Skocz do zawartości

Telefon dla mojej mamy


skaruf

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

moja mama chciałaby zmienić telefon i chcę jej pomóc, ale nie jestem pewien, co jej doradzić. Wiek 50+, niezbyt dobrze poruszająca się w nowinkach, ale w znanym jej środowisku już bardzo sprawnie. Poprzednio miała 2 Lumie (ostatnio Lumię 930) i była bardzo zadowolona, ale telefon zaczął się psuć. Zależy jej na dobrym aparacie fotograficznym i intuicyjnym sterowaniu. Wydaje się, że Lumia 950 jest jakimś wyjściem, ale w sumie to już prawie 2-letni telefon. Co byście polecali? Wstępnie oprócz Lumii brane pod uwagę coś od Apple'a, Samsunga, Sony. Cena jest kwestią drugorzędną. Bardzo dziękuję za pomoc!:)

Odnośnik do odpowiedzi

A jakie widełki cenowe - mniej więcej? Będzie łatwiej coś zaproponować. Jeżeli chodzi o jabłko warte uwagi modele np. 4S(ma 3,5cala) a jeszcze bardziej model 5S( 4 cale) poręczny telefon, czytnik linii papilarnych, system prosty w obsłudze i przyjazny dla użytkownika. Android może okazać sie nieco bardziej skomplikowany. Co do Lumii to np. Lumia 735 w podobnym przedziale cenowym.

Odnośnik do odpowiedzi

Masz farta że mamuśka "can into technology" i obsługuje smartfony :D

Myślę że ta Lumia 950 byłaby dobrym wyborem, skoro już nauczyła się obsługi Windowsa to szkoda jej mieszać. Fon działa bardzo sprawnie, aparat jest dobry.

Jeszcze taki smartfon który mógłby się jej spodobać - na androidzie i w podobnej cenie - to Nokia 5.

Odnośnik do odpowiedzi

Nokię 5 to tak średnio bym polecał - 3 i 5 mają trochę problemów z wydajnością.

Lumia OK tylko sam system to trup, i znając MS to błyskawicznie uśmiercą wszystkie usługi dla tego systemu tak że poza dzwonieniem wiele się z tym telefonem nie zrobi.

Wbrew pozorom bardzo fajnym rozwiązaniem może okazać się właśnie iPhone 5S, prosty, zgrabny, elegancki - jeśli cena ma drugorzędne znaczenie to nawet lepiej byłoby wziąć SE który działa sprawniej na najnowszych wersjach iOS.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli kwota na to pozwala to oczywiście warto dorzucić do SE, nieco podkręcone parametry i lepsza wydajność - generalnie odświeżony model.
Z Nokii sprawdziłbym jeszcze model Lumia 930 - jeden z najlepszym smartfonów na Windows Phone.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jeżeli wcześniej miała Nokie i była zadowolona, to może wyższy model Lumii 950 będzie ciekawa propozycją? Na plus jakość wykonania, wydajność, i mimo iż jest to system Windows to raczej nie ma z nim większych problemów, tym bardziej dla kogoś kto już miał z nim styczność.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...