostkę. Większy ekran A5 nie sprawia, że VR będzie lepsze niż w S7 i tutaj musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcesz dopłacić do S7 dla lepszych wrażeń. Płynność i tak będziesz miał w A5 wystarczającą przy okazji wymienionych przez Ciebie zadań, gorszą, niż w S7, ale nie wartą takiej dopłaty.

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 13.11.2017 o 17:29, master007 napisał:

Kolega widzę praktycznie powtórzył moje słowa. Istotną sprawą jest jeszcze jak długo zamierzasz mieć ten telefon ? W tedy może się troszkę wyjaśnić sprawa czy warto dopłacać :)

No pewnie za rok będę miał nowy ;) to mysle zeby narazie na szaleć z kasa i jednak kupic tego A5. o prawie tysiac zloty tanszy....

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Rafax20 napisał:

No pewnie za rok będę miał nowy ;) to mysle zeby narazie na szaleć z kasa i jednak kupic tego A5. o prawie tysiac zloty tanszy....

Noo to tym bardziej na Twoim miejscu nie pchałbym się teraz w s7 tylko kupowałbym a5 :) na rok i nawet na 2 lata spokojnie Ci wystarczy :) 

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 16.11.2017 o 09:14, Rafax20 napisał:

No pewnie za rok będę miał nowy ;) to mysle zeby narazie na szaleć z kasa i jednak kupic tego A5. o prawie tysiac zloty tanszy....

Ta A5 jest słaba.. Już lepiej rozejrzeć się za choćby nawet Honor 8, fajne ceny są teraz na niego: https://www.ceneo.pl/46845898;0284-0;02515.htm

Albo Huawei P9

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, master007 napisał:

Ty na pewno patrzysz na wersję 2017 a nie 2016 ?? 

Dobra, źle się wyraziłem. Ta A5 jest słaba *jak na swoją cenę*. Porównaj go sobie do wspomnianego przeze mnie Honora 8. Przykładowo w kwestii aparatu między tymi modelami jest przepaść. Do tego ma dual SIM, port podczerwieni i funkcjonalny skaner linii papilarnych. Wydajnościowo też bije na głowe rywala.

Jedynie w kwestii ekranu może być lepszy Samsung dzięki ekranowi AMOLED, przyda się przy VR

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, J.T.93 napisał:

Dobra, źle się wyraziłem. Ta A5 jest słaba *jak na swoją cenę*. Porównaj go sobie do wspomnianego przeze mnie Honora 8. Przykładowo w kwestii aparatu między tymi modelami jest przepaść. Do tego ma dual SIM, port podczerwieni i funkcjonalny skaner linii papilarnych. Wydajnościowo też bije na głowe rywala.

Jedynie w kwestii ekranu może być lepszy Samsung dzięki ekranowi AMOLED, przyda się przy VR

VR na FullHD to lipa i pikseloza - bawiłem się GearVR na S6 EDGE i już tam krawędzie były poszarpane (a to ekran 2k).

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...