Skocz do zawartości

[500zł] telefon dla początkującego smartfonowca


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Otóż sprawa wygląda tak, że niedługo mój tato obchodzi okrągłe urodziny. Z tej okazji chciałbym sprawić mu na prezent jakiegoś fajnego smartfona do w.w 500zł, który będzie połączeniem trwałości, jako takiej wydajności (telefon będzie wykorzystywany raczej typu gdzieś zadzwonić, czasem napisać SMS i strzelić jakąś fotkę), jako takiej solidności w budowie (wiadomo, nie jakiś CAT, ale fajnie wykonana obudowa) oraz łatwości obsługi, co by tata od razu się nie zraził. Wprawdzie jest kumatym człowiekiem ze smykałką techniczną, ale chciałbym, aby telefon był przyjemnym w obsłudze narzędziem. Fajnie by było, gdyby ekran miał rozdzielczość 4.7"+

O ile z wyborem telefonu nie miałbym jakiegoś większego problemu, bo kombinacja allegro i publikacji typu mgsm wydaje się być całkiem rozsądna przy wyborze, tak rodzi się jedno pytanie - Android czy Windows? 

Osobiście mam drugi telefon z Windows, i szczerze mówiąc po aktualizacji do W10, aby coś jednak działało na tym telefonie, jestem średnio zadowolony. Co jednak przekonuje mnie do "okienek" to fakt, że ikony w telefonie są dość duże,  czcionka czytelna, a sam telefon prosty w obsłudze - Gdy muszę coś zrobić w telefonie z Androidem zajmuje mi to chwilę, bo nie mogę czasami się połapać. No ale jednak to wsparcie dla aplikacji i wciąż jakieś drobne błędy i zgrzyty użytkowe (choć u mnie może to wynikać ze zmęczenia sprzętu) trochę mnie zniechęcają. O Zielonym ludku cieżko mi cokolwiek powiedzieć, ponieważ pierwszy, a zarazem ostatni jak do tej pory telefon, który posiadałem z tym systemem dość mocno mnie do niego zraził.

Podsumowując najważniejsze założenia tematu

- Android czy Windows?

- dość solidna obudowa

- ekran 4.7"+

- nie musi mieć wodotrysków, w sumie oprócz podstawowych funkcji typu dzwonienie, smsowanie może być w sumie tylko latarka, wi-fi, odtwarzacz multimediów i aparat

- prostota obsługi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi

Windowsa raczej odpuść. Interesują Cię nowe smartfony czy używki też?

Najmocniejszym smartfonem w tej cenie będzie Xiaomi Redmi 4A, w sferisie i proline za 499 zł powinny być niedługo ponownie dostępne. Wadą może być kiepska obudowa, ale to można załatwić dokupując nawet najtańsze etui.

Warta zaineresowania się jest też Lenovo K6, niestety nówka trochę ponad budżet wykracza.

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, J.T.93 napisał:

Windowsa raczej odpuść. Interesują Cię nowe smartfony czy używki też?

Najmocniejszym smartfonem w tej cenie będzie Xiaomi Redmi 4A, w sferisie i proline za 499 zł powinny być niedługo ponownie dostępne. Wadą może być kiepska obudowa, ale to można załatwić dokupując nawet najtańsze etui.

Warta zaineresowania się jest też Lenovo K6, niestety nówka trochę ponad budżet wykracza.

Xiaomi ma dosyć słaby jeszcze apart ale za tą cenę to ciekawa propozycja. Można również sie zastanowić nad https://www.sferis.pl/smartfon-asus-zenfone-go-zb500kl-gold-zb500kl-gold-p506327 5" w miare dobra bateria i wydajnościowo wygląda przyzwoicie.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...
Dnia 19.07.2017 o 09:09, Paweł skacze napisał:

Na dobry początek najlepiej kupić Xiaomi Redmi 4A świetny telefon

Już kiedyś wspominałem Ci i Twojemu koledze żebyście przestali szastać czyimiś pieniędzmi !!! Dobry wybór z xiaomi ale nie w tak drogiej cenie !!

@majkiel tutaj masz linka do ceneo https://www.ceneo.pl/51215888 i jest wiele tańszych ofert. Na początek to będzie dobry wybór i z dobrą baterią. Na obudowę zawsze możesz kupić jakieś etui w razie czego i szkło hartowane :)

 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...