Skocz do zawartości

Jakie telefon dla kobiety starej daty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Mam taką bardzo ważną sprawę... Hmmm moja kochana mamusia jest starej daty. Ma do piero może 50 lat ale nie siedzi na komputerze, na laptopie. Nie korzysta z takich urządzeń. Telefon to ma stare 2 telefony. Jedną Nokię 3310! Tak 3310 oraz jakaś motorolę starą otwieraną. Po prostu kobieta starej daty. Zbliżają się mojej mamy urodziny. Chciałbym kupić jej nowy telefon DOTYKOWY. Tak wiem ryzykowne! Ale chcę, i będzie musiała się zmusić i nauczyć z niego korzystać! Moja mamusia często wyjeżdża za granicę do pracy na nawet 6 miesięcy, i kontakt tylko telefoniczny, A tak bym zadzwonił video z kamerą z przodu, czy tam nawet z whatsapp z kamerą. Musi się zmusić i nauczyć z niego korzystać. Do piero za 3 miesiące jedzie znowu do pracy i póki co może się w polsce uczyć.

Teraz pytanie jaki telefon ? Moja mamuśka nigdy nie korzystała z aparatu w telefonie ani nic, wiadomo w tych 2 telefonach nic takiego nie ma. Ale będzie musiała się nauczyć !

Także poszukuję dla mojej mamy telefon. DOTYKOWY!

Cena hmm ? myślę, że do 450 zł ( może być za 250, 300 zł, za 400 zł tylko, żeby miała i się nauczyła ) powinno być ok w miarę coś sensownego dla kobiety, która nigdy nie miała styczności z takim sprzętem, także nie spodziewam się co nie wiadomo na tym telefonie moja mamusia by nie robiła. ( P.S 2 miesiace temu kupiłem jej w prezencie laptopa 15.3 cali na dzień dzisiejszy 2 razy go tylko włączyła.... eh życie ) Ale telefon mu się zmusić.

Telefon oczywiście NOWY i chyba najlepiej ANDROID.

Ktoś coś ? myślałem o XIAOMI Redmi 4A 16/2GB ale ja się nie znam.

MOŻE JAKIŚ FACHOWIEC POLECI COŚ ?

Czego oczekuję ? By mama nauczyła się tak na prawdę

1, Pisać sms, dzwonić
2. Robić zdjęcia aparatem przód i tył
3. Dzwonić tzw video rozmowa z zagranicy.

i internet w miarę obsługa whatsapp i czasem mmsa wysłać ze zdjęciem

POZDRAWIAM!

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę że wymagasz tylko podstawowych funkcji, więc tutaj model nie będzie miał większego znaczenia, Android to Android. Cudownego aparatu tutaj nie uświadczysz, ale to w końcu mocno budżetowy model. Plusem są przyciski menu i wstecz na obudowie, nie na wyswietlaczu. Z doświadczenia wiem że to ułatwia przystosowanie się starszym osobom. Btw,  Redmi 4A 2/32 GB jest tylko pare złotych droższy, a to jednak sporo dodatkowego miejsca na zdjęcia, muzykę, video. Z podawanego rozmiaru pamięci kilka GB jest zajmowane przez system, więc z 16 niewiele tak na prawdę zostaje ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie android. Dobrze myślisz, z Redmi 4A zmieścisz się w zakładanym budżecie. Co tu dużo mówić, na początek dobra będzie prosta, budżetowa propozycja, smartfon posiada także wkładkę Miui, która w mojej opinii jest bardzo intuicyjna i praktyczna. Parametry będą jak najbardziej wystarczające to wymienionych przez Ciebie zadań. Ogólnie, nie masz co niepokoić się, że Twoja mama będzie miała trudność z obsługą. Miałem podobną sytuację niecałe 2-lata temu, gdzie "przesadziliśmy" moja anty-technologiczną mamę z klasycznej nokii na smartfona i zaadaptowanie się nie trwało dłużej niż tydzień. 

Odnośnik do odpowiedzi

To tak jak wspomniałeś sam i jak również reszta forumowiczów. Xiaomi redmi 4a byłby najlepszy. Jeśli to ma być telefon dla starszej kobiety gdzie będzie służył tylko do tego czego napisałeś to ja bym się zastanowił nad telefonem z windowsem phone 8.1. Wiadomo Microsoft już przestał się w to bawić wiec aplikacje zanikają ale jeśli ich nie będzie używać to dużo wygodniejszy byłby na pewno w użytkowaniu. Dużym plusem są duże kafelki które można samemu dopasowywać według własnych upodobań, wersja 8.1 nie jest tak zaśmiecona wiec chodzi bardzo płynnie i aparaty są w miarę ok :)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam ponownie...

zna się ktoś z was na etui? U Mnie w mieście byłem w 4 sklepach, nigdzie nie ma tego etui. Poszukuję etui do telefonu Xiaomi Redmi 4a. Muszę coś z allegro. Nie chcę byle jakiego tylko dobre, gdyż jest to telefon mojej mamy, a ona ma "talent" do wypadywania jej z rąk na podłogę... U Mnie w mieście nie mogę znaleźć więc pozostało allegro. Szkło hartowane mam naklejone bo było, ale etui brak. Nie znam się,a nie chcę byle jakiego etui, gdyż jak już wspomniałem telefon ma racje upadania na podłogę...

Ktoś coś poleci ? Jestem na allegro ale widzę widzę, i nie wiem co wybrać są jakieś różne rodzaje

Crystal case179373
Futerały1602224
Kabury129571
Pokrowce silikonowe1527295
Skiny11068


tylko, że to mi nic nie mówi....

może ktoś coś polecić z allegro ?

http://allegro.pl/etui-xiaomi-redmi-4a-pancerne-armor-case-szklo-i6794513559.html#thumb/3

albo może to?

http://allegro.pl/etui-portfel-fancy-case-xiaomi-redmi-4a-szklo-i6922263210.html

albo to

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4a-etui-portfel-szklo-9h-kolory-i7055789311.html

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...