Skocz do zawartości

Zastępca dla Microsoft Lumii 950 XL


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad zakupem nowego Smartfona. Do tej pory używałem urządzeń od Microsoftowej Nokii oraz Microsoftu Wcześniej Nokię N95  . Swoją przygodę z kafelakmi zaczynałem z Samsungiem Magic m pod kontrolą systemu Windows phone 7.5 z późniejszą aktualizacją 7.8, następnie posiadałem Lumię 630, później lumię 1020 lumię 1520, a od końca 2015 roku aź do teraz użytkuję lumię 950 XL z czasem stałem się właścicielem 2 takich smartfonów. Niestety Microsoft zakończył wsparcie dla lumii, developerów jest coraz mniej, kolejne aplikacje znikają z sklepu a ten cały Nadella to jakiś szalony człowiek. Pora Uciekać, lecz nie ma gdzie ... Sprzedałem już jedną 950 XL, drugą zostawię sobie jako sentymentalna pamiątka. Windows Phone/Windows Mobile to zawsze był system który najlepiej wpasowywał się jakby w moje oczekiwania tego jak powinien wyglądać prosty intuicyjny system i był doskonałą odpowiedzią na moje oczekiwania względem sposobu użytkowania smartfona. Android mi się nie podoba i nie chciałbym urządzenia z tym systemem. ios jest jakiś taki zbyt drogi. iPhone 7 nie ma slotu kart pamięci a wersja 256 GB kosztuje kosmiczne pieniądze.

 

Czego wymagam od smartfona ?

- Slot na karty pamięci

- aparat porównywalny z tym z 950 lub lepszy

- NIE ANDROID ani żadne tam linuxo i androido pochodne ( mocno mi ten system nie pasuje ).

Fajnie by było aby smartfon posiadał USB typ C ponieważ mam z tym złączem ładowarki samochodowe, kable USB, pendrive itd. kupowanie pod kątem Lumii 950 XL .

 

Jest coś wartego uwagi na co można wymienić lumię ?

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też byłem wielkim fanem telefonów z windowsem. Najpierw miałem Telefon z Windowsem taki stary htc touch 2 potem poszedłem w androida i wróciłem do windowsa. Tak jak powiedziałeś niestety widnows się kończy w telefonach i postanowiłem wrócić do andorida. Mam teraz Huaweia Nova ze zrobioną aktualką do androida 7 i nie powiem że jestem bardzo miło zaskoczony zmianą. 

Jeśli tak bardzo nie chcesz androida to Ci pozostaje ios albo jakiś telefon starszy bez systemu albo systemem własnym (według mnie nie ma sens). Wybierając między ios a android to dużo bardziej wolałbym android.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Ja nie rozumiem zajawki na windowsa i kafelki, ale mój tata owszem wielki przeciwnik smartfonów w końcu dał się namówić na lumie z kafelkami żeby było łatwiej i teraz nie chce słyszeć o androidzie,ale jak pyatałam ostatnio w sferisie i mediekspercie to niestety nic ciekawego nie ma :(

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Wszystkich na forum.. System to kwestia preferencji, przyzwyczajenia, natomiast nigdy w życiu nie nazwałbym Windowsa Phone intuicyjnym i prosty, jest dokładnie odwrotnie. Proponuje sprawdzić jak wygląda najnowszy Andorid i potem zdecydujesz czy jest dla Ciebie czy też nie, gdzie w sumie pozostanie Ci wówczas tylko starszy IOS w BlackBerry.

Odnośnik do odpowiedzi

Pobawiłem się chwilę smartfonem z androidem na wystawie w media expert i jakieś takie to nijakie, w końcu na nic nie wymieniłem lumii, bo nie ma nic dla mnie ciekawego , setki smartfonów ale chyba najlepsza nadal jest 950 XL,  a w międzyczasie pozbieram sobie na iPhone 7 256 GB.

gdzieś spotkałem też jakieś informacje że linia produktów surface ma się wzbogacić o serie surface phone w 2018, może to będzie ciekawa alternatywa bo jakoś nie sądzę aby jabłko szybko staniało do rozsądnych cen.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...